10 ترفند خانه داری، با این نکات یک کدبانوی تمام عیار شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

ترفندهای خانه داری معمولا تجاربی است که در مدت زمان مشخصی بدست می آید، اما با دانستن این نکات می توانید در مدت زمان کوتاه تری به یک کدبانوی تمام عیار تبدیل شوید و خانه داری بی دغدغه تری داشته باشید.


نکات خانه داری: با گرم تر شدن دمای هوا در این فصل از سال دیگر وقت آن رسیده که پنجره های منزل خود را باز کنید و شاهد جریان هوای دل انگیز بهاره در منزل خود باشید. درست درست حدس زدید! حالا به زمانی از سال رسیدیم که در کنار لذت بردن از هوایی که از طریق پنجره ها جریان می باید باید به فکر تمیز کردن مداوم منزل و همینطور تمیز ماندن آن نیز باشیم. در این مطلب از وب سایت ihome  هم دقیقا می خواهیم در رابطه با ترفندهای خانه داری با یکدیگر صحبت کنیم. همراه ما باشید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن ماشین ظرف شویی

برای آنکه از بابت تمیز شدن ظرف های خود به خوبی خیالتان راحت باشد باید خودتان هم به فکر تمیز کردن ماشین ظرف شویی تان باشید. پیشنهادی که ما برایتان داریم آن است که در ابتدا مواد غذایی و لکه های اصلی ای که مشاهده می کنید را پاک کرده و سپس ماشین ظرف شویی خود را با مواد شوینده مناسب خود تمیز و پاک نمایید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن روی کابینت ها

یکی از مهم ترین بخش های دیگری که باید در مورد تمیز بودن آنها دقت فراوانی داشته باشید روی کابینت ها است. قطعا این بخش از آشپزخانه مستعد لکه و آلودگی های بسیاری است که می تواند بر روی خود داشته باشد؛ بنابراین حتما حواستان را جمع کنید تا از این بخش نیز غافل نباشید!

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری : تمیز کردن داخل کابینت ها

کابینت های آشپزخانه خود را فراموش نکنید! برای این کار می توانید از مواد شوینده هایی که در قالب محصولات مختلفی عرضه شده اند بهره بگیرید و با کمک یک دستمال و یا حوله مانند چیزی که در این تصویر مشاهده می کنید آن را به خوبی تمیز کنید. نکته ای که باید مدنظر داشته باشید آن است که در هنگام استفاده از این مواد شوینده باید جنس کابینت هایتان را نیز مدنظر داشته باشید تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن سطوح استیل

اگر در منزلتان سطوحی از استیل ضد زنگ مثل گاز و … دارید قطعا یکی از دغدغه هایتان آن است که چه می شود که پس از مدتی دیگر آن درخشانی و برق خود را از دست می دهند؟ یکی از ترفندهای خانه داری برای حل این مسئله این است که به سراغ اسپری های مخصوص این سطوح بروید. علاوه بر تمیز کردن سطح گاز با مواد شوینده مخصوص خود به صورت هفته ای دو بار، شما می توانید اسپری های مناسبی را که برای برق انداختن بر روی سطوحی مثل گاز هستند تهیه کرده و از آنها استفاده کنید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن پنجره

یکی دیگر از مسائلی که در این فصل از سال اهمیت بیشتری پیدا می کند تمیز بودن شیشه های پنجره است. برای این کار باید حتما حوصله به خرج دهید و با شیشه پاک کن های مخصوص آنها را تمیز کنید و پیشنهاد ما این است که در هوایی به این کار بپردازید که خیالتان راحت باشد که نور مستقیم خورشید قبل از آنکه مواد شوینده را پاک کنید آنها بر روی سطح شیشه پنجره شما خشک نکند.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن کفپوش های چوبی

درست است که گاهی کفپوش های چوبی منزل را هرهفته تمیز می کنیم اما باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که ممکن است رطوبت باعث خراب شدن آنها شود؛ بنابراین در ازای آن می توانید به سراغ مواد شوینده و اسپری هایی که مخصوص این کار هستند بروید که هم از سلامت کفپوش های چوبی خود آسوده خاطر می شوید و هم می توانید تنها لکه هایی که بر روی سطح زمین دیده می شوند را نیز پاک کنید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن یخچال

یکی دیگر از ترفندهای خانه داری که برای هر خانم کدبانویی حائز اهمیت است، تمیز کردن داخل یخچال است. این مسئله هم شامل بیرون آن می شود و هم درون آن. برای تمیز کردن درون یخچال، تمام طبقات آن را به صورت جداگانه در آورده و آنها را با آب گرم و صابون و با دقت تمیز کنید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن کالای خواب

قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنیم که بهتر است روبالشی های خود را در دو هفته یک بار تمیز کرده و شستشو دهید. ممکن است این نوع از پارچه ها با قرار گرفتن در ماشین لباسشویی به صورت مکرر خراب شوند؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که سعی کنید آنها را هر دو یا سه سال یکبار در ماشین لباسشویی بیندازید و در سایر اوقات آنها را با دست بشویید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن ماشین لباسشویی

اینکه لباس هایتان را درون ماشین لباسشویی ای بگذارید که بوی خوبی نمی دهد اصلا خوشایند نیست. یکی از ترفندهای خانه داری این است که قبل از هرچیز با کمک سرکه سفید و جوش شیرین آن را تمیز کرده و ماشین را یک بار با آب گرم به کار اندازید و اچازه دهید که بین نیم ساعت تا یک ساعت بماند. بعد از آن می توانید دوباره لباس هایتان را در ماشین لباسشویی تمیز خود انداخته و از شستشوی آن لذت ببرید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری: تمیز کردن اشیاء نقره

یکی از راه های متداول برای تمیز کردن ظروف نقره استفاده از خمیر دندان است. ما نیز این روش را به شما توصیه کرده و علاوه بر آن پیشنهاد می دهیم که از مواد شوینده مخصوصی که امروزه در بازار وجود دارند نیز استفاده کنید.

علاوه بر این باید یادآوری کنیم که ظروف نقره خود را اصلا در ماشین ظرفشویی قرار نداده و زمانی که از آنها استفاده نمی کنید نیز سطح آنها را بپوشانید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *