تزیین اتاق خواب با وسایل ساده ، فضای شخصی تان را زیباتر کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲ دی ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: فضای اتاق خواب به عنوان شخصی ترین بخش خانه دارای یک حریم خصوصی است و می تواند در لحظات پایانی شبانه روزی شما آرامش بسیاری را برایتان مهیا کند. به همین دلیل هم هست که معمولا به افراد توصیه می شود که در زمان چیدمان دکوراسیون اتاق خواب خود به سلیقه و علایق خود توجه ویژه داشته باشند، چرا که در این فضا همه چیز باید همان جوری که شما دوست دارید چیدمان شود.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

یکی از مهم ترین مسائل در چیدمان هر فضایی، تزیینات آن است. قطعا این مسئله در رابطه با دکوراسیون اتاق خواب نیز صدق خواهد کرد. شما می توانید با کمک راه هایی که لزوما سخت و هزینه بر هم نیستند دکوراسیون اتاق خواب خود را تزیین نموده و آن را به بهترین و زیباترین حالت ممکن چیدمان کنید. در این زمینه حتما حوصله، ذوق و هم چنین سلیقه شما به کمکتان خواهد آمد. به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب از ihome.ir به مسئله تزیین اتاق خواب با وسایل ساده بپردازیم و ایده های جذابی در این زمینه را به شما ارائه دهیم. پس توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

استفاده از گل و گیاه آپارتمانی

یکی از رایج ترین و بدیهی ترین روش های تزیین فضای اتاق خواب استفاده از گل و گیاه آپارتمانی است. نه تنها در دکوراسیون اتاق خواب بلکه در سایر بخش های منزل نیز وجود گیاهان می تواند طراوت و شادابی بسیاری به جریان بیندازد. این درحالی است که زیبایی این گیاهان می تواند آرامش بسیار زیادی را نیز به شما انتقال دهد. علاوه بر این، مزیت دیگری که نگهداری از گیاهان آپارتمانی برایتان به همراه دارد تصفیه هوا و فراهم آوردن هوایی سالم در محیط است. به همین دلیل بهتر است که با بررسی شرایط آب و هوایی، نوردهی موجود در اتاق خوابتان به سراغ گیاهان آپارتمانی مناسبی برای آن بروید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

سرتختی های تزیینی

یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون اتاق خواب به تخت خواب اختصاص پیدا می کند و با انتخاب یک تخت خواب زیبا می توانید دکوراسیون اتاق خوابتان را به زیباترین حالت ممکن به انجام برسانید. به همین دلیل هم هست که توصیه ما این است که اگر تمایل به تزیین اتاق خواب با وسایل ساده دارید به سراغ تخت خواب هایی بروید که سرتختی های زیبا و خاصی دارند. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این کار می تواند بسیار نتیجه بخش باشد و فضای دکوراسیون اتاق خواب شما را زیباتر نماید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

استفاده از قاب عکس

یکی دیگر راه های راحت و البته بسیار کاربردی برای تزیین اتاق خواب آن است که از تابلوها و قاب عکس های مختلف استفاده نمایید. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد. برای مثال شما می توانید به سراغ نصب چند تابلوی کوچک در بالای تخت بروید و یا از یک تابلوی به نسبت بزرگ تر استفاده نمایید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

توصیه ای که در این زمینه برایتان داریم آن است که از نهایت هنر و ذوق خود استفاده نمایید تا بتوانید فضا و دکوراسیون اتاق خواب خود را همان طور که دوست دارید تزیین نمایید. برای این کار حتی می توانید از خلاقیت خود استفاده نمایید و تابلوهایی را با دستان خود بکشید و آنها را بر روی دیوار نصب نمایید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

انتخاب فرش مناسب

راه دیگری که می تواند به عنوان تزیین اتاق خواب مطرح شود آن است که به دنبال فرشی بروید که زیبایی فضا را چندین و چند برابر کند. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با انتخاب یک فرش و یا گلیم برای اتاق خواب خود، آن را تبدیل به یک نقطه کانونی کرده و زیبایی دکوراسیون اتاق خواب خود را تمام و کمال به اتمام برسانید. برای این کار سعی کنید حتما به سبک دکوراسیونی و همین طور ابعاد و اندازه اتاق خوابتان توجه ویژه ای داشته باشید تا انتخاب فرش مناسب برای آن با تناسب همراه بوده و در نهایت به بهترین نتیجه ممکن منجر شود.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

استفاده از کاغذ دیواری

امروزه استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب بسیار رواج پیدا کرده است و افراد بسیاری برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب خود زمان زیادی را صرف می کنند. قطعا انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب با طرح و نقشی خاص می تواند مانند یک روش تزیینی مناسب در دکوراسیون منزل ایفای نقش کند. برای مثال همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با انتخاب یک کاغذ دیواری منحصر به فرد، کاغذ دیواری را به نقطه کانونی تبدیل کرده و توجه بسیاری را به آن معطوف نمایید. توصیه ما در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب آن است که به سراغ رنگ ها و طرح هایی بروید که باعث بر هم خوردن آرامش دکوراسیون اتاق خواب شما نشده و در عین حال فضایی را مهیا کنند که با سلیقه شما هماهنگ باشد.

رنگ دیوار

علاوه بر کاغذ دیواری، انتخاب رنگ دیوار نیز می تواند به زیبایی فضای اتاق خواب شما کمک بسیاری کند. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید انتخاب یک رنگ برجسته و متفاوت برای دیوار اتاق خواب می توانند مجددا مانند یک نقطه کانونی عمل کرده و دکوراسیون اتاق خواب شما را تزیین نماید.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب، معجزه این 5 رنگ را ببینید!

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

نصب شلف بر روی دیوار

نصب شلف بر روی دیوار اتاق خواب می توانند نمونه بارز یک تیر و چند نشان زدن باشد. علاوه بر این که وجود یک شلف زیبا می تواند خود به تنهایی به زیبایی اتاق خواب شما بیفزاید شما می توانید با قرار دادن وسایل تزیینی بسیاری بر روی آنها زیبایی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب خود را چندین و چند برابر نمایید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید وجود یک شلف با طرحی خاص و هندسی می تواند در این روند تاثیر بسیاری داشته باشد، با این حال حتی با وجود یک شلف ساده که در حد یک طبقه باشد نیز می تواند کار خود را انجام داده و شرایط مناسبی را برای تزیین اتاق خواب شما فراهم آورد، فقط کافی است برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده کمی حوصله و البته سلیقه به خرج دهید. شما می توانید برای شلف خود از انواع مجسمه، قاب عکس، گلدان و هر چیز دیگری که دوست دارید استفاده نمایید.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از دکوراسیون منزل آشنا می کنیم، شاید این موضوع دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *