بازگشت شومینه به قلب دکوراسیون خانه

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ آذر ۱۳۹۵

شومینه، یکی از اجزای اصلی یک خانه محسوب می‌شود که در خانه‌های ما ایرانیان، اغلب جنبه تزیینی و دکوری دارد اما به هر حال نمی‌توان از نقش آن در زیبایی خانه‌ها به راحتی گذشت.

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، ایرانیان از دیرباز با آتش آشنا بوده‌اند؛ این عنصر طبیعی از گذشته‌های دور در آتشکده‌های زرتشتیان وجود داشته و تقدیس می‌شده و سالها قبل نیز آتش و کرسی، گرمابخش خانه‌های آبا اجدادی ما بوده است. اما این روزها و با وجود آنکه شومینه‌ها از اجزای لاینفک خانه‌های ما محسوب می‌شود، اما استفاده از آنها بیشتر جنبه دکوری پیدا کرده است. در این گزارش می‌خواهیم با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، به برخی از استفاده‌های درست از شومینه در دکوراسیون مدرن امروزی خانه‌ها اشاره کنیم.

ظریف و شیک

در یک خانه مدرن که نمای تمام شیشه‌ای و رو به طبیعت و دریا دارد، قطعا هیچکس دوست ندارد شومینه این ویوی زیبا را خراب کند. اما استفاده از طراحی مینیمال نه تنها این دید زیبا را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، بلکه به زیبایی آن هم کمک می‌کند.

1

مصالح گرم

اگر قصد ساخت شومینه‌های هیزمی دارید، حتما فضایی را برای قرار دادن هیزم‌ها درنظر داشته باشید. همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید، این شومینه به لطف مصالح و رنگی که در آن بکار رفته، نقطه طلایی خانه محسوب می‌شود و هم‌خوانی خوبی با چوب کف و دیوارها دارد.

2

کوره سنگی

این شومینه از سنگ اونیکس ساخته شده و نوری که روی آن تابیده شده، زیبایی و جذابیت سنگ آن را به رخ می‌کشد. در واقع، در این طراحی، شومینه پلی بین اتاق خواب مستر و حمام است.

3

دلربایی شومینه‌ دنج

شومینه‌های هیزمی که برای استفاده‌هایی غیر از زیبایی، نظیر آشپزی طراحی و ساخته می‌شوند، حس آسایش و راحتی مدیترانه‌ای را به خانه‌ها و آشپزخانه‌ها می‌بخشند. کافیست یک میز ساده در آشپزخانه خود بگذارید و مهمانی‌های خودمانی را در اینجا برگزار کنید تا از گرما و زیبایی آتش نیز استفاده و محفل خود را صمیمانه‌تر کنید.

4

شکوه آتش

یک دریچه گرم و پر نور در پس زمینه سرد و بی روح دیوارهای خاکستری، در طراحی مینیمالیست این اتاق پذیرایی، قطعا حس آرامش بخشی به ساکنان خانه می‌بخشد. همچنین، کفپوش‌های چوبی و تیره، سبب افزایش فضا شده و گرمای بیشتری را به محیط می‌بخشد.

5

دکوری زیبا

حتی یک شومینه بلا استفاده هم می‌تواند در اتاق خواب شما زیبایی خاصی ایجاد کند. حتما نیازی نیست که یک شومینه روشن گرمابخش فضای خانه باشد، کافیست داخل یک شومینه بلا استفاده را با هیزم پر کنید و از زیبایی و گرمای بصری آن لذت ببرید.

6

شومینه‌های توکار، چاره کار

در خانه‌هایی که فضای تمام دیوارها با کتابخانه‌ها پوشانده شده، تنها راه لذت بردن از زیبایی و گرمای شومینه، استفاده از شومینه‌های توکار است. این شومینه‌های مدرن در هر نقطه از خانه قابل نصب بوده و زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه می‌بخشند.

7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *