بازسازی آشپزخانه، از کجا شروع کنیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ آبان ۱۳۹۶

اگر به فکر آن هستید که قلب خانه یعنی دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید، نکاتی را که در این مطلب در مورد بازسازی آشپزخانه با شما در میان گذاشته ایم را دنبال کنید.

بازسازی: آشپزخانه قلب خانه است. این جمله را در تمام طول زندگی مان بارها شنیده ایم. قلب خانه جایی است که پخت و پز، غذا خوردن، گپ و گفت و حتی بازی در آن انجام می شود و می توان گفت انرژی را به باقی خانه پمپاژ می کند. همانطور که در مطلب قبل هزینه بازسازی آپارتمان عنوان کردیم، از این پس هر شنبه به سراغ بازسازی منزل خواهیم رفت و این هفته با اولویت اول خانه یعنی آشپزخانه مقاله خود را ادامه می دهیم. اگر به فکر آن هستید که قلب خانه یعنی دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید، نکاتی را که در این مطلب از  ihome در مورد بازسازی آشپزخانه با شما در میان گذاشته ایم را دنبال کنید.

بازسازی مقرون به صرفه آشپزخانه

بازسازی مقرون به صرفه آشپزخانه

کافی است به متخصصین این حوزه اطمینان کنید و از آنها مشورت بگیرید. قطعا برای بهبود روند بازسازی منزل و به خصوص بازسازی آشپزخانه متخصصین این حوزه قابل اعتمادتر خواهند بود. ممکن است قسمت هایی در دکوراسیون آشپزخانه شما وجود داشته باشد دلتان بخواهد با مصالح مناسب آن را پوشش دهید. لازم نیست نگران باشید. حتما در وب سایت آی هوم با مطلبی با موضوع هزینه بازسازی رو به رو شده اید. در این مطلب گفته شد که به طور کلی هر قیمتی که پیمان‌کار تعیین می‌کند حدود قیمت است و به میزان کار و مصالحی که برای تکمیل پروژه شما نیاز است بستگی دارد به طور مثال در بازسازی آشپزخانه مهمترین هزینه ها مربوط به موارد زیر است.

 • تغییر کفپوش: با توجه به متریال از متری ۳۰ الی ۲۰۰ هزار تومان
 • تغییر دیوار پوش: با توجه به متریال از متری ۳۰ الی ۱۲۰ هزار تومان
 • سقف کاذب: با توجه به متریال از متری ۴۰ الی ۱۰۰ هزار تومان
 • نورپردازی: با توجه به نوع اجرای آن بسیار متنوع می باشد.
 • تعویض درب و پنجره: با توجه به برند از متری  ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان
 • تعویض کابینت: با توجه به متریال از متری ۵۵۰ هزارتومان الی ۲ میلیون تومان
 • تعویض سینک و روشویی: با توجه به برند از  ۱۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان
 • تعویض شیرآلات: با توجه به جنس و برند بسیار متنوع می باشد.
 • تاسیسات داخلی: با توجه به سیستم لوله کشی و نوع آن متنوع است.

آشپزخانه اولویت اول بازسازی آپارتمان

آشپزخانه اولویت اول بازسازی آپارتمان

نگاهی کلی به بازسازی آشپزخانه:

تغییر جلوه کابینت ها می تواند تغییر و تحول چشمگیری در فضای آشپزخانه ایجاد کند زیرا بیشترین سهم فضای آشپزخانه به کابینت ها اختصاص دارد . قدم بعدی تعویض نمای کانتر آشپزخانه است که بسته به رنگ جدید کابینت ها و چیدمان آشپزخانه میتوانید از جنس های متنوعی برای کانتر جدید آشپزخانه خود استفاده نمایید. اقدام دیگری که می تواند در بازسازی آشپزخانه جلوه فضای شما را تغییر دهد، استفاده از کاشی های جدید برای کف و دیوار آشپزخانه است و در ادامه نور بخشیدن به قلب خانه مهم ترین قسمت بازسازی است.

مراحل بازسازی آشپزخانه

ابتدا نیازاست تا مراحل مورد نیاز بازسازی آشپزخانه را بدانیم:

 • هدف بازسازی آشپزخانه
 • تغییرات در آشپزخانه بر اساس بودجه
 • بازسازی آشپزخانه با بودجه کم
 • اهمیت نورپردازی در بازسازی آشپزخانه
 • تغییرات جدید در آشپزخانه
 • کمد و کابینت کافی
 • رنگ مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

هزینه بازسازی آشپزخانه

هدف شما از بازسازی آشپزخانه چیست؟

در این مقاله به سراغ مرحله اول، یعنی هدف از بازسازی آشپزخانه می رویم، اول از همه مطمئن شوید در فضای آشپزخانه به چه چیزهایی نیاز دارید و اولویت شما چیست، چه می خواهید و چه مقدار بودجه را صرف هزینه بازسازی می کنید. اگر نمی دانید دکوراسیون آشپزخانه رویایی شما به چه شکلی است، کمی در اینترنت جستجو کنید. به دنبال متریال و مصالحی باشید که به سادگی تمیز می شوند و نگهداری ساده ای دارند و البته به طرح مورد نظر و طرح های روز نزدیک باشد و البته می توانید طی تماس با طراحان داخلی نیز از اطلاعات مورد نظر خود آگاه شوید.

بازسازی آشپزخانه

برای مثال دیوارپوش اگر از کاشی و سرامیک باشد، ابعاد کوچک باعث می شود تعداد زیادی از کاشی را بر دیوار نصب کنید و خطوط بین کاشی ها افزایش یافته و در نتیجه تمیز کردن آنها دشوارتر خواهد بود. کارکرد آشپزخانه نیز به اندازه سبک دکوراسیون دارای اهمیت است. آیا فقط پخت و پز و آشپزی را در فضای آشپزخانه انجام می دهید یا فضای پخت و پز جداگانه (مطبخ) در این فضا دارید؟ آیا غذا خوردن ازفعالیت هایی است که در این مکان اتفاق می افتد؟

این سوال ها برای تعیین دکوراسیون آشپزخانه در زمان بازسازی اهمیت زیادی دارد و می تواند طراح را به سمتی پیش ببرد که نتیجه بهتری داشته باشد. ابعاد و خصوصیات آشپزخانه، عمر بنا و تجهیزات نیز مهم هستند. با توجه به اینکه هرچه عمر بنا بیشتر باشد تغییرات اساسی تری نیاز دارد و لازم است لوله های آب و فاضلاب و سیم کشی های برق نیز تعویض شوند.

برای دانستن ادامه مراحل بازسازی ما را هر شنبه در وب سایت آی هوم همراهی کنید و البته از مطالب هزینه های بازسازی نیز دیدن کنید، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ راضیه ضمیری | تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”91″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *