اکسسوری آشپزخانه ،این 10 نظم دهنده در هر فضایی معجزه می کنند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

اکسسوری آشپزخانه به شما این امکان را می دهد تا بخش های مختلف فضای آشپزخانه تان مثل داخل کابینت، فضای قرار گیری حبوبات، مواد شوینده و… به سادگی نظم ببخشید.

طبقه بندی و نظم دهی: اگر يكي از دغدغه هاي شما در خانه و آشپزخانه تان اين است كه نمي دانيد براي جاي ادويه اي، خرده ريزهاي آشپزخانه و… خود فضاي كمي داريد يا ميز ناهارخوري تان آنقدر كوچك است كه نمي دانيد با آن چه كنيد و يا هر مسئله و مشكل ديگري شبيه به اين، لازم نيست بيش از اين ذهن خود را درگير كنيد. كافي است در اين مطلب از ihome همراه ما باشيد تا راهكارهايي را برايتان معرفي كنيم كه ايكيا برای نظم دهنده کابینت از قبل فكر آن را كرده است! اکسسوری آشپزخانه به شما این امکان را می دهد تا بخش های مختلف فضای آشپزخانه تان مثل داخل کابینت، فضای قرار گیری حبوبات، مواد شوینده و… به سادگی نظم ببخشید.

نظم دهی به آشپزخانه

استفاده از تخته هاي چوبی برای سامان بخشیدن به ديوار

ايكيا ايده جالبي را در پيش گرفته است و آن هم اين است كه از تخته هاي چوبي كه در تخت خواب وجود دارد و غالبا زير تشك ها قرار مي گيرد استفاده بهينه كرده است. همانطور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد شما مي توانيد چنين چيزي را بر روي ديوار قرار دهيد و لوازم و وسايل مورد استفاده خود را بر روي آن بياويزيد.

اکسسوری های نظم دهی به آشپزخانه

در نظر گرفتن فضايي براي شارژ تلفن همراه

اگر مي خواهيد شارژر موبايل و خود تلفن همراه خود را در زماني كه آشپزي مي كنيد در جايي امن و جدا از شلوغي و شلختگي قرار دهيد ما اين ايده را به شما معرفي خواهيم كرد. همانطور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد شما مي توانيد با كمك يك سبد و آويختن آن بر روي كابينت و پيشخوان آشپزخانه به اين هدف دست يابيد.

اکسسوری های نظم دهی به آشپزخانه

اضافه کردن كشوهاي بيشتر

در بسياري از مواقع ممكن است شما با كشويي شلوغ و لبريز از وسايل آشپزخانه خود رو به رو شويد. در اين شرايط قطعا پيدا كردن وسيله مورد نياز كار بسيار سختي به حساب خواهد آمد. در اين شرايط ايكيا راهكاري را جلوي پاي شما قرار داده است. اين كشوهايي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد را مي توانيد به راحتي از كمد بيرون آورده و لوازم مورد نظر خود را از آن خارج كنيد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

ایجاد محفظه در فضاي زير سينك ظرفشويي

به اين تصوير نگاهي بيندازيد. به خوبي مي توان حتي از ديدن اين تصوير نيز نظم و ترتيب آن را احساس كرد. شما مي توانيد با قرار دادن چنين محفظه هايي در فضاي كابينت پايين سينك ظرفشويي خود، لوازم مورد نظر مثل فرچه ظرفشويي، مواد شوينده و… را در آن قرار داده و خيالتان را راحت كنيد. براي اين كار مي توانيد از چسبهايي كه از استحكام آنها اطمينان خاطر داريد استفاده نماييد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

استفاده از طبقات متحرک برای وسايل مورد استفاده روزانه

همه ما احتياج داريم تا وسايلي را به صورت روزمره و پرتكرار مورد استفاده قرار  مي دهيم را دم دست خود داشته باشيم حالا در اين قسمت ما راهكاري را برايتان معرفي مي كنيم. به اين تصوير نگاه كنيد. اين طبقه ها مي توانند به شما كمك كنند كه لوازمي كه به صورت روزانه مورد استفاده قرار مي دهيد را به راحتي استفاده كنيد. شما مي توانيد چيزهايي مثل ذرت، بعضي از حبوبات و… را در اينجا قرار دهيد. قطعا پشيمان نخواهيد شد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

ساخت جزيره براي آشپزخانه

ايكيا محصولي دارد كه شبيه به كتابخانه است. شما مي توانيد از اين محفظه و قفسه ها به عنوان يك جزيره مورد استفاده در آشپزخانه خود استفاده كنيد. همانطور كه مشاهده مي كنيد طبقه هايي كه در اين شلف ها وجود دارند به خوبي مي توانند براي قرارگيري كتاب، خرده ريزهاي آشپزخانه و… مورد استفاده قرار گيرند. اين فرصت را از دست ندهيد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

مرتب کردن کتاب های آشپزی

فضايي كه شما به كتاب هاي آشپزي تان اختصاص مي دهيد فضاي مهمي است؛ بنابراين سعي كنيد آنها را با نظم و زيبايي مناسبي چيدمان نماييد. همانند چيزي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد شما مي توانيد با كمي حوصله و خلاقيت در چيدمان كتابهاي آشپزي خود نيز چهره زيبايي به دكوراسيون آشپزخانه خودتان ببخشيد. از اين فضاي دلنشين و خوشمزه غافل نشويد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

ایجاد فضایی برای مهمان ها

اگر فضاي ناهار خوري شما كوچك است و نمي خواهيد از ميز و صندلي هايي با تعداد بالا و بزرگ استفاده كنيد ايكيا مي تواند به كمك شما بيايد. صندلي هايي كه مشاهده مي كنيد قابليت تغيير داشته و حتي مي توانند در صورتي كه به آنها احتياجي نداريد در زير ميز قرار بگيرند، پس ديگر لازم نيست نگران باشيد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

ساخت دیوار سبز برای گلدان های آویزی

ايكيا گلدان هاي آويزي دارد كه به شما كمك مي كند گياهان و سبزي هايي كه در آشپزخانه خود پرورش مي دهيد را در آنها قرار داده و از ديوار بياويزيد. اين كار هم به زيبايي دكوراسيون آشپزخانه شما كمك مي كند و هم دسترسي اين سبزي ها را آسان تر مي كند. علاوه بر اين شما مي توانيد با روش هاي خودتان بسازيد نيز اين روش را پي گيريد.

اکسسوری های نظم دهنده ی آشپزخانه

بزرگ تر کردن جزیره آشپزخانه

بعضي از مواقع احساس مي كنيد كه لازم داشتيد كه جزيره بزرگ تري را در ميان آشپزخانه خود مي داشتيد. در چنين مواقعي نيز ايكيا مي تواند به كمك شما بيايد. وسيله اي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد مي تواند راه حل شما به حساب آيد، چيزي كه به دور تا دور آن به خوبي دسترسي داريد و مي توانيد از فضاي كافي آن نهايت استفاده را ببريد.

اگر شما هم قصد خرید اکسسوری های نظم دهنده آشپزخانه و منزل را دارید می توانید به ” وبسایت ایکیا ” مراجعه کنید و به سادگی لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *