ایده برای بازسازی خانه ، قبل و بعد این 12 آپارتمان دیدنی است!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

بازسازی: برای خیلی از افراد پیش آمده که دوست نداشته باشند به خانه جدیدی بروند و از طرفی نیز شرایط موجود در خانه فعلی شان نیز به گونه ای است که دیگر نمی توانند در آن بمانند. قدیمی شدن فضا، تمیز نبودن دکوراسیون غذاخوری، مناسب نبودن شومینه و… همه و همه می توانند دلایلی باشند که دیگر خانه فعلی تان آن جذابیت همیشگی را برایتان نداشته باشد.

در چنین شرایط معمولا بهترین ایده بازسازی خانه است. شما می توانید با راه های ارزان و ساده خانه تان را بازسازی کرده و آن را همان طور که می خواهید طراحی و چیدمان نمایید. به همین دلیل هم در این مطلب از ihome.ir با شما هستیم تا در رابطه با 12 ایده برای بازسازی خانه صحبت کنیم.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: کمد نیم سایز

یکی از مشکلاتی که تقریبا همه ما با آن درگیر هستیم کمبود جا در کمد و یا کوچک بودن کمد است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، چنین کمدهایی از سه طرف دیوار محصور شده اند. آیا می توان آن را تغییر داد؟

ایده برای بازسازی خانه

بعد: سایز دو برابر کمد

صاحب این خانه ای که در تصویر مشاهده می کنید در رابطه با کمد خود بررسی هایی انجام داد و در نهایت نیز به این ایده برای بازسازی خانه رسید. این کمد ترکیبی از دو کمد در دو اتاق خواب است که در نهایت به فضایی بزرگ تر برای ذخیره سازی وسایل تبدیل شده است.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: جزیره آشپزخانه بدون استفاده

این که خیلی از افراد نمی توانند به درستی از جزیره آشپزخانه شان استفاده کنند به این دلیل است که جزیره مناسب و جالبی در دکوراسیون آشپزخانه شان ندارند. به همین دلیل هم کارایی این جزیره صرفا به قرار دادن مواد غذایی یا کاغذهای روزمره بر روی آن خلاصه می شود. این شرایط در دکوراسیون آشپزخانه ای که در این تصویر می بینید به وضوح وجود دارد!

ایده برای بازسازی خانه

بعد: جزیره آشپزخانه به عنوان میز صبحانه

صاحب این خانه با تبدیل شدن جزیره آشپزخانه بدون استفاده این خانه به یک جزیره ای که به عنوان میز صبحانه هم کارایی دارد به هدف خود رسید. در اطراف این جزیره نیز از صندلی های جزیره آشپزخانه استفاده شده است و در نهایت نیز این مجموعه با کمک چراغ ها و لامپ های آویز زیبا تکمیل گشته است.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: ترموستات اتلاف انرژی

این نوع از ترموستات ها دیگر نمی توانند کارایی لازم را داشته باشند و در عدم اتلاف انرژی نیز نمی توان به آنها اعتماد کرد. به همین دلیل هم باید به فکر یک راه بهتر بود.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: ترموستات هوشمند قابل برنامه ریزی

اگر در جریان ایده برای بازسازی خانه ، به دنبال راه تازه تر و نوینی در زمنیه اتلاف انرژی هستید می توانید از این نوع ترموستات های هوشمند و قابل برنامه ریزی استفاده نمایید. شما می توانید با کمک این وسیله دمای مورد نظر در طول شب و روز را تنظیم کرده و از اتلاف انرژی در محیط خانه جلوگیری نمایید.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: دیوار نچسب!

این دکوراسیون نشین دارای دیواری تک رنگ است که اصلا به دل نمی چسبد! به همین دلیل هم باید به فکر یک ایده برای بازسازی خانه به شکلی تازه بود.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: یک ایده عالی برای چیدمان دیوار

در زمان یافتن ایده برای بازسازی خانه ، صاحب خانه تصمیم گرفت که روح تازه ای به دکوراسیون نشیمن خود ببخشد و دیوار نه چندان جذاب آن را تبدیل به یک نقطه کانونی زیبا و منحصر به فرد کند. برای این کار هم همان طور که در تصویر مشاهده می کنید از تابلوهایی استفاده شد که با نظم مشخصی بر روی دیوار نصب شدند. به علاوه آن که تناسب قاب تابلوها با لوستر، میز تلویزیون و سایر وسایلی که در اطراف آن قرار دارد توانسته محیطی یکپارچه و منظم ایجاد کند و زیبایی فضا را چندین برابر نماید.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: هدر رفتن فضاهای ذخیره سازی

این یخچال و فریزری که در تصویر مشاهده می کنید تنها برای نگهداری از مواد غذایی کارایی دارد و در دکوراسیون آشپزخانه به گونه ای قرار گرفته است که فضای موجود در اتاق را هدر داده است. بنابراین باید به فکر فضای ذخیره سازی بهتری بود!

ایده برای بازسازی خانه

بعد: کابینت های اطراف یخچال

راه حلی که صاحب این خانه در زمان یافتن ایده برای بازسازی خانه خود اعمال کرده است استفاده از کابینت هایی متناسب با ابعاد یخچال فریزر است. این کار باعث شده که بیشتری استفاده از فضای آشپزخانه صورت بگیرد و فضای ذخیره سازی آشپزخانه چندین برابر شود.

بیشتر بخوانید: اصول و قوانین بازسازی ساختمان ، اول بدانید بعد دست به کار شوید!

ایده برای بازسازی خانه

قبل: دیوار آجری زشت!

در دکوراسیون منزل این تصویر از دیوار آجری قدیمی ای استفاده شده است که دیگر زیبایی خود را از دست داده و چنگی بر دل نمی زند! به همین دلیل هم باید به فکر یافتن ایده برای بازسازی خانه و تغییر این آجرها بود.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: آجرهای تازه

در بازسازی منزلی که در تصویر مشاهده می کنید به سراغ این آجرهای قدیمی رفته اند و سعی کرده اند که آنها را احیا کنند. رنگ کردن آجرها کار سختی نیست و در نهایت نیز نتیجه آن به همان زیبایی ای خواهد بود که در تصویر مشاهده می کنید.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: کابینت سرویس بهداشتی قدیمی

رو به رو شدن با دکوراسیون سرویس بهداشتی قدیمی و نه چندان جذاب در خانه های قدیمی کاملا اجتناب ناپذیر است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این خانه هم دچار چنین مشکلی شده است. به همین دلیل هم باید به فکر ایده برای بازسازی خانه به شکل بهتری بود.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: کابینت سرویس بهداشتی جدید

هزینه و یا زمانی که برای طراحی دکوراسیون این سرویس بهداشتی صرف شده است خیلی زیاد نیست. در عوض زیبایی فضا چندین برابر شده است و ظاهر آن خیال صاحب خانه را راحت تر کرده است. انتخاب رنگ مناسب برای دیوار و البته کابینت، تضاد خوبی را در فضا شکل داده و یکپارچگی آن را در کنار فرش کوچکی که بر روی زمین پهن شده فراهم آورده است.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: پاسیوی بدون استفاده

احتمالا تا به حال بارها به پاسیوی خود نگاه کرده اید و آرزوی این را از سرتان گذرانده اید که ای کاش این پاسیو، فضایی زیبا و پر از گیاهان سبز و متنوع بود! صاحب این خانه هم دقیقا با همین مسئله رو به رو بوده است و در نهایت نیز راهی برایش پیدا کرده است.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: پاسیوی بازسازی شده

سنگفرش هایی که برای این پاسیوی تازه در نظر گرفته شده فضای جدید و متفاوت تری ایجاد کرده و صندلی ها نیز تبدیل به نقطه کانونی این محیط شده اند. هرس شاخه های قدیمی و کاشت گیاهان تازه و متنوع نیز زیبایی این پاسیوی بازسازی شده را تکمیل کرده است.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: دکوراسیون ناهارخوری قدیمی

همیشه بهترین کار برای داشتن یک دکوراسیون ناهارخوری زیبا برخورداری از یک طرح منسحم برای چیدمان وسایل است. در دکوراسیون ناهارخوری این تصویر چنین طرحی وجود ندارد و در نتیجه نتیجه دلچسبی نیز به دنبال نخواهد داشت.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: چیدمان دکوراسیون ناهارخوری

در زمان یافتن ایده برای بازسازی خانه ، بعد از طراحی یک چیدمان و طرح مناسب و منسجم برای دکوراسیون ناهارخوری نتیجه خوبی به دست آمد. انتخاب رنگ مناسب برای فضا، میز و صندلی های هماهنگ و باکیفیت و… ظاهری مدرن و در عین حال نه چندان گران قیمت ایجاد شد. ناگفته نماند که انتخاب لوستر مناسب نیز توانسته آن را به یک نقطه کانونی زیبا تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: بازسازی نشیمن ، تغییرات منزل به روش حرفه ای ها !

ایده برای بازسازی خانه

قبل: دکوراسیون حمام کوچک

در دکوراسیون حمام این تصویر با فضای محدودی رو به رو هستیم که خیلی چنگی به دل نمی زند. به همین دلیل هم باید ایده تازه ای برای طراحی آن پیدا کرد.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: طراحی دکوراسیون حمام تازه

ایده برای بازسازی خانه را ببینید ، در بازسازی دکوراسیون این حمام در طراحی وان تغییراتی ایجاد شد. استفاده از کابین شیشه ای و البته تغییر رنگ محیط و… نتیجه ای از یک دکوراسیون حمام مناسب را به همراه داشته است.

ایده برای بازسازی خانه

قبل: کابینت قدیمی آشپزخانه

کابینت های قدیمی آشپزخانه مشکل بسیاری از افراد در زمان بازسازی هستند. درست است که شاید هزینه بازسازی و تعویض کابینت ها خیلی کم نباشد ولی در عوض نتیجه ای دلچسب به همراه خواهد داشت. با این حال اگر نمی خواهید هزینه زیادی را صرف تعویض کابینت آشپزخانه تان کنید می توانید آنها رنگ آمیزی کنید.

ایده برای بازسازی خانه

بعد: کابینت های بازسازی شده

در دکوراسیون آشپزخانه این تصویر کابینت ها به خوبی رنگ شده اند و تغییر رنگشان تحول بزرگی در فضا ایجاد کرده است. همان طور که می بینید طراحی دکوراسیون آشپزخانه مناسب در این فضا به همراه تغییر رنگ محیط توانسته تنوع زیادی ایجاد کرده و صاحب خانه را راضی نماید. بهتر است که در انتخاب رنگ کابینت خود دقت لازم را به کار ببرید تا کیفیت مطلوبی داشته باشد و سریع از بین نرود.

در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری برای بازسازی خانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از جامع ترین ایده های بازسازی خانه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thespruce | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

یک دیدگاه در “ایده برای بازسازی خانه ، قبل و بعد این 12 آپارتمان دیدنی است!

 1. ناصر ابرقوئی

  با سلام
  در خصوص بازسازی خانه های قدیمی 70 ساله و کوچک ( 120 مترمربعی ) که بیشتر در منطقه دروازه شمیران ( بین میدان ابن سینا و میدان شهدا ) , ایده ای دارید ؟ میتوانید ببینید و برآورد قیمت کنید ؟
  با سپاس
  ناصر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *