بهترین رنگ برای دیوار پذیرایی ، کدومش برای خونه من بهتره؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

بهترین رنگ دیوار پذیرایی با توجه به ابعاد فضا ومیزان روشنایی آن تعیین می شود، چرا که رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در ابعاد فضایی شما دارد و می تواند آن را بزرگتر یا روشن تر نشان دهد. در این مطلب شما را با بهترین رنگ ها آشنا خواهیم کرد.

پرسش و پاسخ : دیوارها به عنوان اصلی ترین ارکان هر فضایی تاثیر بسیار زیادی برزیبایی ظاهر فضای داخلی شما دارد، بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها بخصوص در فضاهای عمومی تر مثل فضای پذیرایی و نشیمن بسیار حائز اهمیت است؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد بهترین رنگ اتاق پذیرایی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین رنگ اتاق پذیرایی

سوال: ما برای عید قصد رنگ آمیزی اتاق پذیرایی را داریم، منزل ما 90 متر است اما نورگیر نیست به نظر شما چه رنگی برای آپارتمان ما مناسب تر است؟

پاسخ: در نگاه اول برای رنگ آمیزی و انتخاب رنگ هر فضایی باید به ابعاد آن فضا توجه داشته باشید، چرا که رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در ابعاد فضایی شما دارد، به طور مثال رنگ های روشن می توانند فضای شما را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند و رنگ های تیره فضای شما را کوچک تر و گرفته تر نشان می دهند.

بهترین رنگ اتاق پذیرایی

بهترین رنگ برای دیوار پذیرایی

اگر فضای داخلی شما چندان نورگیر نیست باز هم باید به سراغ رنگ های روشن و ملایم بروید تا فضای شما را روشن تر نشان دهد به طور مثال رنگ هایی مثل سفید، استخوانی، سفید گچی، عاجی، مرمری، صدفی، کاپوچینویی، فیلی ملایم از جمله بهترین رنگ ها برای دیوار پذیرایی بخصوص پذیرایی های کم نور محسوب می شود. رنگ استخوانی برای پذیرایی همراه بهترین گزینه است.

بهترین رنگ اتاق پذیرایی

اگر قصد دارید از رنگ های فانتزی و یا رنگ های دیگر در فضای داخلی تان استفاده کنید باید رنگ مورد نظرتان را هماهنگ با سایر اجزای منزلتان مثل مبل، پرده و فرش انتخاب کنید، همچنین اگر فضای کوچکی دارید و یا فضای شما کم نور است باید حتما رنگ مد نظرتان را با مقدار زیادی رنگ سفید مخلوط کنید تا ملایم تر شود و یا از این رنگ تنها برای یک دیوار مثل دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *