بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن ، 7 روش باورنکردنی!

تاریخ بروزرسانی : ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی:  با وجود آنکه در یک دوره زمانی مشخص سقف خانه ها آنقدر بلند بود که صدای افراد خانه به صورت اکو پخش می شد، امروزه داشتن خانه های کوچک به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است. خوشبختانه افراد مختلف و متخصص توانسته اند روش هایی را کشف کنند تا بتوان با این فضای کوچک چالش برانگیز مبارزه کرد. دکوراسیون نشیمن در آپارتمان های کوچک، سوییت یا هر واحدی که فضای کمتری دارد، با این 7 ترفند بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن که ihome.ir ذکر می کند، بزرگتر از واقعیت به چشم می آیند.

چشم ها را به سمت بالا هدایت کنید.

این روش یکی از ترفندهای آزمون شده توسط طراحان داخلی است و می توانید به شکل های مختلف چشم بیننده را به سمت بالا یعنی سقف و نزدیک آن هدایت کنید. در این تصویر مشاهده می کنید که یکی از طراحان با استفاده از تیغه های چوبی به کار برده شده در سقف، این راهکار را پیاده کرده است. تابلوهای هنری به صورت لایه لایه کنار هم قرار گرفته جلب توجه می کند و کم کم نگاه را به سمت ارتفاعات بالاتر می کشاند، نردبان ساده چوبی قرار گرفته شده در گوشه دیوار باعث شده سقف بلندتر دیده شود ولی تیغه های سیاه رنگ سقف بیش از هر عنصر دیگری توجه را به خود جلب می کند.

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

پنجره های بزرگ و پر نور نصب کنید .

برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن ، اگر می توانید فضای نشیمن را تغییر دهید و کمی دست به بازسازی بزنید، از پنجره های سرتاسری و بزرگ با ابعادی که از زمین تا سقف ادامه دارند استفاده کنید تا فضای بیشتری را وارد نشیمن کنید. این پنجره های بزرگ نور زیادی را وارد فضای داخلی خانه می کنند و در صورتی که منظره بیرون هم دیدنی باشد، آن را قسمتی از فضای خانه نشان می دهد.

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

دیوار را سفید کنید.

یکی از ساده ترین روش ها برای بزرگتر کردن یک فضا این است که دیوارهای آن را سفید کنید. استفاده از وسایل تزیینی با رنگ های خنثی هم می تواند به این روش کمک کند. در این تصویر فضای سفید رنگ اتاق احساس آرامش را القا می کند و فرش کف، روشنایی ها و میز جلومبلی شیشه ای در ایجاد فضای آرام مشارکت می کنند.

نقاط جدیدی را برای ذخیره کردن وسایل پیدا کنید.

نداشتن شلف در دکوراسیون نشیمن آزاردهنده است چون این فضا برای نگهداری وسایل مختلف بسیار کاربرد دارد. اگر نمی توانید فضای مناسبی را برای نصب شلف دیواری پیدا کنید، به دنبال فرصت های دیگری برای نگهداری وسایل باشید. آیا می توانید بوفه، کنسول یا میز تلویزیون جادار بخرید؟ می توانید چند سبد حصیری را در زیر میز جلو مبلی پنهان کنید؟ به دنبال یکی از این روش ها باشید و بدانید که شلوغی و به هم ریختگی کمتر در فضا، آن را بزرگتر جلوه می کند.

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

مینیمال باشید.

در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن ، با وجود اینکه استفاده از اکسسوری و وسابل مختلف جذابیت خودش را دارد و بسیاری از افراد دوست دارند به آن سمت بروند، گاهی اوقات خصوصا در فضاهای کوچک بهتر است استفاده از این وسایل را به حداقل برسانید. برای اینکه اتاق نشیمن را بزرگتر از آنچه هست نشان دهید، فقط به دنبال وسایل ساده و شیک ضروری بگردید مبلمان راحتی مدرن، فرش ساده و شیک، لوستر مدرن و چند کوسن روی مبل از وسایلی هستند که در این دکوراسیون به کار رفته اند.

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

از رنگ ها خجالت نکشید!

شاید تصور کنید که یک نشیمن کوچک نمی تواند مکان مناسبی برای استفاده از رنگ ها باشد ولی ما به شما می گوییم که اینگونه نیست. اگر انتخاب رنگ ها را به درستی و با دقت انجام دهید و فضا را به رنگین کمان تبدیل نکنید، می توانید خالق یک اتاق شاد و زیبا شوید. در این تصویر نشیمنی را می بینید که رنگ ها در قالب کوسن، تابلوهای دیواری و فرش وارد فضا شده اند.

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

از فضای دیوار تا نزدیک سقف استفاده کنید.

در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن ، یک کتابخانه بزرگ و نشیمن کوچک با هم تطابق ندارند. این نکته به آن معنا نیست که باید کتابهای دوست داشتنی با جلدهای رنگی خود را درون جعبه گذاشته و به انباری منتقل کنید. بلکه از فضای خالی موجود در ارتفاعات بالای دیوار و نزدیک سقف استفاده کنید و با نصب شلفهای محکم، هم نگاه را به سمت بالا هدایت می کنید و هم قسمتی از فضای ارزشمند روی کف را آزاد می کنید.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از ترفندهای بزرگتر نشان دادن خانه آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *