تزیین کتابخانه منزل ، این 10 ایده خانه شما را دگرگون می کند!

تاریخ بروزرسانی : ۸ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی:  کتابخانه یکی از عناصر زیبا و آرامش بخش در دکوراسیون خانه است و فارغ از اینکه در کدام فضا قرار بگیرد، می تواند تاثیر به سزایی در حال و هوای منزل شما داشته باشد. انواع مدل کتابخانه از شلف های تکی روی دیوار و جعبه های چوبی گرفته تا حتی کتابخانه های مخفی فضای اضافی را به شما می دهند تا بتوانید انواع کتاب و مجلات را نگهداری کنید و با یک نگاه به یاد خاطرات خود بیفتید. Ihome.ir در این مطلب 10 ایده از تزیین کتابخانه منزل را معرفی می کند، پس با ما همراه باشید.

تم مشترک انتخاب کنید .

برای اینکه در فضای کتابخوانی یا میز کارتان بتوانید یک اتحاد و پیوستگی به وجود آورید، می توانید شلف های دیواری یا جعبه های نصب شده روی دیوار را با پارچه مشابه صندلی کارتان تزیین کنید. در این تصویر می توانید تضاد به وجود آمده در بافت خاص پارچه و طرح پروانه ای روی دیوار را ببینید. این جعبه های دیواری بعد جدیدی را وارد فضا کرده است.

از فضای زیر پله استفاده کنید .

برای تزیین کتابخانه منزل اگر درون خانه شما هم راه پله وجود داشته باشد، می دانید که فضای پرت زیر راه پله تا چه اندازه بلا استفاده است. می توانید از این فضا به عنوان کتابخانه استفاده کنید تا علاوه بر داشتن فضای مفید، زیبایی بیشتری هم وارد دکوراسیون منزل خود کرده باشید. در این تصویر کتابخانه زیر پله به عنوان فضای مخفی برای کمد و انباری طراحی شده است.

تزیین کتابخانه منزل

کتاب ها را به سادگی تلنبار کنید !

به جای اینکه هزینه ای را برای خرید کتابخانه یا شلف صرف کنید، به سادگی کتاب های مورد علاقه تان را در یک فضای مرتب و در کنار دیوار روی هم بچینید. اگر این کتاب ها را به اندازه کافی در نزدیکی تختتان قرار دهید، می توانید از آنها به عنوان پاتختی هم استفاده کنید.

از یک کار هنری کمک بگیرید .

در این تصویر برای تزیین کتابخانه منزل تابلوی نقاشی شده ای را مشاهده می کنید که روی کتابخانه نصب شده است. به گفته طراح، این فضا به اندازه کافی نور نداشته است و او تصمیم می گیرد فضایی صمیمی و به سبک انگلیسی طراحی کند تا جذابیتی متفاوت داشته باشد.

تزیین کتابخانه منزل

از وسایل دیگر استفاده کنید .

شما به سادگی می توانید یک صندلی زیبا را کنار تخت خواب خود قرار دهید تا هم به عنوان پاتختی و میز کنار تخت عمل کند و هم بتوانید کتاب های خود را روی آن نگهداری کنید. شاید تصور کنید این ایده برای تزیین کتابخانه منزل تاثیر چندانی در خانه نمی گذارد، ولی فقط کافی است آن را امتحان کنید تا جذابیتش را راحت تر درک کنید.

تزیین کتابخانه منزل

کتابخانه را در رنگ غرق کنید .

برای تزیین کتابخانه منزل همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید که چگونه استفاده از رنگ آبی در طراحی کتابخانه در کنار نقاشی نصب شده روی دیوار باعث ایجاد عمق در فضا شده است. در این پس زمینه متفاوت و خاص کتاب ها هم جلوه بیشتری پیدا می کنند.

بر روی شلف های شناور و روباز تمرکز کنید .

آیا شما هم در خانه خود یک دیوار خالی و چند کتاب دارید که نمی دانید کجا باید نگهداری شوند؟ می توانید یک شلف باریک را روی این دیوار نصب کنید تا به راحتی مشکلتان حل شود. در این صورت کتاب ها به نظر روی دیوار شناور می رسند. این ایده از بهترین نمونه های تزیین کتابخانه منزل به شمار می رود.

کتابخانه را خالی بگذارید .

در تزیین کتابخانه منزل در این تصویر کتابخانه سفید رنگی را مشاهده می کنید که با پس زمینه نارنجی رنگ شده است و اثری از کتاب در کتابخانه دیده نمی شود! به گفته طراح این رنگ تیره برای ایجاد عمق در فضا استفاده شده و این طراحی به عنوان یک اثر هنری فضایی متفاوت از نگهداری وسایل به وجود آورده است. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که در کمد و قفسه های نگهداری تعداد زیادی وسایل قرار می دهند.

دسترسی راحت تری را انتخاب کنید .

اگر در اتاق خواب شما فضای خالی یا یک تورفتگی وجود دارد، طبقاتی از شلف رو باز می تواند برای دسترسی راحت تر به کتاب ها ایده آل باشد. این ایده طراحی علاوه بر استفاده از فضای پرت اتاق خواب، هم رنگ را وارد فضا می کند هم ساختار متفاوتی به چیدمان شما می بخشد.

ظاهر زیرکانه تری را انتخاب کنید .

در این مدل شلف های دیواری که کتاب ها به صورت عمودی و فشرده در کنار هم قرار می گیرند، گویی آنها روی دیوار شناور هستند و بدون آنکه به جایی میخ شده باشند، سر جای خود ایستاده اند. کاناپه کوچک یک نفره ای که در کنار این کتابخانه دیواری قرار دارد برای مطالعه کتاب بی نظیر به نظر می رسد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : housebeautiful | مترجم : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “تزیین کتابخانه منزل ، این 10 ایده خانه شما را دگرگون می کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *