با حمام و سرویس‌های بهداشتی کوچک چه‌کار کنیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ آذر ۱۳۹۵

هرچند حمام و سرویس‌های بهداشتی بخشی از خانه هستند که جلوی چشم قرار ندارند، اما زیبایی و تمیزی آنها تاثیر بسیار خوبی روی اعضای خانه و مهمانان می‌گذارد.

به‌گزارش ihome.ir جامع‌ترین وبسایت املاک کشور، خانه‌های امروزی بسیار کوچکتر از خانه‌های پدری ما هستند و به همین دلیل، فضای اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی نیز کوچکتر شده‌اند. بنابراین، هنر استفاده از این فضای محدود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین، این روزها دکوراسیون فضای حمام و سرویس‌های بهداشتی به همان نسبت اتاق پذیرایی و آشپزخانه اهمیت پیدا کرده و هرسال شاهد مدهای جدید مختص حمام و دستشویی هستیم. در ادامه، به جدیدترین‌های مد و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی اشاره می‌کنیم.

استفاده از سینک‌های بیضی شکل

این روزها، استفاده از کاسه‌های روشویی و سینک‌های بیضی شکل مد شده است و این طراحی علاوه‌بر زیبایی، فضای بیشتری را برای قرار دادن وسایل مورد نیاز روی کابین در اخیتار شما قرار می‌دهد.

1

استفاده از میله‌های آویز حوله

استفاده از چارچوب استیل برای زیر روشویی باعث می‌شود تا حوله‌های خیس را در هرجا که دوست دارید و راحت هستید آویزان کنید و نیازی هم به نصب آویز‌های اضافی و سوراخ کردن دیوار نداشته باشید.

2

استفاده از میزهای کوتاه

استفاده از یک میز کوتاه در کنار سرویس بهداشتی فرنگی، نه تنها فضای زیادی را اشغال نمی‌کند، بلکه می‌توان روی آن گلدان یا چند روزنامه یا مجله هم قرار داد.

3

کف شلوغ با دیوارهای ساده

در فضاهای کوچک، بهترین کار استفاده از رنگ‌ها و الگوها است. مثلا، در حمام‌های کم‌جا، باید سعی کرد که اگر کفپوش‌ها شلوغ هستند، حتما از دیوارهای ساده استفاده شود بنابراین، فضای داخل سرویس شلوغ و بهم ریخته بنظر نمی‌رسد.

4

نصب آویز حوله در بالای وان

نصب آویزهای حوله بر بالای وان حمام را فراموش نکنید چراکه نصب آنها در این مکان هم استفاده از حوله را آسان می‌کند و هم سبب بهترین استفاده از فضا می‌شود.

5

یافتن فضایی که باید آنرا حفظ کرد

اگر قصد نصب یک وان حمام بزرگ دارید، حتما پیش از خرید اطمینان حاصل کنید که می‌توانید فضاهای خالی دیگر را حفظ و استفاده کنید. مثلا، باید به نصب قفسه‌ها یا طاقچه روی دیوار حمام فکر کنید تا این فضای از دست رفته را جبران کنید.

00

پنجره‌ها را کور نکنید

نور طبیعی برای فضاهای بسته‌ای چون حمام و سرویس بهداشتی بسیار مهم است. پس حواستان باشد هنگام نصب پرده یا اتاق دوش، پنجره‌های حمام کور نشوند. در عوض می‌توانید برای حفظ امنیت فردی از یک پرده و قفل مناسب و ایمن استفاده کنید.

6

آینه را فراموش نکنید

برای فضاهای کوچک، آینه همیشه یک راه حل خوب است. با نصب آینه می‌توان فضای حمام و سرویس بهداشتی را بزرگتر نشان داد به خصوص اگر یک آینه بزرگ بالای وان نصب شود.

001

استفاده از کاشی‌های مشابه در اتاق دوش

یکی از بزرگترین اشتباهات در دکوراسیون و طراحی حمام، استفاده از دو نوع کاشی مختلف است. در صورت استفاده از کاشی مشابه در کف حمام و داخل اتاق دوش، فضای داخل بزرگتر به نظر می‌رسد.

7

گرد کردن گوشه‌ها

منظور ما این نیست که همه گوشه‌ها را از بین ببرید بلکه پیشنهاد می‌کنیم لبه‌های تیز را گرد کنید. در این صورت هم فضای بیشتری دارید و هم وقتی عجله دارید ناخواسته با لبه‌های تیز کابینت و اتاق دوش برخورد نمی‌کنید.

8

مخفی نکردن دوش حمام

شکی نیست که بسیاری از ما عادت داریم دوش حمام را با استفاده از پرده یا شیشه‌های مات از نظرها پنهان کنیم اما این روزها، این کار اصلا مد نیست و همانطور هم که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از شیشه‌های کاملا شفاف، دوش حمام دوباره جلوی چشم برگشته است.

9

استفاده از درهای کشویی

در خانه‌های کوچک، یکی از راه‌حل‌هایی که به داد می‌رسد، استفاده از درهای کشویی است. با استفاده از درهای کشویی، فضای قابل توجهی در خانه‌های کوچک صرفه‌جویی خواهد شد.

small-bathroom-sliding-door

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *