بهترین محل قرار گیری تخت در اتاق خواب کجاست؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

بهترین محل قرار گیری تخت در اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است، چراکه بخش اعظمی از ظاهر اتاق خواب شما وابسته تخت و مدل چیدمان آن در فضای اتاق خواب است.

پرسش و پاسخ : یکی از مهمترین لوازم و وسایل موجود در فضای اتاق خواب، تخت خواب است. تخت خواب تقریبا نیمی از جلوه و ظاهر فضای اتاق خواب شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد بنابراین انتخاب تخت مناسب تا قرار گیری مناسب آن در فضای داخلی منزلتان بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور در این مطلب از ihome  قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در رابطه با محل قرار گیری مناسب تخت خواب آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

محل مناسب تخت

سوال: من در حال تغییر دکوراسیون منزلم هستم، در مورد بهترین محل برای قرار دادن تخت در اتاق  خواب کجاست؟

پاسخ: برای قرارگیری مناسب  تخت در فضای اتاق خواب باید به نکات زیر توجه کنید:

  • ایده آل ترین موقعیت قرار گرفتن تخت در گوشه اتاق خواب است به نحوی که بر درب ورودی اتاق تسلط کافی داشته باشد.
  • یکی دیگر از نکاتی که در هنگام قرارگیری تخت باید به آن توجه داشته باشید عدم قرار گیری تخت زیر پنجره  و یا در مجاورت آن است، اگر این امکان برای شما مقدور نیست بهتر است، حتما از پرده های ضخیم برای پنجره ها استفاده کنید تا در صرت بروز حوادث احتمالی آسیب کمتری به شما وارد شود.

محل مناسب تخت

  • در رابطه با قرار گیری تخت در مقابل درب ورودی دو دیدگاه مختلف وجود دارد، برخی از کارشناسان طراحی داخلی بر این باورند که قرار گیری تخت در مقابل درب احساس امنیت بیشتری را به کاربران می دهد، اما در مقابل برخی دیگر بر این باورند که محرمیت فضای اتاق با این نوع از چیدمان از بین می رود، بنابراین این نوع از چیدمان را رد می کنند.
  • چسباندن تخت به دیوار یکی دیگر از موقعیت های رایج قرار گیری تخت در اتاق خواب است.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *