تزیین اپن آشپزخانه ، روی کانتر چی بذاریم بهتره؟!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

تزیین اپن آشپزخانه به شما کمک علاوه بر ایجاد جلوه ی جذاب برای ظاهر آشپزخانه تان، تا حدی توجهات را از بهم ریختگی ها فضای پشت کانتر خود دور کنید. 

پرسش و پاسخ: امروزه با افزایش خانه هایی که دیگر شکل و شمایل آشپزخانه های قدیمی را ندارند و به قول معروف اپن هستند ترفندهای بسیاری برای دکوراسیون آشپزخانه ها و اپن آشپزخانه شکل گرفته است. بسیاری از افراد این دغدغه را دارند که کانتر و آشپزخانه خود را چگونه چیدمان کرده و چه چیزهایی را روی آن قرار دهند. در این مطلب از وب سایت ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در رابطه با ما تزیین اپن اشپزخانه آشنا کنیم و گزینه های پیش رو را بررسی نماییم، پس فرصت را از دست ندهید و این مطلب را مطالعه کنید.شاید این سوال دغدغه شما هم باشد. همانطور که می دانید زمانی که آشپزخانه شما اپن باشد توجه بسیاری را به سمت خود جلب می کند؛ بنابراین زیبایی دکوراسیون و چیدمان آن می تواند به مراتب اهمیت بسیاری پیدا نماید.

تزیین اپن آشپزخانه

تزیین اپن آشپزخانه با ظرف میوه فکر خوبی است.

یکی از راه های رایجی که برای تزیینات اپن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد این است که از ظروف رنگارنگ و زیبایی استفاده کرده و با میوه های خوشمزه و جذابی که درون آنها قرار می دهید کانتر آشپزخانه خود را بیارایید. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید این ایده می تواند احساس گرما و زیبایی بسیاری را به شما انتقال دهد و کانتر آشپزخانه شما را دلنشین تر نماید.

تزیین اپن آشپزخانه

بانکه های زیبا را به روی اپن آشپزخانه آورید.

یکی دیگر از راهکارهایی که برای تزیین اپن آشپزخانه شما وجود دارد آن است که از بانکه ها و ظروف بلوری برحسب علاقه خود استفاده کرده و آنها را بر روی اپن قرار دهید؛ برای مثال شما می توانید از ظروف بلورین و یانکه های زیبایی که برای قرارگیری ادویه جات و مواد غذایی این چنینی که از آنها استفاده می کنید بهره برده و با زیبایی هرچه تمام تر آنها را بر روی اپن آشپزخانه خود قرار دهید.

تزیین اپن آشپزخانه

برای تزیین اپن آشپزخانه از گلدان های رنگارنگ استفاده کنید.

یکی از پرطرفدارترین کارهایی که معمولا برای تزیین روی اپن آشپزخانه ایرانی رخ می دهد آن است که افراد به سراغ گلدان های گل در رنگ ها و طرح های زیبا می روند و باعث تلطیف فضای آشپزخانه و همینطور زیبایی هر چه تمام تر کانتر آشپزخانه می شوند. این گزینه هم پیش روی شماست؛ بنابراین بهتر است که کم کم دست به کار شوید.

در ihome بیشتر بخوانید:‌ دکوراسیون آشپزخانه 2018، پنج مد پرطرفدار امسال چیست؟

تزیین اپن آشپزخانه

سبزی خوردن بر روی کانتر آشپزخانه فوق العاده است!

علاوه بر وجود گلدان های زیبایی که زیبایی کانتر شما را چندین و چند برابر می کنند شما می توانید به سراغ سبزی خوردن بروید! اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم باید بگوییم که شما می توانید از گلدان های جذابی استفاده کرده و سبزی های خوراکی مورد علاقه خود را درون آنها بکارید. این کار علاوه بر اینکه می تواند به عنوان عنصری دکوراتیو بر روی اپن آشپزخانه تان عمل کند می تواند توفیق اجباری شود که شما بتوانید سبزی های تر و تازه خودتان را با دستانتان بچینید و بر سر سفره غذایتان بیاورید.

تزیین اپن آشپزخانه

با کمک کتاب های آشپزی با یک تیر چند نشان بزنید.

معمولا همه ما تعداد زیادی کتاب آشپزی داریم که نمی دانیم با آنها چه کنیم و در کجا قرارشان دهیم. پیشنهاد ما برایتان آن است که با یک تیر دو نشان بزنید. شما می توانید یک قفسه کوچک با ابعاد مورد نظر خود را ترتیب دهید و آن را بر روی کانتر و در گوشه آن قرار دهید. حالا فضای مورد نظر برای کتاب های آشپزی تان فراهم شده است. این کار علاوه بر اینکه باعث می شود چیدمان روی اپن آشپزخانه تان دلنشین و زیبا شود، سبب می گردد که کتاب های آشپزی تان نیز فضای مناسبی را از آن خود کرده و به قول معروف دم دستتان باشند تا هر زمانی که خواستید به راحتی از آنها استفاده نمایید.

تزیین اپن آشپزخانه

از قاشق و چنگال چوبی تان غافل نشوید.

اگر به این تصویر با دقت نگاه کنید متوجه حس خوبی که به شما منتقل می کند خواهید شد. یکی دیگر از ایده های چیدمان اپن آشپزخانه که برایتان داریم این است که قاشق و چنگال های چوبی و زیبای دیگری را که دارید در ظروف مناسب و زیبایی قرار داده و آنها را با دقت و سلیقه تمام بر روی کانتر آشپزخانه تان چیدمان نمایید. این کار می تواند شما را کدبانویی با سلیقه نشان دهد که حتی به فکر زیرترین مسائل چیدمان آشپزخانه اش هست، پس فرصت را از دست ندهید.

تزیین اپن آشپزخانه

ظروف زیبای مواد غذایی تان را هم به میدان آورید.

شما می توانید برای تزیین اپن آشپزخانه کمی پیشتر روید و مواد غذایی اولیه ای را که همیشه سر سفره های غذایتان وجود دارند را نیز به چیدمان کانترتان دعوت کنید. معمولا همه ما ظروف زیبایی را داریم که درون آنها را با روغن زیتون، آبلیمو، نمک، فلفل و… پر کرده ایم، پس حیف نیست این ظروف زیبا را در کابینت های خودمان پنهان کنیم؟ ایده دیگری که برایتان داریم آن است که این ظروف زیبا و کاربردی را بر روی اپن آشپزخانه تان قرار دهید. مطمئن باشید که انتخاب درستی دارید.

تزیین اپن آشپزخانه

سینی مختصر و مفید هم برای تزیین فکر بدی نیست!

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید صاحب این خانه کار هوشمندانه ای انجام داده است. شما می توانید با کمک چیزی شبیه همین ظرف و یا سبد زیبا که در تصویر مشاهده می کنید تمامی وسایل اولیه ای را که می خواهید بر روی کانتر آشپزخانه خود قرار دهید به خوبی چیدمان کرده و به انتخاب درستی دست یابید. این کار به شما کمک می کند که فضای کمتری را اشغال کنید و علاوه بر آن می تواند وسایل شما را منظم تر و تقسیم بندی شده تر نماید. پیشنهاد ما برای کسانی که اپن آشپزخانه کوچکی دارند نیز دقیقا همین مورد است.

تزیین اپن آشپزخانه

تناسب رنگ ها را در تزیین اپن آشپزخانه فراموش نکنید.

نکته ای که بد نیست در این قسمت پایانی مطلب به آن اشاره کنیم این است که شما می توانید برای زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه تان به فکر ترکیب رنگی مورد استفاده بر روی کانتر آشپزخانه هم باشید. اگر به این تصویر با دقت نگاه کنید در خواهید یافت که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. این کار می تواند شما را دقیق تر نشان دهد و علاوه بر آن فضای زیباتری را نیز برای دکوراسیون آشپزخانه تان فراهم آورد. با این حال شما مختارید و می توانید دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان اپن آشپزخانه تان را با هر شکل و شمایلی که دوست دارید به پایان برسانید. پس وقت را تلف نکنید و از همین حالا دست به کار شوید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *