تزئینات ساده برای کلاهک آباژور ، یک رنگ آمیزی مقرون به صرفه!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ تیر ۱۳۹۸

خودتان بسازید: یکی از روش های به روز کردن دکوراسیون خانه رنگ کردن کلاهک آباژور است. این روش جالب و ارزان محسوب می شود و ایده های فراوان برای تازه کردن این وسیله، قطعا توجه تان را جلب می کند. ihome.ir در این مطلب تکنیکی از رنگ کردن شید آباژور برای تزئینات ساده برای کلاهک آباژور را آموزش می دهد که برای دکوراسیون اتاق کودک یا نشیمن مناسب خواهد بود. این تکنیک در چند مرحله انجام می شود. استفاده از رنگ پارچه، اسپری رنگی و دیگر پوشش های رنگی می تواند آباژور قدیمی تان را تغییر دهد. ولی در روش ارائه شده از آبرنگ استفاده شده است چون این رنگ ظاهری خاص و هنری به آباژور می دهد.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

وسایل مورد نیاز برای تزئینات ساده کلاهک آباژور

هر نوع آبرنگی می تواند در اجرای تزئینات ساده برای کلاهک آباژور به کار برده شود. پس نیازی نیست به سراغ آبرنگ گرانقیمت بروید. آبرنگ سه یا 6 رنگ برای این منظور کافی است. اکنون باید وسایل مورد نیاز را بشناسید:

  • آبرنگ
  • قلموی نقاشی
  • دستمال حوله ای کاغذی
  • پالت رنگ
  • آب

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

کلاهک آباژور را بردارید.

در این مدل یک کلاهک کاملا سفید انتخاب شده است که روی پارچه اش نقوشی هم دیده می شود. این طرح روی پارچه الگوی خاصی را در اختیار قرار داده و نیازی به خلق نقش جدیدی نیست. اگر شما نتوانستید کلاهک طرح داری را پیدا کنید، این تکنیک را با ترکیب رنگ ها و تکنیک ابر و باد به کار ببرید و نیازی به الگوی مشخص نیست.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

پرز و گرد و غبار را تمیز کنید.

در تزئینات ساده برای کلاهک آباژور ، بسیار مهم است که کار را با پارچه تمیز کلاهک شروع کنید، پس نباید پرز و گرد و غباری روی آن وجود داشته باشد چرا که درون رنگ باقی مانده و کار را خراب می کند. قبل از رفتن به مرحله بعد روی کلاهک را جاروبرقی بکشید و کاملا تمیز کنید. اگر استفاده از جاروبرقی به دلیل جنس پارچه پرزها را از بین نبرد، از رول پرزگیر استفاده کنید.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

از روشن ترین رنگ شروع کنید.

اگر می خواهید از طرح ابر و باد استفاده کنید، بهتر است ابتدا به سراغ روشن ترین رنگ بروید و لایه ها را از آن شروع کنید. مقداری از رنگ را روی پالت قرار دهید و کم کم آب را به آن اضافه کنید تا رنگ مورد نظرتان بدست آید. با استفاده از قلموی کوچک، طرح های روی پارچه را رنگ کنید. نگران بیرون زدگی از خطوط طرح روی پارچه نباشید.

اگر تا به حال با آبرنگ کار نکرده اید، کمی نیاز به تمرین دارید. روی یک کاغذ طرح و خطوط مختلف بکشید تا متوجه شوید اضافه کردن آب تا چه اندازه رنگ را تغییر می دهد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید آباژور ایستاده ، روشنایی خانه با این قیمت!

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

دستمال کاغذی حوله ای را روی طرح آبرنگ بزنید.

توجه داشته باشید در تزئینات ساده برای کلاهک آباژور ، در اغلب موارد آبرنگ با پارچه اطراف طرح هم ترکیب می شود، خصوصا زمانی که از آب بیشتری استفاده کرده باشید، این پخش شدگی بیشتر می شود. برای آنکه کنترل بیشتری روی طرحتان داشته باشید، یک تکه دستمال حوله ای مرطوب بردارید و روی آبرنگ پخش شده اطراف طرح بزنید و قبل از آنکه خشک شود آن را روز طرح سفید پارچه بکشید.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

رنگ دوم را ترکیب کنید.

در این مرحله از تزئینات ساده برای کلاهک آباژور ، بعد از آنکه روشن ترین رنگ را در تمام سطح کلاهک آباژور استفاده کردید، به سراغ رنگ دوم بروید. مجدد از تکنیک دستمال حوله ای استفاده کنید تا رنگ اضافی را با پارچه اطراف مخلوط کنید. اگر احساس می کنید در نتیجه نهایی مشکلی به وجود می آید، آبرنگ را روی کاغذ مخصوص رقیق کنید. فراموش نکنید که چکیدن یا ترکیب آبرنگ روی پارچه غیر قابل پیش بینی است.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

رنگ های جدید اضافه کنید.

این تکنیک رنگ کردن کلاهک آباژور به مقدار زیادی قابل تنظیم است و می توانید رنگ های مختلفی را به آن اضافه کنید. هرچه تعداد لایه ها بیشتر باشد، بعد دهی به طرح نهایی بیشتر می شود. اگر ترجیح می دهید رنگ ها کاملا با هم ترکیب شوند، قبل از شروع رنگ زدن، بخش کوچکی از کار را با قلموی تمیز و مرطوب خیس کنید.

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

به سراغ رنگ های تیره تر بروید.

بعد از آنکه تمام کلاهک آباژور را با آبرنگ تکمیل کردید، به سراغ رنگ های تیره تر بروید. به قسمت های بالایی طرح رنگ تیره را اضافه کنید و سپس آن را با استفاده از آب با رنگ های روشن ترکیب کنید. اگر بخشی از کار بیش از اندازه تیره شد، قلمو را با آب تمیز مرطوب کنید و روی رنگ بگیرید تا مقداری از رنگ را از سطح پارچه جذب کنید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت انواع آباژور ، راهنمای خرید بهترین های بازار!

تزئینات ساده برای کلاهک آباژور

لایه های رنگی را تا زمانی ادامه دهید .

این تکنیک نقاشی بسیار آرامش بخش است و ممکن است به راحتی در آن غرق شوید. بعد از آنکه مدتی مشغول رنگ کردن بودید، کلاهک آباژور را روی زمین بگذارید و چند قدم عقب بروید. رنگ ها را از دور بررسی کنید و ببینید آیا از نتیجه راضی هستید یا خیر. در این مرحله از تزئینات ساده برای کلاهک آباژور ، اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و دوباره ظاهر آن را بررسی کنید. اگر بعد از خشک کردن احساس کردید در قسمت های مختلف نیاز به دوباره کاری دارید، به سراغ رنگ ها بروید و کلاهک آباژور را اصلاح کنید.

رنگ کردن کلاهک آباژور با استفاده از آبرنگ فرآیند بسیار ساده و راحتی است. هدف تکنیک این نیست که روی خطوط را نقاشی کنید بلکه باید رنگ های برجسته و ترکیبی زیبا به وجود آورید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای دستسازه های خلاقانه با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ thespruce| مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *