با دکوراسیون زمستانی، به خانه خود گرما ببخشید

تاریخ بروزرسانی : ۲ آذر ۱۳۹۵

در فصل زمستان، دمای بیرون خانه به شدت افت می‌کند اما این دلیل نمی‌شود که این سرما، گرمای داخل خانه و خانواده را از شما بگیرد؛ با کمی ابتکار می‌توان هم فضای خانه را گرم کرد و هم آرامش و آسایش را به افراد خانواده هدیه کرد.

به گزارش ihome.ir جامع‌ترین وبسایت املاک کشور، در زمستان، سرمای هوا باعث می‌شود تا بیش از هر زمان دیگری برای گرما و آسایش خانه دلمان تنگ شود. در این گزارش به شما نکته‌های لازم را برای ایجاد فضای آرام‌تر و دلپذیرتر در خانه یادآور می‌شویم.

شومینه را فراموش نکنید

افت دما باعث می‌شود تا به طور نا خودآگاه به فکر تغییر چیدمان دکوراسیون و مبلمان خانه بیافتید. اگر در خانه شومینه دارید، از آن حتما استفاده کنید یا اگر شومینه خانه شما قابلیت جابجایی دارد، آن را به قلب خانه بیاورید تا فضای راحت و دوستانه‌ای را در خانه ایجاد کنید. افزودن چند متکا، کوسن و حتی پتو به این فضا، باعث می‌شود تا نیازی به بالا بردن بیش از اندازه شومینه نداشته باشید.

101256178-jpg-rendition-largest

از رنگ‌های شاد استفاده کنید

در فصل زمستان از رنگ‌های آبی و سرد در خانه دوری کنید و در عوض به رنگهای شاد رو بیاورید. حتی استفاده از یک متکا یا پشتی که در آن از رنگ‌های شاد و گرم استفاده شده، می‌تواند این فضا را ایجاد کند و باعث می‌شود تا فضای خانه مانند فضای آن سوی پنجره سرد و بی روح بنظر نرسد. وسایلی که از رنگ‌های روشن و درخشان در آنها استفاده شده، می‌توانند فضای بهاری تابستانی را به خانه‌های شما ببخشند.

101337989-jpg-rendition-largest

انعکاس نور طبیعی فراموش نشود

با کوتاه‌تر شدن ساعات روز، زمان آن می‌رسد تاحد امکان از نور طبیعی استفاده کنید. آویختن یک آینه بزرگ روی یک دیوار خالی یا قراردادن آن روی یک طاقچه، باعث می‌شود تا نور به تمام فضای خانه منعکس شود. همچنین، می‌توانید با طراحی یک قاب رنگی جذاب در اطراف آینه، آن را به یک وسیله دکوری جذاب و زیبا تبدیل کنید.

101500997-jpg-rendition-largest

پنجره‌های آشپزخانه را فراموش نکنید

در فصل زمستان، حتی آشپزخانه‌ها هم نیاز به تغییرات مناسب دارند. افزودن پرده‌هایی رنگی، با رنگ‌های شاد باعث می‌شود تا فضای آشپزخانه روشن‌تر، راحت‌تر و گرم‌تر به نظر برسد. برای ساختن این پرده‌ها نیازی به انجام هزینه‌های سنگین نیست چرا که خودتان می‌توانید با خرید مقداری پارچه و چوب پرده به راحتی آنها را طراحی کنید.

101512818-jpg-rendition-largest

به اتاق خواب خود ظاهری لوکس بدهید

با استفاده از چندین پتو یا لحاف رنگی و متنوع، خیلی سریع ظاهر اتاق خواب خود را تغییر دهید و به آن جلوه‌ای لوکس ببخشید و فضای اتاق خواب را گرم و راحت کنید.

101651685-jpg-rendition-largest

زیر پاهای خود را راحت و گرم کنید

گرچه کفپوش‌های چوبی سالها فضا و حس خوبی را برای شما ایجاد می‌کنند، اما این کفپوش‌ها همچنان نیازمند تغییراتی برای فصل سرما هستند. استفاده از یک فرش ضخیم و راحت در ناحیه‌ای که محل نشیمن خانه است حس گرما و آسایش را به زیر پایتان می‌بخشد. برای ایجاد یک فضای منحصر بفرد، می‌توانید یک لایه فرش دیگر روی لایه قبلی قرار دهید و حس بصری و زیبایی بیشتری ببخشید.

101814888-jpg-rendition-largest

گرما را از پنجره‌ها شروع کنید

سعی کنید ورود سوز و سرما را از درزهای پنجره مسدود کنید. با استفاده از چسب‌های مخصوص می‌توان درز پنجره‌ها را پوشاند همچنین می‌توان با کمک چسب‌های نواری مخصوص، الگوی خاصی را روی شیشه پنجره ایجاد کرد تا از سادگی خارج شده و میان فضای داخل و خارج خانه فاصله ایجاد کند. همچنین می‌توان در صورت لزوم، پرده‌های معمولی را با پرده‌های ضخیم‌تر جایگزین کرد.

101605863-jpg-rendition-largest

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *