انواع نظم دهنده ها، با این 10 روش همیشه اتاق تان مرتب است!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی: همه ی افراد از اینکه مدام به فکر تمرکز و منظم کردن اتاق خوابشان باشند بدشان می آید. اینکه هربار بخواهند به شکل تازه ای این کار را انجام دهند به نوبه ی خود کسل کننده است. Ihome.ir تصمیم دارد در این مطلب در رابطه با انواع نظم دهنده ها برای اتاق خواب خواب با شما صحبت کند تا دیگر خیالتان از این بابت راحت باشد.

انواع نظم دهنده ها

دیوار آویز به عنوان نظم دهنده

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با کمک دیوارها و تابلوهایی مثل این تصویر که معمولا برای اتاق کار یا انباری ها استفاده می شود به اتاق خوابتان نظم و ترتیب دهید. این کار می تواند باعث تغییر کارایی این تابلوها شده و معنای جدیدی برای اتاق خوابتان ایجاد کند.

انواع نظم دهنده ها

سبد های نظم دهنده چند طبقه ای

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با داشتن سبد و یا میز چند طبقه و جمع و جوری مثل این تصویر وسایل خود را به شکل منظمی دسته بندی کرده و چیدمان نمایید. طبقاتی که در این تصویر مشاهده می کنید دارای چرخی به عنوان پایه است که باعث می شود هرجایی که می خواهید آن را با خود ببرید.

انواع نظم دهنده ها

نظم دهی فضا با دراورهای کشو دار

همانطور که خودتان هم می دانید دراور یکی از انواع نظم دهنده های متداول است و شما می توانید با داشتن یک دراوری با چندین کشو، فضای نگهداری از لباس های خود را افزایش دهید. این کار باعث منظم تر شدن لباس ها و سایر وسایل نیز خواهد شد.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: مرتب کردن کمد لباس با این اکسسوری های ساده!

انواع نظم دهنده ها

استفاده از جاکنترلی

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با تهیه ی یک جاکنترلی و آویختن آن به کناره ی تخت خوابتان بسیاری از وسایل دم دستی خود را در آن قرار داده و منظم نمایید، چیزهایی مثل عینک، کتاب و… آموزش دوخت جا کنترلی را پیش تر برای تان در ihome  به طور کامل معرفی کرده ایم با ر زدن به آن می توانید به راحتی خودتان در خانه آن را بسازید و از داشتنش لذت ببرید.

انواع نظم دهنده ها

استفاده از جعبه های نظم دهنده

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با انتخاب جعبه هایی مثل جعبه های نارنجی این تصویر که به شکل مشترکی هستند، اتاق خواب خود را منظم تر نشان دهی. در عین حال می توانید از فضای درون جعبه ها هم استفاده ی کافی را ببرید.

انواع نظم دهنده ها

منطقه ی پنهان!

راه حل دیگری که برایتان داریم آن است که مثل این تصویر فضایی دور و پنهانی را برای اتاق خوابتان قرار دهید. البته کلید این انتخاب آنجاست که شما وسایل تزئینی خود را در دیدرس چارچوب در قرار می دهید. این کار باعث می شود که کسی که از جلوی اتاق شما رد می شود فقط تعدادی کتاب، گلدان، لوازم تزئینی و چنین چیزهایی را ببیند!

انواع نظم دهنده ها

استفاده از سبدهای نظم دهنده

همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید شما می توانید با کمک یک سبد زیبا که می توانید آن را در زیر میز عسلی و پاتختی تان قرار دهید وسایل خود را مرتب و منظم جاسازی کنید. قطعا وسایل زیادی هست که می تواند در این سبد جا بگیرد. سبدها به عنوان بهترین نظم دهنده ها در هر فضایی کارآمد هستند.

انواع نظم دهنده ها

فضاهای پنهانی برای نظم دهی

شما می توانید به دنبال وسایلی باشید که به عنوان فضاهایی پنهانی به کمکتان بیایند. مثلا میز پاتختی سفید رنگی که ملاحظه می کنید دارای کشو است، چیزی که حتی فکرش را هم نمی کنید!

انواع نظم دهنده ها

انتخاب گنجه های قدیمی

یاد گنجه های قدیمی بیفتید! شما می توانید مثل این تصویر از گنجه ای در پایین تختتان استفاده کنید که علاوه بر آنکه وسیله ای دکوری به حساب می آید می تواند در نظم دهی اتاق خوابتان نیز به کمک شما بیاید.

انواع نظم دهنده ها

نمونه های سفارشی نظم دهنده ها

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید صاحب این خانه وسیله ای این چنینی را سفارش داده تا برای اتاقش بسازند. این کار کمترین فضایی هم بدون استفاده نمی ماند. پس اگر چیزی به ذهنتان می رسد دست به کار شوید.

اگر شما هم قصد خرید اکسسوری های نظم دهنده ی منزل را دارید می توانید به وبسایت گروه فیکا سر بزنید و به سادگی کالای مورد نظرتان را خریداری کنید.

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *