برای عید امسال، در و دیوارهای خانه را این رنگی کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

هرچه به انتهای سال و آغاز سال جدید نزدیک می‌شویم، تکاپوی خانواده‌ها برای تغییر دکوراسیون منزل افزایش می‌یابد؛ در این بین، نقاشی در و دیوارهای خانه و پوشاندن رختی نو بر تن آنها در اولویت قرار دارد.

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، انتخاب رنگ مناسب برای در و دیوارهای خانه امروز سخت تر از گذشته شده است. اگر سالها ییش رنگ سفید برای در و دیوار کل خانه تنها گزینه محسوب می‌شد، اما امروز برای هر فضایی از خانه یک رنگ بخصوص انتخاب می‌شود.

محققان امروزه هزاران مقاله و تحقیق علمی درباره تاثیر رنگ‌ها بر روحیات افراد منتشر کرده‌اند؛ بنابراین، انتخاب رنگ مناسب برای فضای خانه از سلیقه به یک تخصص تبدیل شده است.

در این گزارش، رنگ های متناسب به فضا و فصول مختلف سال برای خانه که توسط کارشناسان زبده طراحی داخلی انتخاب شده‌اند، معرفی می‌شوند.

رنگ مناسب در ورودی

سریع‌ترین و راحت‌ترین راهی که می‌توان برای ایجاد تغییر در خانه به کار برد، تغییر رنگ در ورودی است؛ پیشنهاد ما برای رنگ در ورودی قرمز تیره، زرد روشن، آبی تیره، سبز، نارنجی، خاکستری، سبز تیره، سبزآبی، قرمز روشن، زرد طلایی و بنفش است.

رنگ مناسب آشپزخانه

دیگر ایام آشپزخانه‌های سفید و قهوه‌ای به سر رسیده و در دنیای مد شاهد ورود رنگ‌های شاد و متنوع به فضای آشپزخانه‌ها هستیم. یک آشپزخانه ایده‌آل، علاوه‌بر ابزار مدرن آشپزی، باید از نظر بصری و روانی نیز روحیه خانم‌های خانه‌دار را نیز تغییر دهد. رنگ‌های پیشنهادی ما برای فضای آشپزخانه شامل: آبی روشن، خاکستری تیره، سفید کاغذی، آبی اقیانوسی، سبز روشن، قهوه‌ای-خاکستری، بنفش‌آبی روشن، سفید جیوه‌ای، سبز اقیانوسی روشن، آبی خاکستری و فیروزه‌ای می‌شود.

 

رنگ مناسب هال و پذیرایی

هال و پذیرایی، محلی است که بیش از هرجای خانه به چشم می‌آید زیرا تمام مهمان‌ها در این فضا دور هم جمع می‌شوند و اعضای خانواده نیز در ساعات دورهمی در هال و پذیرایی گردهم می‌آیند. بنابراین، انتخاب رنگی که با سلایق و روحیات کل جمع جور دربیاید، کار راحتی نیست. ما برای هال و پذیرایی رنگ‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

آبی آسمانی، صورتی روشن، قهوه‌ای، نارنجی روشن، سبز نعنایی، آبی تیره، سبز روشن، آبی آسمانی، سبز چمنی، بنفش و سبز؛

رنگ مناسب اتاق خواب

اتاق خواب، یکی از مهمترین مکان‌هایی است که رنگ حرف اول را می‌زند. انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب تاثیر مستقیمی روی کیفیت خواب افراد دارد. بنابراین، باید تمام جنبه‌های روانشناختانه انتخاب رنگ اتاق خواب را درنظر گرفت. با توجه به اهمیت این موضوع، رنگ‌های پیشنهادی ما برای اتاق خواب شامل: سفید براق، سبز خاکی، سفید بلیچ، صورتی روشن، شیری، نقره‌ای یخی، فیروزه‌ای روشن، آبی چرک، فیروزه‌ای، قرمز اخرایی و زرد روشن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *