تبدیل اتاق کودک به نوجوان ،‌ چگونه امکان پذیر است؟!

تاریخ بروزرسانی : ۵ خرداد ۱۳۹۸

تبدیل اتاق کودک به نوجوان شاید دغدغه ی خیلی از شما باشد. زمانی که روحیات نوجوان در حال انتقال از کودکی به نوجوانی است و در حال کنار گذاشتن علایق کودکی است سعی کنید اتاق او را به نحوی برایش آماده کنید که مأمن و محلی برای آرامش او باشد.

دکوراسیون داخلی:  در این مقاله از ihome.ir سعی داریم تا ایده‌ایی برای تغییر اتاق خواب یک کودک به اتاق یک نوجوان در اختیار شما قرار دهیم. همه اتفاق نظر دارند که مدیریت نوجوانان کار ساده ای نیست، دوران انتقال از کودکی به نوجوانی هم برای خانواده و هم نوجوان دنیایی پر از همهمه و شلوغ است. زمانی که روحیات نوجوان در حال انتقال از کودکی به نوجوانی است و در حال کنار گذاشتن علایق کودکی است سعی کنید اتاق او را به نحوی برایش آماده کنید که مأمن و محلی برای آرامش او باشد.

 آویزان کردن پرده ها با رنگ هایی هماهنگ

هیچ چیز به اندازه یک پرده جذاب و جالب زیبایی ایجاد نمی کند. و خیلی بهتر می شود که از رنگ پرده جدیدی برای اتاق خواب استفاده شود. این پرده دو رنگ که در تصویر می بینید باعث شده که اتاق از حالت کسل کننده به حالت پرشورتری دربیاد.

آویزان کردن وسایل زرق و برق دار از دیوار

یک قطعه هنری سه بعدی با چوب بسازید. در شکل زیر نمونه ای از یک اثر هنری دیده می شود که با استفاده از حس خلاقیت بالایی ایجاد شده است. با استفاده از لوازم ساده و ارزان و قطعات چوبی که در جنگل ها و پارک ها پیدا می شود می توانید همچنین قطعه هنری را ایجاد کنید .

تبدیل یک میز قدیمی به یک میز مدرن و جدید

در این سن همانطور که تغییرات روحی و جسمی زیادی اتفاق می افتد،  درس ها و کار های کلاسی بچه ها زیاد می شود. یک میز هنری مدرن و زیبا طراحی کنید مناسب رنج سنی فرزندتان تهیه کنید و اجازه دهید انجام دادن تکالیف تبدیل به کاری شیرین برای او شود.

استتفاده از نیمکت

می توانید از یک نیمکت در اتاق فرزندتان استفاده کنید تا کفش و سایر وسایل اضافی را روی آن بگذارد و یا هنگامی که دوستاننش آمدند جای نشستن بیشتری داشته باشند می توانید نیمکت را با پارچه گلیمی تزئین کنید اگر از این پارچه را با رنگ رو بالشتی فرزندتان هماهنگ کنید دید بسیار جذابی به اتاق خواهید بخشید. یه شب خواب ساده و ایستاده را انتخاب کنید لازم نیست خیلی انتخاب گرانی داشته باشید. کافیه این وسیله را کنار یکی از وسایل مورد علاقش بگذارید تا وسیله ی دیگر به خوبی به چشم بیاد. از همین تکنیک می توانید برای چیدمان مبلمان استفاده کنید.

 از یک لامپ با طراحی جذاب در کنار تختتان استفاده کنید

استفاده از یک لامپ قدیمی در کتار تخت دید زیبایی به اتاق می بخشد. همانطور که در شکل زیر می بینید استفاده از شیشه و چوب در این طرح  باعث ایجاد نوری زیبا در اتاق می شود. کافیه سری به مغازه ایی که وسایل درست کردن این طرح زیبا را می سازند بزنید تا بتوانید این طرح جذاب را برای اتاق فرزندتان ایجاد کنید.

 درست کردن وسیله تزئینی با استفاده از پر

درست کردن این وسیله برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و جذاب کاربرد دارد. این کاردستی بسیار چشم نواز است. بهترین چیز این است که این وسیله به سادگی درست می شود.

با درست کردن این بالشتک های نرم فرزندتان احساس راحتی خواهد کرد

یکی از عاداتی که ممکن است فرزندتان داشته باشد خواندن کتاب در تخت خواب هست. این بالشت ها را در رنگ هایی که او دوست دارد استفاده کنید. انجام دادن این تزئین تنها یک بعد از ظهر وقت شما را خواهد گرفت.

 با حرف اول اسم او یک کاردستی بسازید

اول اسم فرزندتان را روی چرم حک کنید و سپس آن را ببرید و با یک تزئین جالب همانند تصویر می توانید از این وسیله برای تزئین درب اتاق و یا گذاشتن در یکی از طبقات کتاب خانه اتاق فرزندتان استفاده کنید

با استفاده از طبقات از فضا بهترین استفاده را کنید

برای مرتب و منظم نگه داشتن همه چیز می توانید از این گونه طبقات در اتاق فرزندتان نصب کنید. فرزندتان می تواند قاب عکس هایی که دوست دارد را در این مکان قرارهد.

مکان مناسبی برای آویزان کردن لباس ها تهیه کنید

برای اینکه لباس ها هر کدام یک جا نباشد روی تخت و باشت و .. می توانید از طرحی همانند شکل زیر استفاده کنید. این نردیان که با چوب بامبو طراحی شده است. شکل زیبایی به اتاق می بخشد و از در هم ریختگی و شلوغی جلوگیری می کند.

بگذارید فرزندتان همانند یک ستاره در آیینه بدرخشد

استفاده از آیینه همانند چیزی که در طرح زیر می بینید باعث می شود که فرزندتان یک چیز جالب از دوران کودکی با خود به دنیای بزرگسالی ببرد.

انتخاب لوستر مناسب

انتخاب لوستر مناسب همانند چیزی که در شکل زیر می بینید باعث می شود حس دنج بودن و دراماتیک خاصی به اتاق منتقل شود. می توانید از چنین طرحی بالای تخت خواب فرزندتان استفاده کنید.

در کانال تلگرام آی هوم شما را با ترفندهای بیشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی آشنا کرده ایم، پس همین حالا در تلگرام به ما بپیوندید و از به روز ترین ایده ها و ترفندهای دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

 

منبع : ehow| مترجم: معصومه دیانی| تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *