تزیین منزل عروس ، ایده های جدید برای شروع زندگی مشترک!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: بعد از اتمام همه تلاش ها و زحمت هایی که از طرف خانواده عروس و داماد برای تهیه جهیزیه و آماده کردن منزل کشیده شده است، معمولا خانواده ها و خود زوج جوان مایلند تا برای تکمیل دکوراسیون منزل عروس و برای زیباتر شدن خانه شان به سراغ تزییناتی بروند که بتواند حس نو بودن و شروع زندگی جدید را به آنها القا کند. این تزیینات فقط به معنای استفاده از گلبرگ در مسیر رفت و آمد، سرویس بهداشتی و تخت خواب نیست! ihome.ir در این مطلب ایده هایی برای تزیین منزل عروس ارائه می دهد که با کمک آنها علاوه بر آنکه زیبایی خانه را افزایش می دهید، زحمت اضافه ای را بر گردن عروس و داماد نمی اندازید تا در روزهای آغازین زندگی مشترک خود به فکر تمیز کردن خانه بیفتند.

تزیین منزل عروس

انواع خز در دکوراسیون

یکی از متریال محبوب و نسبتا به روزی که برای دکوراسیون منزل استفاده می شود، خز است. خز را می توانید به شکل فرش و پادری های کوچک در فضاهای مختلف به کار ببرید یا حتی این متریال را روی مبل یا حتی سرویس خواب نیز استفاده کنید. اگر سری به بازار بزنید می توانید انواع پاف یا کوسن خز را هم در رنگ های مختلف پیدا کنید.

تزیین منزل عروس

شلف های رنگی برای تزیین منزل عروس

استفاده از شلف در منزل علاوه بر آنکه فضای اضافه تری را برای قرار دادن و نگهداری اکسسوری و وسایل مختلف در اختیار شما قرار می دهد، باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون نیز می گردد. با توجه به نیاز خود این شلف را در ابعاد مختلف تهیه کنید. ایده جذابی که برای نصب شلف وجود دارد، رنگ کردن بخشی از دیوار برای نصب آن است. با این روش هم رنگ بیشتری را در فضا اضافه کرده اید و هم باعث برجسته تر شدن شلف دیواری خود شده اید.

تزیین منزل عروس

تزیینات شخصی شده

این روزها اکسسوری های مختلفی در فروشگاه ها دیده می شود که به لحاظ مفهومی، نشان دهنده زندگی جدید برای زوج جوان است. برای مثال استندهای دکوری کوچک به شکل کلمه های مختلفی مانند Bride،  Loveیا انواع روبالشی و روتختی با چاپ کلمه هایی مانند Hers و His می تواند نشانه ای باشد که نشان دهد زوج جوانی در این خانه زندگی می کنند و یکی از بهترین ایده ها برای تزیین منزل عروس است.

تزیین منزل عروس

انواع تابلوی دیواری

تابلوهای دیواری در همه فضاها و در هر شرایط و سبکی از دکوراسیون تاثیر بی نظیری بر نتیجه نهایی می گذارند. این تابلوها با توجه به سلیقه صاحبان خانه و با در نظر گرفتن ترکیب رنگی و سبک دکوراسیونی می تواند تنوع بسیاری داشته باشند. برای نصب این تابلوها یک دیوار خالی را در منزل خود انتخاب کنید و سعی داشته باشید چیدمان آنها را با رعایت اصول صحیح و فاصله منظم انجام دهید.

تزیین منزل عروس

گیاهان آپارتمانی در تزیین منزل عروس

یکی از دائمی ترین ایده ها برای تزیین منزل عروس یا هر خانه دیگری می توان در نظر گرفت، انواع گل و گیاه خانگی است. این گیاهان با حضور زنده خود در خانه نویدی از زندگی روح بخش جدیدی هستند که با هزار امید و آرزو آغاز شده است. برای آنکه بتوانید انرژی مثبت و حس و حال خوبی را در خانه جدید خود وارد کنید، از گیاهان آپارتمانی متنوع در فصای داخلی استفاده کنید. ولی بهتر است برای سلامت و شادابی بیشتر گیاهان به سراغ گونه های مقاوم بروید.

تزیین منزل عروس

حضور نور زیاد

این فاکتور را نمی توان به عنوان موردی برای تزیین منزل عروس در نظر گرفت ولی بهتر است بدانید که اگر فضای داخلی خانه شما به دلیل پنجره های زیاد یا عوامل دیگر نور طبیعی زیادی دارد، یکی از خوشبخت ترین عروس های دنیا محسوب می شوید. نور خورشید انرژی مثبتی را به زندگی شما وارد می کند.

تزیین منزل عروس

اکسسوری هایی به شکل گل

گل را همه افراد به عنوان المانی برای تزیین عروسی و تزیین منزل عروس می شناسند و به همین جهت است که از این المان در دسته گل عروس و تزیین مراسم استفاده می شود. می توانید چند گل شاخه بریده طبیعی را به شکل گلدان در روی میز خانه نگه دارید ولی بهتر است از پر پر کردن آنها اجتناب کنید که دردسر زیادی برایتان به همراه می آورد. اگر هم ترجیح می دهید این گلها دائمی باشد، به سراغ تزیینات مصنوعی یا کاغذی به شکل گلهای رنگی و زیبا باشید.

تزیین منزل عروس

صنایع دستی در تزیین منزل عروس

انواع وسایلی که به عنوان صنایع دستی به فروش می رسند، هنر دست افراد مختلف و در واقع هنرمندان با ذوق است. فرقی نمی کند که این صنایع دستی ایرانی باشند یا خارجی، ولی همینکه با ذوق هنری کسی خلق شده باشد، توجیه کافی برای استفاده از آن در تزیین منزل عروس را به همراه دارد.

تزیین منزل عروس

کاغذ دیواری

این فاکتور کمی به قبل تر از چیدمان جهیزیه بر می گردد ولی اگر زمانی در حال خواندن این مطلب هستید که هنوز خانه تان آماده نشده است، می توانید دیواری از نشیمن، اتاق خواب یا پذیرایی را برای نصب کاغذ دیواری زیبا و طرحدار در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: رنگ یا کاغذ دیواری ، شما در این مورد چی فکر می کنید؟!

تزیین منزل عروس

کوسن و پتوی مبل

انواع کوسن های رنگی و متنوع برای تزیین مبل یا حتی تخت خواب، تزیینات جدیدی برای خانه به شمار می روند. این کوسن ها می توانند با توجه به رنگ دکوراسیون خانه شما در نظر گرفته شوند تا تاثیر خود را در فضا بگذارند. پتوی مبل هم از اکسسوری های به روز در خانه محسوب می شود که می تواند برای تزیین منزل عروس به کار بیاید.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم ، گرانی ها را دور بزنید!

تزیین منزل عروس

تور برای تزیین اکسسوری

لباس عروس و توری که برای زیباتر شدن بر سر می گذارد، نمادی از هویت کلی این فرد است. از این رو برخی از وسایل و تزیینات منزل که با استفاده از تور ساخته شده باشند هم برای تزیین منزل عروس مناسب به نظر می رسند. می توانید جاشمعی های مختلفی را با استفاده از این تور و گیپورها برای خانه خود تهیه و آماده کنید.

تزیین منزل عروس

تزیینات به روز 

در هر دوره زمانی برخی از وسایل و تزیینات محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و به نوعی به مد روز تبدیل می شوند. شما هم برای تزیین خانه جدید خود می توانید به سراغ این وسایل به روز بروید و سعی کنید چیدمان خانه خود را با توجه به این فاکتورها و وسایل انجام دهید.

تزیین منزل عروس

شمع و ریسه های نوری

نورپردازی در هر خانه ای تاثیر به سزایی در نتیجه کار می گذارد ولی هیچ چیزی نمی تواند رمانتیک تر از شمع در فضای داخلی باشد. نور گرم شمع گرمابخش خانه شماست و می تواند با ملایمتی که دارد فضا را عاشقانه تر کند. همچنین انواع ریسه های نوری که در شکل های مختلف پیدا می شوند هم در این مسیر نقش مفیدی دارند.

تزیین منزل عروس

تزیین منزل عروس با عکس ها و خاطرات دونفره

هر زوجی در دوران نامزدی یا حتی در مراسم عروسی خود عکس های خاطره انگیز و لحظات شیرینی را تجربه کرده است که دوست دارد آنها را در جلوی چشمان خود داشته باشد. می توانید برای تزیین بخشی از خانه تان را برای نصب یا آویزان کردن این عکس ها در نظر بگیرید و بدانید که با دیدنشان آن روزهای زیبا یادآور می شوند ، این ایده مرسوم ترین روش برای تزیین منزل عروس به شمار می رود.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *