با این ترفندها انباری خود را مرتب کنید!

نویسنده : فائزه برمخ شاد | تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۶

در اين مطلب مي‌خواهيم سه گام بسيار ساده را به شما آموزش دهيم تا از فضاي انباري خود حداکثر بهره را ببريد.

به گزارش مجله خبری ihome.ir در فضاهاي مسکوني انباري‌ها نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌کنند ولي اکثر ما چون زياد با اين فضا سر و کار نداريم، به نظم و چيدمان وسايل آنجا اهميت نمي‌دهيم. در صورتي‌که با استفاده‌ درست از انباري مي‌توانيم فضاي بيشتري براي دکوراسيون منزل خود داشته باشيم. در اين مطلب مي‌خواهيم سه گام بسيار ساده را به شما آموزش دهيم تا از فضاي انباري خود حداکثر بهره را ببريد.

1. با تفکيک وسايلي که مي‌خواهيد و وسايلي که لازم نداريد، شروع کنيد!

در اين فرآيند با خود روراست باشيد. بسياري از افراد وسايل زيادي را به اميد اينکه يک روز از آنها استفاده کنند، نگه مي‌دارند؛ درصورتي‌که ممکن است سال‌ها از آنها استفاده نکرده باشند. وقتي چيزي را انبار مي‌کنيد، حتما زمان استفاده‌ آن را مشخص کنيد و اگر نمي‌دانيد چه زماني ممکن است از آن استفاده کنيد، حذفش کنيد.


وقتي چيزي را انبار مي‌کنيد، حتما زمان استفاده‌ آن را مشخص کنيد.

2. تعيين کنيد با وسايلي که لازم نداريد چه بايد بکنيد!

ابتدا وسايل دورريختني را از وسايلي که نمي‌خواهيد، تفکيک کنيد. اين وسايل شامل کالاهاي آسيب‌ديده‌اي است که قابليت تعمير شدن ندارند. پس هر چه زودتر از شر آنها خلاص شويد.

حال نوبت به وسايلي مي‌رسد که مي‌توانيد بفروشيد. اگر زمان کافي و علاقه به اين کار داريد، وسايل قابل استفاده‌اي را که نمي‌خواهيد، بفروشيد و پولي به جيب بزنيد. اگر وسايل فروشي‌تان کم است از طريق اپليکيشن ها و سايت هاي اينترنتي خريد و فروش اقدام کنيد اما اگر تعداد آنها زياد است، شايد لازم باشد از يک سمساري کمک بگيريد.

در نهايت وسايل باقيمانده اي را که نمي‌خواهيد، وقف کنيد.

3. گام آخر نظم بخشيدن به وسايل باقيمانده در انباري است!

وسايلي که در نهايت باقي مي‌مانند، وسايلي هستند که مورد استفاده‌ شما هستند اما فضاي کافي براي نگهداري‌شان در فضاي اصلي منزل‌تان نداريد. وسايلي را که زودبه‌زود استفاده نمي‌کنيد، در ته انباري و وسايل مورداستفاده‌ روزانه‌تان را در دسترس قرار دهيد.

براي نگهداري وسايل‌تان به‌جاي جعبه‌هاي مقوايي از سرويس‌هاي پلاستيکي شفاف استفاده کنيد تا بتوانيد درون‌شان را ببينيد و پيدا کردن کالاي مورد نظرتان راحت‌تر صورت گيرد. درضمن اين جعبه‌هاي پلاستيکي از خيس شدن لوازم درون‌شان و آسيب ديدن آنها در مواقع خاص جلوگيري مي‌کنند.

براي نگهداري وسايلتان به جاي جعبه هاي مقوايي از سرويس هاي پلاستيکي شفاف استفاده کنيد.

براي دسترسي آسان‌تر قفسه‌هاي محکم و ماندگار روي ديوار انباري نصب کنيد و جعبه‌ها را روي آنها قرار دهيد. شما مي‌توانيد براي شناسايي بهتر چيزهايي که مي‌خواهيد، روي جعبه‌ها برچسب بزنيد. همچنين براي نظم بيشتر بهتر است آنها را دسته‌بندي کنيد؛ مثلا دسته‌خوراکي‌ها، لباس‌ها، ابزارها و … .

براي نظم بخشي لوازم و خرت و پرت‌هاي کوچک، دراور (قفسه‌ کشويي) پلاستيکي بخريد.

از چوب لباسي براي آويزان کردن لباس‌هاي فصلي خود استفاده کنيد.

يک راه حل خوب براي نظم دادن به فضاي انباري، استفاده از کابينت هاي قديمي و کهنه براي نگهداري وسايل است. اگر هم خودتان کابينت کهنه نداريد، به‌راحتي مي‌توانيد به صورت آنلاين و با قيمت‌هاي بسيار پايين آنها را خريداري کنيد.


براي نظم بخشي لوازم و خرت و پرت‌هاي کوچک، دراور (قفسه‌ کشويي) پلاستيکي بخريد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *