تزیین راهرو ورودی منزل ، این 20 ایده در خانه تان جادو می کند!

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

تزیین راهرو ورودی منزل به عنوان یکی از فضاهایی که در بدو ورود به عنوان اولین فضای دعوت کننده به چشم می آید بسیار حائز اهمیت است، به همین منظور در این مطلب شما را با 20 مدل از پرطرفدارترین تزیینات ورودی منزل آشنا خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی: همانطور که گفته می شود، از روی ظاهر افراد می توان تا حدی به خصوصیات اخلاقی و درونی آنها پی برد، از ورودی خانه هم می توان دکوراسیون کلی را تجسم کرده و سلیقه ساکنان خانه را متوجه شد. به غیر از این مورد، خود کسانی که در خانه زندگی می کنند، بعد از آمدن به خانه می توانند انرژی مثبت را از ورودی دریافت کرده و با آرامش پا به قلمروی خود بگذارند. Ihome.ir می گوبد که ارزش این را دارد که زمان و هزینه ای برای تزیین راهرو منزل و دکوراسیون راهرو ورودی خانه در نظر بگیرید چرا که می تواند گویای هویت کلی منزل باشد.

تزیین راهرو ورودی منزل

تزیین راهرو ورودی منزل با چتر

بعد از بارش های رحمت که شهر را سرزنده و شاداب می کند، اولین مشکلی که می تواند ورود به خانه را تحت تاثیر قرار دهد، آن چتر خیسی است که باران ازش می چکد! پس بهتر است حتما و حتما فضایی برای قرار دادن چتر در ورودی خانه در نظر بگیرید. یک آویز برای راهرو می تواند برای این گزینه مناسب باشد. یک گلدان زیبا می تواند مکان خوبی برای حفاظت چترها باشد. چه بهتر که تعدادی چتر با رنگ و طرح های مختلف درون این گلدان قرار گیرند.

تزیین راهرو ورودی منزل

استفاده از شلف در تزیین ورودی خانه

شلف روی دیوار در هر فضای خانه می تواند کاربرد داشته باشد و ورودی خانه هم استثنا نیست. پس یک شلف برای این فضا نصب کنید که بتوانید تعدادی وسایل تزیینی از تابلو گرفته تا ظروف دکوری را روی آن قرار دهید. البته برخی وسایل که می تواند در حین خارج شدن نیازتان باشد هم می توان روی شلف قرار داد.

تزیین راهرو ورودی منزل

تزیین راهرو ورودی منزل با جالباسی

لباس خارج خانه از لباس راحتی درون خانه متفاوت است، پالتو، کت، مانتو، روسری و … از جمله لباس هایی است که تنها در فضای بیرون مورد استفاده قرار می گیرد و با ورود به خانه باید تعویض شوند. به غیر از کمدهای اتاق ها، یک جالباسی برای ورودی خانه در نظر بگیرید که حتی برای تزیین هم که شده تعدادی لباس و کلاه زیبا را به صورت سمبلیک روی آن قرار دهید. البته بدانید که این جالباسی برای مهمان ها هم کاربرد خواهد داشت.

تزیین راهرو ورودی منزل

آویز دیواری لباس برای تزیین راهرو ورودی منزل

در تزیین راهرو اپارتمان ، نصب قلاب و آویزهای دیواری برای قرار دادن لباس هم می تواند کار همان جالباسی را انجام دهد، بدون اینکه فضای بیشتری را اشغال کند. پس برای ورودی های کوچک این مورد بهتر است.

تزیین راهرو ورودی منزل

استفاده از تابلو در تزیین راهرو ورودی خانه

یکی از ایده هایی که برای تزیین راهرو کوچک منزل می توان انجام داد، این است که تابلوهای متنوعی را روی دیوار ورودی خانه نصب کنبد. این تابلوها حتی می توانند یک دیوار کامل را شامل شوند که از عکس های یادگاری گرفته تا قوانین خانه و دل مشغولی ها را به تصویر بکشند.

تزيين راهرو ورودي منزل

تزیین ورودی خانه با نیمکت و صندلی

هستند افرادی که دوست دارند پوشیدن کفش را روی صندلی انجام دهند. پس بهتر است یک نیکمت یا صندلی در ورودی خانه قرار دهید. البته به غیر از زیبایی و حالت دکوری این صندلی، می توان در زمان های انتظار هم از آن استفاده کرد.

تزيين راهرو ورودي منزل

استفاده از طبقه دیواری در تزیین راهرو ورودی منزل

زمانی که به خانه وارد شده و یا از آن خارج می شوید، ساک، کیف یا وسایلی دارید که نیاز دارید فضایی باشد که برای پوشیدن کفش و خداحافظی با اهل خانه، این وسایل را روی آن قرار دهید. حتما یک شلف یا کمد در ورودی خانه در نظر بگیرید که بتواند راهگشا باشد. با این کار، وسایل تزیینی و دکوری هم مکان مناسبی خواهند داشت. می توان این طبقه را در ارتفاعی قرار داد که به عنوان فضای نشستن هم مناسب باشد.

تزيين راهرو ورودي منزل

استفاده از آینه در تزیین ورودی منزل

شاید به صراحت بتوان گفت که حضور آینه در ورودی خانه الزامی است. چک کردن ظاهر مناسب برای خروج از خانه و یا برای ورود مهمانان یکی از حساسیت هایی است که با دیدن آینه بر طرف می شود. علاوه بر این آینه می تواند با توجه به قاب یا فرمی که انتخاب می شود، ورودی را زیباتر جلوه دهد.

تزيين راهرو ورودي منزل

آینه کنسول در تزیین ورودی منزل

در خانه هایی که سبک کلاسیک دارند، همه چیز باید باکلاس و شیک باشد! یک آینه کنسول زیبا با تزیینات خاص و شکیل می تواند گویای چیزی باشد که در ادامه راه در انتظار مهمانان قرار خواهد گرفت.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: قیمت میز کنسول و آینه، 10 مدل پرطرفدار مناسب دکوراسیون شما!

تزيين راهرو ورودي منزل

تزیین راهرو ورودی منزل با فرش

برای اینکه از وارد شدن آلودگی ها به درون خانه جلوگیری کنید، یک فرش در فضای ورودی قرار دهید. این فرش علاوه بر اینکه می تواند ادامه مسیر را به تازه واردان نشان دهد، در حین باز و بسته شدن درب منزل، آلودگی و گرد و غبارهای وارد شده به خانه را جذب می کند. البته ناگفته نماند که انتخاب فرش زیبا خود یکی از راه های تزیین راهرو ورودی منزل به شمار می رود.

تزيين راهرو ورودي منزل

استفاده از کتابخانه در تزیین ورودی خانه 

کتاب در هر فضایی از خانه می تواند نتیجه خوبی بر جای بگذارد. اگر فضای کافی در وردی خانه دارید، بخشی از آن را به قرار دادن کتابخانه اختصاص دهید. این فضا می تواند از دو طرف قابل مشاهده باشد و یا بر روی قسمتی از دیوار یا پشت درب خانه نصب شود.

تزيين راهرو ورودي منزل

انتخاب گلدان برای تزیین راهرو ورودی منزل

قرار دادن برگ های سبز و گیاهان زیبا در ورودی خانه، علاوه بر اینکه شادابی را در همان زمان وارد شدن به شما منتقل می کند، هوای ورودی به خانه را هم تصفیه می کند. برای تزیین راهرو کوچک منزل با گیاهان به نوری که در ورودی وجود دارد برای انتخاب نوع گیاه توجه کنید.

تزيين راهرو ورودي منزل

استفاده از گل در تزیین ورودی خانه

برای علاقه مندان به گل و گیاهانی که نور مناسب برای قرار دادن آنها در ورودی خانه ندارند، پیشنهاد می کنیم از شاخه گل های رنگی درون گلدان استفاده کنید. مزیت این گیاهان به جز ظاهر لطیف و زیبایشان، عطری است که در فضای خانه پراکنده می کند.

تزيين راهرو ورودي منزل

تزیین ورودی خانه با سبد

یکی از مشکلاتی که در ورودی خانه می تواند نازیبایی به همراه داشته باشد، چهره کفش های کثیف و خسته از راه آمده است! خصوصا اگر درب منزل شما مستقیما به فضای اصلی وارد می شود و راهرویی به عنوان ورودی در نظر نگرفته شده است، کفش ها بیشتر توجه را جلب می کنند. پس آنها را وارد نکنید و با قرار دادن سبدهای مختلفی در ابتدای ورودی، کفش ها را درون آنها قرار دهید. از سبد می توانید برای قرار دادن وسایلی مانند کیف پول، کلید و … هم استفاده کنید.

تزيين راهرو ورودي منزل

تزیین راهرو ورودی منزل با سینی

یکی از ایده های خلاقانه تزیین راهرو ورودی منزل استفاده از سینی است! سینی روی زمین و زیر جالباسی هم می تواند وظیفه نگهداری کفش های تازه از راه رسیده را متحمل شود.

تزيين راهرو ورودي منزل

انتخاب تلفن برای تزیین ورودی منزل

گاهی در زمان خروج از خانه تلفن به صدا در می آید و مجبورید با عجله کفش ها را درآورده و یا حتی با همان کفش به سراغ گوشی تلفن بروید! نظرتان در مورد تلفن دم درب خانه چیست؟ یک دستگاه تلفن که ظاهری زیبا دارد و قدیمی هم باشد، می تواند حسی متفاوت در ورودی خانه خلق کرده و شما را هم از زنگ های احتمالی نجات دهد.

تزیین راهرو ورودی منزل با دیوار آجرنما

دیوار با طرح آجر سبک جدیدی از طراحی است که فضای خانه را دل نشین تر می کند. برای ورودی خانه هم که اتصالی بین فضای بیرون و داخل محسوب می شود، طرح آجرنما می تواند اولین پله برای ورود به خانه محسوب شود.

تزيين راهرو ورودي منزل

آباژور در تزیین راهرو ورودی منزل

حتما تا به حال این را تجربه کرده اید که با برگشت به خانه در شب، آنقدر همه جا تاریک است که برای اینکه خود را به اولین پریز برسانید، مجبورید آهسته بروید که به وسیله ای اصابت نکنید! یک آباژور در ورودی خانه که روشن هم باشد، خوشامدگویی خود را برای ورود به خانه اعلام می کند.

تزيين راهرو ورودي منزل

استفاده از استیکر در تزیین ورودی منزل

برای تزیین دیوار ورودی خانه از استیکرهای دیواری که مفهوم ورود و خروج را به همراه داشته باشد استفاده کنید. این استیکرها در قسمت انتهایی دیوار، شما را به سمت فضای اصلی خانه هدایت می کند.

تزيين راهرو ورودي منزل

تزیین درب ورودی با آویز

برای تزیین راهرو ورودی منزل ، به سراغ درب منزل بروید. ایده هایی مانند آویزان کردن حلقه گل، چتر با گل های زیبا، عروسک های تزیینی و … برای زیباتر کردن رکن اصلی ورودی پیشنهاد می شود.

در مطالب بعدی شما را با  سایر ترفندهای دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *