انواع رنگ سفید ، کدام سفید برای خانه من بهتر است؟!

تاریخ بروزرسانی : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: چرا در فروشگاه های رنگ، بخش رنگ سفید گسترده تر از دیگر رنگها است؟ به گفته طراحان دلیل این است که هر فضای خانه نیاز به رنگ سفید متفاوتی دارد. رنگ سفید به دلیل ویژگی های فراوان یکی از سخت ترین انتخاب هاست. سه نوع رنگ سفید وجود دارد: گرم، سرد و خنثی. به گفته طراحان برای انتخاب یکی از انواع رنگ سفید باید نور فضا را در نظر بگیرد. برای نور پنجره شمالی، باید به سراغ سفید گرم برویم تا رنگ سرد نور را به تعادل برساند. در فضای با پنجره های جنوبی رنگ های سردتر که با زردی نور خورشید مقابله کند، انتخاب بهتری هستند. زمانی که نور در حالت متعادل و صحیح خود به پنجره می تابد، رنگ های خنثی پیشنهاد می شوند. ihome.ir در ادامه رنگ های مختلف سفید و کاربرد آنها در خانه را معرفی می کند.

انواع رنگ سفید

رنگ خنثی: سفید دکوراتور OC-149 بنجامین مور

این رنگ سفید خنثی به گفته برخی از طراحان برای دکوراسیون مدرن مناسب است. همچنین می توانید این رنگ را برای نمایش هنر در خانه به کار ببرید. به همین دلیل است که در گالری های هنری از رنگ خالص سفید استفاده می شود، چرا که هر رنگ متفاوتی توجه را از آثار هنری به سمت دیوار جلب می کند.

انواع رنگ سفید

رنگ خنثی: سفید ساده OC-117 بنجامین مور

از آنجایی که براق شدن دیوار سفید، باعث می شود زردتر به نظر برسد، اگر می خواهید سطحی براق داشته باشید، باید از رنگ خنثی سفید استفاده کنید. یک رنگ خالص سفید مانند کد رنگی OC-117 بنجامین مور یکی از مناسبترین رنگها برای این منظور است. این رنگ هم فضای مناسبی به وجود می آورد و هم درخشش خوبی به دکوراسیون منزل می بخشد.

انواع رنگ دیوار

رنگ خنثی: سفید مرمری OC-34 بنجامین مور

این رنگ بدون اینکه خشن و زمخت باشد، از رنگ های روشن محسوب می شود. و یکی از انواع رنگ سفید پرطرفدار در فضای داخلی منزل شما است.

انواع رنگ سفید

رنگ گرم: سفید برفی OC-118 بنجامین مور

برای فضایی که بیشتر سبک روستیک و سنتی دارد، بهتر است از انواع رنگ سفید با تناژ گرمتر استفاده کنید. به جای ایجاد تضاد با وسایل، رنگ سفید گرم، همه اجزا را با هم هماهنگ کرده و باعث منسجم شدن فضای داخلی می شود.

انواع رنگ سفید

رنگ گرم: فاخته سفید OC-17 بنجامین مور

رنگ فاخته سفید از انواع رنگ سفید است که باعث نرم شدن رنگ ساحلی این کلبه شده است. این رنگ سفید گرم باعث متعادل شدن رنگ آبی منعکس شده از اقیانوس می شود، موجب پراکندگی نور در خانه شده و اثری خیره کننده به وجود می آورد.

انواع رنگ سفید

رنگ گرم: Pointing No. 2003, Farrow & Ball

طراح این دکوراسیون می گوید این رنگ به مقدار کافی گرمی فضا را تامین می کند. در این فضا دنج بودن پنت هاوس با سقف بلند توسط رنگ مذکور انجام شده است. طراح این رنگ را بسیار دوست داشته و از آن در همه پروژه هایش استفاده می کند.

انواع رنگ سفید

رنگ سرد: سفید کاغذی OC-55 بنجامین مور

در حالی که طراحان در مورد استفاده از رنگ سفید سرد هشدار می دهند که می تواند باعث یخ زدگی فضا شود، در شرایط صحیح می تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی ببخشد. در میان انواع رنگ سفید به دنبال رنگ سفیدی باشید که کمی تناژ خاکستری در آن دیده شود تا از سرد شدن فضا دوری کند. این رنگ تسکین دهنده است.

انواع رنگ دیوار

رنگ سرد: یخی AF-5 بنجامین مور

در انتخاب انواع رنگ سفید ،این نکته را در ذهن داشته باشید که آنچه بیرون خانه است می تواند به اندازه درون خانه، تاثیرگذار باشد. رنگ سفید همیشه انعکاسی از محیط اطرافش است. پس اگر پنجره های بزرگی دارید که به سمت درختان گشوده می شود، منتظر باشید تا کمی از آن سبزینگی وارد فضای داخلی خانه تان شود. رنگ سفید یخی با کد گفته شده، با درجه رنگی آبی- سبز توانسته فضای پر از نور طبیعی این خانه را نیروی تازه ببخشد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *