تزیین دیوارهای خالی، این 8 ایده کم هزینه را امتحان کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

تزیین دیوارهای خالی یکی از راه های کم هزینه و مقرون به صرفه برای طراحی منزل است. در این مطلب شما را با مدل های مختلف تزیین دیوارهای خالی آشنا خواهیم کرد. 

دکوراسیون داخلی: شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که طرفدار خلاقیت و دکوراسیون های خاص هستند و از ایده های خلاقانه در چیدمان منزل خود استقبال می کنند. این ایده ها مخصوصا در مورد دیوارهای خالی بسیار وسوسه کننده هستند. در زیر نمونه هایی از این ایده ها در مورد تزیین دیوارها که قابل ساخت در منزل نیز هستند ، آورده شده است . با ihome همراه شوید.

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوارهای خالی با تقویم های هنری

چه کسی گفته که تقویم ها نمی توانند نقش یک اثر هنری را ایفا کنند؟ برای تبدیل تقویم به یک عنصر زینتی  بر روی دیوار ، مراحل زیر را دنبال کنید :
به سراغ یک قاب عکس رفته، شیشه روی آن را کنار بگذارید، سپس یک مقوا با طرح ساده داخل آن قرار دهید . تقویم خود را روی آن بچسبانید . توجه داشته باشید که برای این که به راحتی بتوانید تقویم را هر ماه تغییر دهید ، از تقویمی استفاده کنید که برگ هایش قابل جدا شدن باشد .

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوار خالی با الهام از طبیعت

طبیعت را به منزل خود دعوت کنید تا محیطی سرشار از طراوت و شادابی خلق کنید. همان طور که مشاهده می کنید، در نمونه آورده شده، با استفاده از قاب هایی از پروانه های طبیعی، دیوار خالی کنار پنجره ی سرتاسری جلوه ی خاصی یافته است. از طرفی رنگ های روشن بال این پروانه ها، به محیط خنثی اطراف نشاط بخشیده و هم چنین با دکوراسیون فضا هماهنگی خوبی برقرار کرده است.

 

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوار خالی با تابلوهای بزرگ

برای یک دیوار تماما خالی، استفاده از تنها یک اثر هنری ، راه حل مناسبی است .  به خصوص اگر اندازه ی آن از حد معمول بزرگ تر باشد . مانند نمونه آورده شده که با استفاده از یک تصویر چاپ شده بر روی یک بوم بزرگ ، در تقابل با فضای خالی و خنثی اطراف برخاسته است.

تزیین دیوار خالی

استفاده از حروف در تزیین دیوارهای خالی

برای نتیجه گرفتن از این روش، بهتر است از اندازه ها و رنگ های  متفاوت استفاده کرده و به جز حروف دو بعدی ، حروف سه بعدی را نیز لحاظ کنید . برای حفظ تعادل ، قرار دادن یک حرف بزرگ در کنار مجموعه ای از حروف کوچک شما را به این مقصود خواهد رساند.

 

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوارهای خالی با آینه

به جای استفاده از یک آینه ی بزرگ، یک ایده ی بهتر و سبک تر را جایگزین آن کنید. با به کارگیری مجموعه ای از آینه های کوچک ، علاوه بر ظریف بودن آن ها ، به صفت خیره کنندگی نیز دست پیدا خواهید کرد. جهت افزایش تنوع در در محیط، از آینه های بیرون فریم، با اشکال مختلف بهره ببرید .

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوار پشت تخت

برای خلق محیطی متفاوت و جذاب، استفاده از سبدهای چوبی را در دستور کار خود قرار دهید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ، در این نمونه ، استفاده از این سبدها ، به محیط خنثی اطراف ، گرما بخشیده است .

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوار خالی با استفاده از اشکال هندسی

آیا به الگوهای خاص علاقه دارید؟ می توانید با استفاده از آن ها دیوار خود را منحصر به فرد کنید. جهت تزریق تفاوت و گوناگونی به آن ها از الگوها و رنگ های مختلف استفاده کنید اما با یکسان در نظر گرفتن قاب ها ، تعادل را هم چنان حفظ خواهید کرد.

تزیین دیوار خالی

معجزه ی آثار آنتیک در تزیین دیوارهای خالی

برای یافتن چنین آثاری، سری به مغازه های عتیقه فروشی و لوازم قدیمی زده و نیز جهت کلاسیک نشان دادن فضا ، متریال هایی مثل آبرنگ ، سفال و مواد خاص را انتخاب کرده و آن ها را با قاب های مناسب به دیوار بزنید.

به کانال تلگرام آی هوم بپیوندید!

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *