بهترین روش شستن بالش ، از ماشین لباسشویی استفاده کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

نکات خانه داری: از آنجایی که هر شب سر خود را روی بالشت می گذارید، باید از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. شاید تصور کنید که تعویض روبالشی کافی است ولی باید بدانید که اگر 6 ماه از استفاده بالش شما می گذرد، باید برای شستن آنها دست به کار شوید. Ihome.ir در ادامه بهترین روش شستن بالش را ذکر می کند.

بهترین روش شستن بالش

وسایل مورد نیاز برای شستن بالش ها

  • مایع شوینده لباس
  • توپ های خشک کننده
  • دستمال میکروفایبر
  • توپ تنیس تمیز

برای شستن بالشت ها می توانید آنها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. برای هر بار شستشو بهتر است از دو بالشت استفاده کنید تا تعادل ماشین حفظ شود.

اگر روی بالشت شما برچسبی وجود دارد، آن را مطالعه کرده و از دستورالعمل نوشته شده بر روی برچسب استفاده کنید. اگر هم نوشته ای برای بالشت خود پیدا نکردید، آنها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، از آب گرم استفاده کنید و برنامه ماشین را روی شستشوی کلی تنظیم کنید.

بهترین روش شستن بالش

سپس با آب سرد بالشت ها را بشویید و با دور خشک کن، خشک کنید. بعد از اتمام شستشو، آنها را روی حرارت ملایمی مانند شوفاژ قرار دهید. بعد از گذشت مدتی آنها را ضربه بزنید تا پف کند و به طرف دیگر برگردانید، باید هر دو طرف کاملا خشک شوند. اگر از توپک های خشک کن درون ماشین لباسشویی استفاده کنید، بعد از خشک شدن الیاف و مواد درون بالشت ها تکه تکه و انبوه نمی شوند.

بهترین روش شستن بالش

بهترین روش شستن بالش پر

اگر درون بالشت شما با پر مرغی یا مانند آن پر شده باشد، می توانید به راحتی آنها را با ماشین لباسشویی بشویید. فقط مطمئن شوید که درز یا پارگی روی پارچه بالشت وجود نداشته باشد. برای اینکه تعادل لگن ماشین لباسشویی حفظ شود، همزمان دو بالشت را درون ماشین بیندازید و فقط مقدار کمی مایع شوینده درون آن بریزید. برنامه ماشین لباسشویی را روی دور لباسهای ظریف و حساس تنظیم کنید و بعد از تمام شدن، مجدد آبکشی کنید.

بهترین روش شستن بالش

می توانید چند توپ تمیز تنیس را هم درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا در حین خشک شدن به پف کردن بالشت ها کمک کنند. اگر ماشین لباسشویی شما دو قلو است، توپ ها را بعد از آبکشی، و بعد از انتقال به لگن خشک کن کنار بالشت ها قرار دهید. می توانید هر چند وقت یکبار بالشت ها را در بیاورید، با ضربه دست از دو طرف به آن پف دهید و مجدد درون خشک کن بگذارید. بالشت ها نسبت به لباس های معمولی زمان طولانی تری نیاز دارند تا کاملا خشک شوند. اگر حس کردید بوی نم و نامطبوعی گرفته است، بالشت ها را چند ساعت زیر نور خورشید قرار دهید.

بهترین روش شستن بالش

بهترین روش شستن بالش فومی

متاسفانه نمی توان بالشت های فومی را درون ماشین لباسشویی قرار داد. می توانید رویه پارچه ای بالشت را با دنبال کردن دستورالعمل بشویید. برای اینکه گرد و غبار موجود در بالشت فومی را از بین ببرید، با کمک سر تمیز جاروبرقی، آن را تمیز کنید.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما برنامه خشک کن با هوا و بدون حرارت را داشته باشد، می توانید برای مدت 20 دقیقه بالشت فومی خود را در این برنامه قرار دهید. قسمت های کثیف روی بالشت را با محلول ملایم صابون تمیز کنید و با دستمال مرطوب پاک کنید. بالشت ها باید قبل از استفاده مجدد کاملا خشک شده باشند. برخی از بالشت های فومی را می توانید با دست بشویید فقط باید حواستان به سنگینی فوم خیس باشد، چون ممکن است به پارگی بالشت منجر شود.

بهترین روش شستن بالش

چه زمانی باید بالشت ها را تعویض کنید؟

هر چقدر هم که برای تمیز کردن بالش ها خود مرتب اقدام کنید، بالشت ها باید در مدت های مشخصی تعویض شوند. زمانی که بالشت را از وسط تا می کنید و مجدد به حالت اولش باز نمی گردد، به این معنی است که زمان خرید بالشت نو فرا رسیده است. برای اینکه بالشت ها مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند، از یک روبالشتی آستری زیر روبالشتی اصلی خود استفاده کنید. این آسترها را ماهی یکبار بشویید.

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از بهترین روش شستن بالش آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thekitchn | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *