ترکیب کاغذ دیواری و رنگ ، بر دیوارهایتان جادو بپاشید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: وقتی صحبت از دیوارهای خانه می شود، همیشه این سوال پیش می آید که رنگ یا کاغذ دیواری؟ خب ما این بار به این پرسش این گونه پاسخ می دهیم: چرا هر دو نه؟ بله درست است می توانید از هر دوی این موارد در کنار هم استفاده کنید و به نتیجه ای بی نظیر برسید. در واقع رنگ و کاغذ دیواری می توانند با هم یک ترکیب ایده آل ساخته و در محیط از لحاظ بصری تعادل ایجاد کنند. با این مطلب از تیم تحریریه ihome.ir همراه شوید تا به شما نشان دهیم که چگونه با ترکیب کاغذ دیواری و رنگ بر روی دیوارهایتان جادو بپاشید!

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

یک قانون مهم در ترکیب کاغذ دیواری و رنگ !

در به کارگیری رنگ و کاغذ دیواری در کنار هم باید دقت داشته باشید که هیچ کدام بر دیگری غالب نباشد! این بدان معناست که در کنار استفاده از یک کاغذ دیواری شلوغ، انتخاب رنگ های جیغ و چشم گیر سبب می شود کاغذ دیواری به کنار رانده شده و تاثیر خود را از دست بدهد. بنابراین باید ترکیبی از رنگ و طرحی خلق کنید که به یک دیگر معنا بخشیده و تکمیل کننده هم باشند و از طرفی، هر کدام به تنهایی جلوه ی خاص خود را نیز داشته باشند.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

کاغذ دیواری همانند یک نقاشی!

به جای استفاده از کاغذ دیواری هایی که یک الگو تکراری دارند، از چنین طرح هایی ایده بگیرید! گویی دیوار خود را تبدیل به جایی برای به نمایش گذاشتن آثار هنری کرده اید! همان طور که می بینید، طراح نمونه بالا از کاغذ دیواری بی رنگ استفاده نموده و در جواب برای سرزندگی محیط از رنگ صورتی روشن، برای باقی دیوارها هماهنگ با رنگ روتختی استفاده کرده است.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

از الگوهای ساده استفاده کنید.

اگر در انتخاب طرح کاغذ دیواری شک دارید، به سراغ ساده ترین نمونه ها بروید! درا این صورت جای هیچ گونه نگرانی در جهت هماهنگی بین رنگ دیوارها و کاغذ دیواری نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: رنگ یا کاغذ دیواری ، شما در این مورد چی فکر می کنید؟!

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

برای کسانی که ریسک نمی کنند!

اگر از به کار بردن ترکیب کاغذ دیواری و رنگ در کنار هم می ترسید، بهتان پیشنهاد می کنم به سراغ کاغذ دیواری های مخملی بروید! همانند تصویر بالا تنها سایه روشن هایی در کاغذ دیواری احساس می شود که با در نظر گرفتن رنگ با درجه ای روشن و یا تیره تر برای باقی فضا، هماهنگی خاصی در محیط حکم فرما خواهد شد.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

تنها طرح را انتخاب کنید!

متوجه منظورم نشدید؟ کافی است به جای یک کاغذ دیواری یک پارچه، یک طرح و نقش رو بر روی دیوارتان بچسبانید. این شاید یک روش مطمئن در این زمینه باشد زیرا در این صورت دیگر نگرانی در مورد رنگ زمینه کاغذ دیواری نخواهید داشت.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

یک ایده ی جالب در ترکیب کاغذ دیواری و رنگ !

تصویر بالا یک ایده ی منحصر به فرد در زمینه ترکیب کاغذ دیواری و رنگ است که در نوع خودش می تواند فضا را دگرگون کند. در این روش تنها کافی است انتهای کاغذ دیواری، در بخشی که به رنگ می رسد را محو کنید تا این گونه چنین برداشت شود که رنگ و کاغذ دیواری با یک دیگر ترکیب شده و در هم حل شده اند.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

برای بالاتختی تان کاغذ دیواری انتخاب کنید!

گاهی لازم نیست حتما بخشی از دیوار را کاغذ دیواری کنید! این عمل می تواند روی عنصری مثل بالاتختی نیز انجام شود! در این حالت تمامی دیوارها را با رنگ پوشانده و تنها بخش ذکر شده را کاغذ دیواری کنید. توجه داشته باشید که هماهنگی بین رنگ انتخابی و رنگ زمینه کاغذ دیواری بسیار مهم می باشد.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

یک پالت رنگی صحیح!

همیشه لازم نیست از رنگ هایی که در دیوار منزلتان وجود دارد، در کاغذ دیواری انتخابی تان نیز موجود باشد! گاهی مکمل بودن رنگ این دو در صورت انتخاب درست، دکوراسیون ایده آل تری برایتان خلق خواهد نمود.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ دیوار ، این 10 رنگ همیشه روی مد هستند!

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

در نصب کاغذ دیواری خلاقیت به خرج دهید!

به جای اختصاص دادن یک دیوار کامل به کاغذ دیواری، آن را به صورت راه راه و یا با زاویه و حالت خاصی نصب کنید. این امر سبب می شود هم از تکراری شدن ایده ی نصب کاغذ دیواری به صورت روتین جلوگیری شود و هم ترکیب آن با رنگ راحت تر در ذهن بیننده جای می گیرد. بدین ترتیب شما فضایی متفاوت از دیگران دارید که از لحاظ ترکیب با رنگ نیز در ذهن به یادگار خواهد ماند.

سفارشی کار کنید!

می توانید کاغذ دیواری تان را  با رویه یکی از مبل هایتان ست کنید! تنها کافی است طرح دلخواه خود را ست کرده و به تولید کنندگان پارچه و کاغذ دیواری بدهید. توجه داشته باشید که در چنین مواردی رنگ انتخابی برای دیوار باید کاملا خنثی و به حالت زمینه باشد تا از جلوه ی این هماهنگی کاسته نشود.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

جای صحیح را انتخاب کنید!

برای داشتن درست ترین ترکیب کاغذ دیواری و رنگ ، باید مکانی صحیح برای کاغذ دیواری تان انتخاب کنید. انتخاب اشتباه و یا نامناسب کاغذ دیواری سبب می شود ترکیبی آزاردهنده از این دو حاصل شود. حتی اختصاص دادن فضای بیش از حد به کاغذ دیواری، می تواند از حیث بصری فضا را نامتعادل نشان دهد.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ

اگر از کاغذ دیواری شلوغ استفاده می کنید!

این نکته را همانند یک قانون در نظر داشته باشید: هنگام استفاده از کاغذ دیواری شلوغ، رنگ به کار رفته در باقی دیوار باید خنثی باشد. به عبارتی برای جلوگیری از ایجاد تشویش بصری، باید در کنار چنین کاغذ دیواری، رنگ خنثی همانند سفید را برای باقی فضا در نظر بگیرید.

چگونه رنگ مکمل کاغذ دیواری را تشخیص دهم؟

برای شما یک راه حل ساده در نظر دارم! اگر ابتدا کاغذ دیواری خود را انتخاب کرده اید، رنگ های تشکیل دهنده آن را شناسایی کرده و با توجه به نیاز فضا به رنگی خنثی و یا پر رنگ، یکی از آن ها را برای دیگر دیوارها انتخاب کنید. برای مثال در نمونه آورده شده، با توجه به شلوغ بودن طرح کاغذ دیواری، بهتر است رنگ صورتی روشن را برای دیگر فضاها انتخاب نمایید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *