اکسسوری های نظم دهنده، با تخته های سوراخ دار معجزه کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

اکسسوری های نظم دهنده مثل تخته های سوراخ دار به عنوان یکی از پرکاربردترین اکسسوری های نظم دهنده ی منزل به شمار می رود، در این مطلب شما را با استفاده های مختلف این وسیله ی پر کاربرد در بخش های مختلف منزل آشنا خواهیم کرد.

طبقه بندی و نظم دهی: تخته های سوراخ دار یک راهکار قدیمی است که امروزه افراد با هوش از آن برای نظم دهی به خانه هایشان استفاده می کنند. در تصاویر زیر می بینید که دستکش بیسبال، چکش، گردنبند، نقاشی ها و حتی جوراب ها به این برد متصل شده اند. اگر در منزل فضایی دارید که باید آن جا را سازمان دهی کنید و از گنجه و قفسه و … خسته شده اید از این نوع بردها برای بخش های مختلف منزل می توانید استفاده کنید. امروزه نوع فولادی این بردها هم در بازار در دسترس است، تا انتهای این مطلب از  ihome با ما همراه باشید تا شما را با این وسیله ی شگفت انگیز بیشتر آشنا کنیم.

اکسسوری های نظم دهنده

تخته های سوراخ دار به عنوان میز ابزار

یکی از افرادی که خانواده اش سال ها پیش تعمیرکار بوده اند می گوید در آن زمان پدرم می گفت من کجا باید وسایل تعمیراتم را بگذارم و همیشه مادرم در جوابش می گفت تنها کاری که لازم است انجام دهی آویزان کردن وسایلت روی برد هست. تخته ای که مادرم به پدرم پیشنهاد داد باعث شد تا همه وسایل پدر سر و سامان بگیرد و در جای درست خود باشد.

اکسسوری های نظم دهنده

استفاده از تخته سوراخ دار در آشپزخانه

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید که از این نوع برد ها در آشپزخانه برای آویزان کردن وسایل اساسی مانند کفگیر، ملاقه  و … استفاده شده است. پس یکی از کاربردهای عالی این نوع بردها در آشپزخانه و با توجه به نیاز شما برای آویزان کردن وسایل مختلف روی آنهاست.

اکسسوری های نظم دهنده

اکسسوری نظم دهنده برای دفتر کار

این بردهای مشبک وسیله ای هستند که معماران، طراحان داخلی برای مدت طولانی در دفاتر کاری خود استفاده می کنند. این برد ها جای مناسبی برای آویزان کردن قطب نما، خط کش ها و دیگر ابزارهای طراحی و وسایل هنری هستند همچنین این بردها فضای مناسبی را برای نمایش آثار هنری الهام بخش مرتبط با کارتان فراهم می کنند.

اکسسوری های نظم دهنده

استفاده از تخته سوراخ دار در استودیو هنری

در تصویر زیر مشاهده می کنید که از این تخته برای نشان دادن آثار هنری یک هنرمند استفاده شده است. این تخته با رنگ آبی روشن رنگ آمیزی شده و دور تا دور آن قاب گرفته شده است. همچنینن شایان ذکر است که این وسیله برای آویزان کردن آثار هنری بدون قاب و حتی آثاری که هنوز کامل خشک نشده اند توسط گیره بهترین کارایی را دارد.

اکسسوری های نظم دهنده

اکسسوری های نظم  دهنده در اتاق کودک

آویزان کردن وسایل کودک، نقاشی ها، تابلوها و عروسک ها روی این برد به طور منظم دید جالب و یکپارچه ای به اتاق می بخشد ولی در این مورد توجه کنید که اگر کودکتان کوچک است دسترسی زیادی به وسایل نداشته باشد چرا که ممکن است آن ها را بیاندازد. در تصویر بالا شاهد استفاده از این نوع بردها در یک مهد کودک برای نگاه داشتن وسایل بچه ها هستید که دید جالب و فانتزی به این قسمت بخشیده است و در تصویر بعدی شاهد طراحی یک برد آبی رنگ برای اتاق کودکی که کمی بزرگتر است هستید.

اکسسوری های نظم دهنده

 استفاده از تخته سوراخ دار در اتاق خیاطی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زیاد به مغازه های لوازم دستی و پارچه فروشی ها سر می زنید و به خیاطی علاقه دارید قطعا به یکی از این نوع بردها برای نگهداری حلقه ها، روبان ها، انبر، نخ، قیچی و سایر وسایل  نیاز دارید. در نهایت شما دز زمان نیاز به تمام وسایلتان دسترسی دارید. همچنین می توانید سبدهای نگهدارنده ای مانند شکل زیر روی آن ها نصب کنید تا برخی وسایل که قابلیت آویزان کردن ندارند را درون آن ها بگذارید.

اکسسوری های نظم دهنده

اکسسوری های نظم دهنده در اتاق تعویض لباس

اگر گردنبندتان را از این بردها آویزان کنید زنجیر آن ها دچار پیچ و تاب نخواهد شد. ممکن است مکان هایی برای نگهداری کلاه، روسری و سایر وسایل خود داشته باشید اما اگر جزو افرادی هستید که چنین جاهایی در منزلتان وجود ندارد کافی یک نمونه از این برد ها روی دیوار اتاق خوابتان وصل کنید و به درستی از آن استفاده کنید.

اکسسوری های نظم دهنده

استفاده از تخته سوراخ دار در حمام

در شکل بالا می بینید که کمدی برای نگهداری وسایل مرتبط برای حمام طراحی شده که دیواره ی آن از برد مشبک است بنابراین وسایل مورد نیاز مانند سشوار و … درون آن به راحتی جای گرفته و دیگر برای بیرون آوردن هر کدام از وسایل لازم نیست کمدها را به هم بریزید تا یک وسیله را بردارید.

اکسسوری های نظم دهنده

استفاده از تخته سوراخ دار در اتاق بازی بچه ها

می توان با استفاده از این بردها مکان بندی خاصی ایجاد کرد و هر کدام از وسایل را در نقطه مورد نظر خودتان بگذارید. به طور مثال ماژیک ها، مداد رنگی ها و سایر وسایل مربوط به هنر در یک قسمت مشخص، این کار باعث می شود هر چیز در طبقه مخصوص به خود باشد تا وقتی لازم دارید به سرعت به وسیله مورد نظر دست پیدا کنید و هم حس پاکیزگی و تمیزی را القا می کند.

اکسسوری های نظم دهنده

 اکسسوری های نظم دهنده برای ورودی منزل

در شکل بالا می بینید که از این تخته در جلوی درب وروی استفاده شده است. تمامی وسایل و لوازمی که لازم است بیرون از خانه استفاده شود روی آن چیده  شده است و دیگر این وسایل وارد منزل و به هم ریختگی نمی شوند و دید یک پارچه و منظمی را به بیننده القا می کند.

اکسسوری های نظم دهنده

 تخته های سوراخ دار در ابعاد کوچک

اگر دوست ندارید یک دیوار رو به طور کامل با این بردها بپوشانید کافی است از یک برد کوچک برای نگهداری کلیدها، عینک و سایر وسایلی که به هنگام بیرون رفتن نیاز دارید استفاده کنید.

در کانال تلگرام آی هوم شما را با ترفندهای بیشتری برای نظم دهی بخش های مختلف منزل آشنا کرده ایم، پس همین حالا در تلگرام به ما بپیوندید و از به روز ترین ایده ها و ترفندهای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. 

منبع: houzz | مترجم :‌‌ معصومه دیانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *