تزیین پادری موکتی، یک خوش آمدگویی جذاب داشته باشید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

تزیین پادری موکتی یکی از ترفندهای بسیار جذابی است که با کمک آن می توانید متفاوت تر از همیشه به استقبال مهمانتان بروید. 

خودتان بسازید: آیا شما هم دلتان می خواهد که با یک کار زیبا و بانمک به استقبال مهمان هایتان بروید؟ در این مطلب از ihome.ir همراه ما باشید تا با هم به سراغ یک خودتان بسازید جذاب دیگر برویم و علاوه بر اینکه به مهمانهایمان خوش آمد گویی کنیم، باعث جلوگیری از آمدن آلودگی های بیرون به داخل خانه شویم. تزیین پادری موکتی که در این مطلب می خواهیم ببینیم ترکیبی از کارایی و جذابیت است.

تزیین پادری موکتی

وسایل مورد نیاز برای تزیین پادری موکتی

  • پادری ساده
  • پرینتر
  • قیچی
  • چاقو
  • خط کش
  • رنگ اکریلیک مشکی
  • قلم مو
  • الگو
  • چسب نواری

تزیین پادری موکتی

مرحله اول تزیین پادری موکتی

به دنبال یک الگو طرح مناسب بر روی پادری خود بگردید. بعد از انتخاب، شما می توانید ابعاد آن را به هراندازه ای که دوست دارید تغییر داده و آن را چاپ نمایید.

تزیین پادری موکتی

در این مرحله از تزیین پادری موکتی از قیچی کمک گرفته و طرح مورد نظر را برش دهید. شما می توانید مانند پادری ای که ما در نظر داریم، طرح یک چشم را ببرید و از آن استفاده نمایید.

تزیین پادری موکتی

با کمک یک چاقو و ابزاری شبیه به آن، حدود دقیق و مشخص طرح ها را بر دهید و شکل چشم را صاف و مرتب نمایید.

تزیین پادری موکتی

برای برش طرح چشم، اول از همه لازم است که حاشیه بیرونی آن را برش دهید و بعد از آن به سراغ مرکز چشم بروید. حالا شما مانند این تصویر با دو قطعه رو به رو هستید. آنها را بر روی شایلو قرار دهید تا طرح مورد نظرتان شکل بگیرد.

تزیین پادری موکتی

مرحله دوم تزیین پادری موکتی

با کمک یک خط کش، مرکز و میان پادری را مشخص کنید. برای این کر باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا طرح هایی که بر روی پادری تان قرار می دهید در جای مناسب و صاف و درست قرار بگیرند.

تزیین پادری موکتی

هر چهار طرف شابلون خود را چسب نواری بزنید و آن را مانند این تصویر محکم کنید. این کار به شما کمک می کند تا کار خوب و تمیزی داشته باشید. حتما دقت کنید که در زمان چسب زدن، تمامی حروف صاف و درست قرار بگیرند تا بعدها مشکلی برای طرحتان پیش نیاید.

تزیین پادری موکتی

مرحله سوم تزیین پادری موکتی

در مرحله از تزیین پادری موکتی با کمک یک قلم مو و رنگ مشکی ای که از قبل تهیه کرده اید بر روی حروف بکشید و دقیقا مانند این تصویر پیش بروید. سعی کنید در کشیدن قلم مو بر روی طرح دقت کنید. پیشنهاد ما این است که برای آنکه از خطوط شابلون بیرون نروید با ضربه های کوچک و بادقتی طرح را بر روی شایلو بکشید.

تزیین پادری موکتی

زمانی که به طرح چشم می روید باید بیشتر دقت کنید. طرح شابلون وسط چشم را قرار دهید و گوشه ای از آن را دقیقا مانند این تصویر، چسب نواری بزنید و اطرافش را رنگ کنید. دوباره آن چسب را برداشته و در گوشه دیگری بزنید و آن قسمتی که رنگ نشده بود را مشکی کنید. این کار برای آن است که شابلون وسط چشم شما که به هیچکدام از طرح های اطراف آن متصل نیست کج نشده و درست و منظم رنگ شود.

تزیین پادری موکتی

مرحله چهارم تزیین پادری موکتی

حالا در این مرحله از تزیین پادری موکتی شما احتیاج دارد که کمی کنار بماند. برای همین حدود یک ساعت به آن فرصت دهید تا به خوبی خشک شود.

تزیین پادری موکتی

بعد از خشک شدن رنگ می توانید مانند این تصویر، شابلون ها و چسب نواری ها را بردارید. اگر لازم بود می توانید مثل این تصویر قسمت هایی که به نطرتان کمرنگ می آیند را بادقت و ظرافت بسیار، رنگ بیشتری بزنید.

تزیین پادری موکتی

حالا می توانید پادری خود را کنار در ورودی قرار دهید و از زیبایی آن لذت ببرید. ما مطمئنیم که مهمانان شما به محض پا گذاشتن به خانه شما محو زیبایی این پادری diy خواهند شد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ hunker | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *