تزیین تخم مرغ هفت سین 98 ، ایده های کمتر دیده شده!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

تزیین تخم مرغ هفت سین 98 یکی از جذاب ترین کارهایی است که تقریبا همه ی ما از کودکی عاشق انجام آن بوده ایم و امسال هم به دنبال ایده های تازه ای برای آن هستیم، در این مطلب شما را با ایده های کمتر دیده شده ای از تزیین آن آشنا کرده ایم.

خودتان بسازید: در روزهای پایایی از کمپین روز شمار تا نوروز ihome با چند نمونه از زیباترین تخم مرغ های نوروزی مهمان خانه هایتان هستیم. به جای خرید تخم مرغ های رنگی، خودتان با ساده ترین روش ها ، دست به کار شده و تخم مرغ های خودتان را تزیین کنید. اگر فرزند کوچکی دارید ، از آن ها در رنگ کردن تخم مرغ های نوروزی کمک بگیرید. این کار نه تنها علاقه ی آن ها را به کارهای هنری بیش تر خواهد کرد ، بلکه تجربه ی لذت بخشی از این کار نصیبشان خواهد شد. همیشه به یاد داشته باشید که کارهای دست ساز خودتان ارزش بیش تری خواهند داشت . در این مطلب از ihome با استفاده از ساده ترین روش ها ، رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین را به شما آموزش داده ایم. با ما همراه باشید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با آبرنگ

به وسیله ی آبرنگ یا رنگ های اکریلیک کل تخم مرغ ها را یکدست رنگ کنید . بعد از خشک شدن با رنگ سفید و یک قلم مو ، طرح کاهو را روی تخم مرغ ها پیاده کنید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با پر پرندگان

با چسباندن پر پرندگان بر روی تخم مرغ هایتان طرح خاص و شیک به وجود بیاورید. هم چنین می توانید با رنگ کردن و برداشتن پرها جلوه ی تخم مرغ هایتان را دو چندان کنید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با تخم مرغ های محلی

تخم مرغ های محلی رنگ،‍‍‍‍‍ زیبایی خاص خود را دارند. تنها با طراحی پترن های ساده ، به وسیله قلم مو باریک و رنگ سفید، به مقصود خود دست یابید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با طرح های آماده

یکی از ساده ترین راه های تزیین تخم مرغ های رنگی ، پرینت کردن طرح های موجود در اینترنت ، بر روی کاغذ و چسباندن آن بر روی تخم مرغ است. با توجه به تنوع و تعدد طرح های موجود ، به نتایج شگفت انگیزی دست خواهید یافت.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با دستمال کاغذی

یکی دیگر از این راه کارها ، بریدن طرح های موجود بر دستمال سفره هاست . به دلیل لطافتشان هنگام چسباندن ، راحت تر بر روی تخم مرغ قرار می گیرند.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با رنگ اکریلیک

برای تزیین تخم مرغتان، مانند نمونه آورده شده ، پس از خشک شدن رنگ زمینه ، به وسیله ی برس و فشار انگشتان ، رنگ طلایی را بر روی تخم مرغ بپاشید. در این تصویر از رنگ طلایی اکریلیک استفاده شده است.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با برچسب

شاید باورتان نشود اما این تصاویر همان برچسب های تتو هستند. برای استفاده از آن ها کافی است که آن ها را به پشت بر روی تخم مرغ قرار داده و ورق پشتی شان را خیس کنید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با لاک های اکلیلی

لاک های اکلیلی از دیگر راه های تزیین تخم مرغ رنگی های نوروز هستند. می توانید در انتخاب رنگ و ترکیبشان خلاقیت به خرج دهید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین با گل های طبیعی

قسمت بالایی تخم مرغ هایتان را سوراخ کرده و داخلش گل های طبیعی یا مصنوعی قرار دهید و جلوه ی سفره هفت سین تان را دو چندان کنید.

تزیین تخم مرغ هفت سین 97

تزیین تخم مرغ هفت سین فانتزی

برای تزیین تخم مرغ ها به شکل فانتزی کافی است از رنگ ، پر و کاغذ رنگی کمک گرفته و حیوانات فانتزی خود را بسازید.

 

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *