به دام انداختن موش ها در خانه ، 8 نکته جالب بدون سم و تله!

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

نکات خانه داری: آیا می دانستید که موش در یک شکاف کوچک به اندازه سکه هم جا می شود؟ و اگر فکر می کنید که یک موش در خانه تان وجود دارد، ممکن است تعداد آنها بیشتر از یکی باشد. دیدن موش در خانه حس بسیار بدی است که خاطره آن را از ذهن پاک نمی کند. 8 نکته جالب از Ihome.ir برای به دام انداختن موش ها در خانه را ذکر می کند:

به دام انداختن موش ها در خانه

موش ها راه خود را از کوچکترین سوراخ پیدا می کنند.

ابن نکته بارز است که موشها برای هجوم به خانه و زندگی شما نیاز به فضای چندان زیادی ندارند. یک راه ورود کوچک به اندازه سکه هم می تواند کارشان را راه بیندازد. در بیشتر اوقات جانورانی مانند مگس، عیبهای ساختمان و شکاف و سوراخ ها را پیدا می کنند و از آن طریق وارد خانه می شوند. برخی از راه های ورودی به دلیل کاربرد خودشان ایجاد شده اند و برخی از منافذ دیگر در ساختار بنا موجود هستند. برای جلوگیری از ورود موش به خانه، هر منفذ یا شکافی که در داخل وجود دارد را مسدود کنید.

اگر فکر می کنید در خانه تان موش دارید، به دنبال این چهار مورد باشید: فضله و ادرار، لکه چربی، نشانه های جویدن و آسیب به عایق بندی خانه

به دلیل اینکه موش ها در سطح زمین راه می روند، کثیف و آلوده هستند. پس زمانی که در یک منطقه خاصی رفت و آمد کنند، نشانه هایی از حضورشان را مشاهده می کنید. لکه های چربی یا لکه های ساییدگی مناطقی هستند که موش ها مدام در آن رفت و آمد می کنند. اگر این لکه ها را در خانه دیدید، دو راه دارید: اول همه راههای ورودی را شناسایی کنید و آنها را ببندید و دوم از متخصص نابودگر جانوران موذی بخواهید که منزلتان را بازرسی کند.

به دام انداختن موش ها در خانه

مرگ موش و سم برای محیط های مسکونی مناسب نیستند!

برای به دام انداختن موش ها در خانه بهتر است از سم و مرگ موش استفاده نکنید چون نتیجه ای که حاصل می شود ممکن است یک لاشه موش در زیر شیروانی باشد که تا زمانی که بوی نامطبوع آن به مشامتان نرسد، متوجه آن نمی شوید. اگر در خانه خود حیوان خانگی نگهداری می کنید، حتما دلیل منع استفاده از سم را به خوبی متوجه می شوید چون باید بیشتر احتیاط کنید چون سمی و خطرناک است.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: از بین بردن پشه در منزل، به همین سادگی از شرشان خلاص شوید!

نوارچسب برای به دام انداختن موش ها در خانه مفید است.

تخته و بوردهایی را که به چسب آغشته شده اند، در خانه قرار دهید. موش ها کنجکاو هستند و زمانی که نزدیک این تخته ها می آیند و روی آنها می روند، به راحتی به دام میفتند. برای اینکه بدانید کدام قسمت خانه مناسب قرار دادن این تخته های چسبی است، از متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

به دام انداختن موش ها در خانه

مقدار کمی نمک روی زمین برای جذب موش ها کافی است!

از آنجایی که موش ها دید ضعیفی دارند، حواس دیگرشان قوی است. موش ها هر چیزی می خورند تا زنده بمانند حتی فضله شان را ! کمی نمک برای موش کافی است، پس هر جایی که غذا داشته باشید، می توان آن مکان را به لانه موش تبدیل کرد. فراموش نکنید مواد غذایی خود را در مکان امنی نگهداری کنید که موش ها به آنها دسترسی نداشته باشند.

شاید تعجب کنید ولی موش می تواند یک بسته شکلات اسنیکر را بخورد!

اگر یک بسته باز شده شکلات روی کابینت وجود داشته باشد، موش آن را بر می دارد و به لانه خود می برد. اگر هم نتواند خوراکی مانند کیک را با خود حمل و جابجا کند، در همان نقطه آن را می خورد.

به دام انداختن موش ها در خانه

حیاطی که در آن به پرنده ها غذا می دهید، موشها را بیشتر به خود جذب می کند.

بله غذایی که می ریزید برای پرندگان است ولی موش هم آنها را می خورد. همچنین در مورد غذای سگ و گربه هم که در طول مدتی که در خانه نیستید، برای آنها درون ظرف می ریزید، احتیاط کنید. موش ها جذب خوراکی ها می شوند، پس یکی از راه های به دام انداختن موش ها در خانه مهر و موم کردن مواد غذایی خودتان و حیوانات خانگی تان است.

اگر یک موش وجود دارد، احتمالا تعدادشان بیشتر است.

تجربه نشان می دهد موش ها به تنهایی جابه جا نمی شوند، پس اگر یک موش می بینید به این معنا است که مشکل بزرگتر از اینهاست و باید به طور جدی تری به فکر به دام انداختن موش ها در خانه باشید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *