تزیین میز با کاشی شکسته ، به همین سادگی انجامش بده!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

خودتان بسازید: تا به حال مدل میز عسلی سیمانی و موزاییکی را دیده اید که تا چه اندازه دوست داشتنی و زیباست؟ می خواهیم در این مطلب از ihome.ir آموزش تزیین میز با کاشی شکسته را به شما آموزش بدهیم. این مدل میز در محصولات ایکیا هم دیده می شود. این میز موزاییکی سیمانی از ترکیب سیمان، ماسه، گرانیت، تکه های مرمر و نایلون فیبری استحکام بخش ساخته می شود. این ترکیب خاص در قالب مخصوص حاوی شبکه سیمی ریخته می شود تا استحکام بیشتری داشته باشد. در نهایت هم  سطح میز بتنی بعد از آنکه به خوبی گرفت و سفت شد، از درون قالب جدا و با رزین اپوکسی مقاوم پوشش داده می شود، به همین سادگی یک میز جذاب خواهید داشت!

تزیین میز با کاشی شکسته

وسایل مورد نیاز برای تزیین میز با کاشی شکسته

 • میز عسلی ساده
 • سینی یا قالب مخصوص
 • 5 کیلوگرم سیمان سفید
 • 3 کیلوگرم ماسه سفید
 • 100-200 گرم از تکه های سرامیک یا کاشی شکسته در رنگ های متنوع
 • محافظ و پوشاننده بتن
 • انبر مخصوص برش زن سرامیک و کاشی یا قندشکن
 • ماسک صورت
 • عینک محافظ
 • دستکش محافظ
 • سطل برای ترکیب مواد بتن
 • بیلچه
 • ماله
 • سمباده با درجه سختی مختلف

تزیین میز با کاشی شکسته

مرحله اول تزیین میز با کاشی شکسته

 دستکش محافظ را به دست کنید و عینک را هم به چشمان خود بزنید. با استفاده از انبر مخصوص تکه های سرامیک یا کاشی مورد نظر را به قطعات مختلف و کوچک با اشکال متنوع تقسیم کنید. با توجه به سطحی که دوست دارید روی میز از این کاشی ها پوشانده شود، قطعات را آماده کنید.

تزیین میز با کاشی شکسته

اگر ترجیح می دهید این تکه ها تنها به شکل نقطه های پراکنده روی سطح بتن قرار گیرند، نیازی نیست خود را زیاد خسته کنید و تعداد کمی برای تزیین احتیاج دارید. می توان از شیشه های رنگی هم استفاده کرد.

تزیین میز با کاشی شکسته

 ماسک را روی صورت خود بگذارید و با استفاده از بیلچه ای که تهیه کرده اید، 1.5 کیلوگرم از ماسه سفید و 3 کیلوگرم از ماسه سفیدی که در اختیار دارید را درون سطل بریزید.

تزیین میز با کاشی شکسته

مرحله دوم تزیین میز با کاشی شکسته

یک پیمانه آب را به یکباره به ترکیب درون سطل اضافه کنید و با استفاده از بیلچه ترکیب را هم بزنید تا مانند خمیر کیک در بیاید. مطمئن شوید که همه سیمان ها با همه ماسه ها ترکیب شده باشد و دانه های خشکی در کف سطل باقی نمانده باشند.

تزیین میز با کاشی شکسته

تزیین میز با کاشی شکسته

 قالب یا سینی مخصوصی که برای سطح میز عسلی در نظر گرفته اید را با این ترکیب بتنی سفید رنگ پر کنید و با استفاده از ماله سطح آن را صاف کنید. لبه های قالب را با دست بگیرید و برای چند دقیقه آن را تکان دهید تا اگر حبابی درون مخلوط باقی مانده باشد، از سطح بتن خارج شود.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: ساخت ميز عسلي، به همين سادگي در خانه بسازيد!

تزیین میز با کاشی شکسته

مرحله سوم تزیین میز با کاشی شکسته

در این مرحله از معرق با کاشی بدون دنبال کردن الگوی خاص تکه های کاشی و سرامیک را روی سطح خیس بتن پخش کنید.

تزیین میز با کاشی شکسته

با استفاده از ماله این تکه های سرامیک را درون سیمان فشار دهید و روی سطح را صاف کنید. با این کار سطحی که روی کار باقی می ماند، یکدست خواهد بود و برای پوشش های بعدی عملکرد بهتری به دست می آید. البته لایه های باریک روی این تکه های سرامیکی در مراحل بعد با استفاده از سمباده صاف می شود.

تزیین میز با کاشی شکسته

 24 ساعت صبر کنید تا مواد تا حدی خود را بگیرند و خشک شوند.

تزیین میز با کاشی شکسته

مرحله چهارم تزیین میز با کاشی شکسته

ماسک را به صورت بزنید و با استفاده از سمباده، پوشش روی سیمان و کاشی ها را صیقل دهید. سپس با یک سمباده نرم تر، سطح کلی بتن را صاف کنید. 24 ساعت دیگر صبر کنید تا بتن کاملا خشک شود.تزیین میز با کاشی شکسته

مرحله پنجم تزیین میز با کاشی شکسته

سطح کار را با استفاده از دستمال تمیز پاک کنید تا گرد و غبار حاصل از سمباده روی سطح کار باقی نماند. حال از دستور العمل محافظ بتن استفاده کنید و یک تا دو لایه از آن را روی سطح بتن پخش کنید.

تزیین میز با کاشی شکسته

صبر کنید تا این پوشش کاملا خشک شود و سپس آن را روی میز مورد نظر خود قرار دهید تا دکوراسیون منزلتان را زیباتر کند.

ویدئو تزیین میز با کاشی شکسته

برای اینکه بتوانید با روند تزیین میز با کاشی شکسته بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساخت وسایل خلاقانه با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ hunker |مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *