تاکید بر بازگشت سرمایه به بازار مسکن!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

رييس سابق اتحاديه مشاوران املاک گفت: دولت با تغيير قوانين در نحوه بازپرداخت تسهيلات بانکي مي‌تواند زمينه بازگشت سرمايه به بازار مسکن را در جامعه فراهم کند.

به گزارش مجله خبری ihome.ir به نقل از جام نيـوز، مصطفي قلي خسروي افزود: دولت بايد براي رونق ساخت و ساز تا 80 درصد از هزينه هاي ساخت و ساز را در قالب وام به سازندگان اعطا کند که سازندگان بتوانند با کسر مبلغ وام از قيمت نهايي، واحد مسکوني ساخته شده با وام را به مشتري بفروشند.

وي همچنين در خصوص تغيير قوانين در بازپرداخت وام هاي بانکي نيز اظهارداشت: دولت بايد شرايطي را مهيا کند که چنانچه بازپرداخت وامي از سوي سازنده ويا خريدار خانه تا سه نوبت به تاخير افتاد بانک ها بتوانند خانه فروخته شده را به حراج بگذارند تا به سرعت نقدينگي قفل شده در اعطاي تسهيلات آزاد شود.

رئيس سابق اتحاديه مشاوران املاک با بيان اينکه صنعت ساختمان به عنوان يک صنعت پايه در اقتصاد و موتور محرکه بيش از 100 رسته شغلي است بر لزوم تعيين راهکارهاي اساسي براي خروج اين صنعت از رکود در جامعه تاکيد کرد.

وي در ادامه با اشاره به اين جمله که دولت بايد با اعطاي وام هاي بانکي به سازندگان مسکن آنان را ترغيب به ساخت و ساز کند، افزود: خروج بازار مسکن کشور از رکود به هيچ وجه بدون بازگشت رونق به ساخت و ساز امکان پذير نيست.

خسروي با تصريح اينکه بازار مسکن تنها در صورت رونق ساخت و ساز از رکود خارج مي شود، يادآورشد: برنامه ريزي و سياست گذاري ها براي احياي صنعت ساختمان بايد به نحوي باشد که منجر به بازگشت انگيزه و نقدينگي به بازار ساخت و ساز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *