تزیین سفره هفت سین98 ، متفاوت ترین سفره را شما بچینید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

تزیین سفره هفت سین 98 ، در این روزهای میانی اسفند ماه دغدغه اکثر ما است. به همین منظور امروز می خواهیم شما را با روش صحیح چیدمان سفره هفت سین سنتی آشنا کنیم.

دکوراسیون داخلی: امروز یازدهمین روز از اسفند ماه است و این ماه پر از هیاهو و پر جنب و جوش به نیمه خود رسیده است. می خواهیم امروز موضوعی را مطرح کنیم که شاید در مورد آن، هم بسیار جستجو کرده اید و هم در صدد ارائه بهترین خلاقیت خود برای چیدمان آن بوده اید، بله موضوع هفت سین است. در کمپین روز شمار تا نوروز همراه ihome باشید تا در مورد هفت سین این سنت ایرانی بیشتر بدانید و بهترین هفت سین را بچینید.

تزیین سفره هفت سین سنتی

تزیین سفره هفت سین 98

سفره هفت سین که سنتی دیرینه در فرهنگ ایرانیان بوده است همچنان پا بر جاست و هر سال مردم برای چیدن آن وقت می گذارند و به دنبال راه هایی تازه می گردند برای هرچه زیباتر هماهنگ کردن هفت سین شان. روشی که در این مطلب ازihome قصد داریم به شما ارائه دهیم، انتخاب المان دهای صحیح و سنتی است که به توانیم به یک سفره هفت سین، سنتی و ایرانی بگوییم.

تزیین سفره هفت سین سنتی

رومیزی سنتی اولین المان سفره ایرانی

برای چیدن ظروف هفت سین بر روی میز، بعضی افراد در ابتدا از پارچه ای استفاده می کنند که روی میز پهن شود و ظروف هفت سین بر روز آن گذاشته شود. می توانید از پارچه ای ترمه و با طرح بته جقه و یا پارچه های مخمل سبز یا قرمز و پارچه هایی با طرح های اسلیمی، استفاده کنید تا زمینه هفت سین تان گویای سنتی بودن آن باشد.

تزیین سفره هفت سین سنتی

ظروف اصیل، دومین نشانه ی یک هفت سین ایرانی

رنگ فیروزه ای از آن رنگ هایی است که در ساخت مساجد از آن به وفور استفاده می شده است و امروزه هم همین طور است و جز رنگ هایی محسوب می شود که در ساخت بناهای ایرانی هم زیاد به کار رفته است به همین دلیل، استفاده از این رنگ ها در چیدمان هفت سین می تواند نشان دهنده پایبندی به سنت های مان باشد و این احساس را به اطرافیان انتقال دهد که سفره هفت سین کاملا سنتی و ایرانی است.

در ihome بیشتر بخوانید: سفره هفت سین 97، چیدمان امسال را فنگ شویی کنید!

تزیین سفره هفت سین سنتی

از رنگ آبی فیروزه ای می توانید برای انتخاب ظروف هفت سین استفاده کنید. همچنین استفاده از ظروف دیگر مانند مس، برنج و ظروف بلور رنگی نیز به سنتی بودن هفت سین تان کمک خواهد کرد.

تزیین سفره هفت سین سنتی

انتخاب شمعدان های مناسب برای سفره هفت سین ایرانی

شمع و شمعدان از اجزای اصلی سفره هفت سین نیستند اما بودن آن ها در سفره هفت سین خالی از لطف نیست و به جلوه ی آن بیشتر کمک می کند. می توانید برای اینکه سبک سنتی چیدمان هفت سین تان را حفظ کنید، از شمعدان های شاه عباسی و یا چراغ های قدیمی استفاده کنید که زیبایی هفت سین تان را دو چندان کند.

تزیین سفره هفت سین سنتی

ظرف ماهی، جلوه ی سفره هفت سین سنتی

به دلیل اینکه حوض یکی از المان های مهم در خانه های قدیمی محسوب می شده است، می توانید ظرفی که شبیه به حوض است و یا کاسه های سفالی آبی رنگ را برای ماهی قرمز، خریداری کنید و آن را در هفت سین قرار دهید که به سنتی تر بودن هفت سین تان کمک خواهد کرد.

تزیین سفره هفت سین سنتی

انتخاب قاب آینه برای سفره هفت سین ایرانی

استفاده از آینه ای با قاب سنتی می تواند به شما کمک کند تا هفت سین تان تکمیل شود. آینه هایی با قاب نقره کوب شده قطعا همه چیز را زیبا تر جلوه می دهد و به سنتی تر بودن سفره هفت سین تان بیشتر کمک خواهد کرد.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *