آیا در صورت تولد نوزاد حق شارژ اضافه‌تر می‌شود؟

تاریخ بروزرسانی : ۲ خرداد ۱۳۹۷

برخی از مجتمع‌های مسکونی مبلغ شارژ را بر اساس تعداد ساکنین ساختمان هر واحد مشخص می‌شود. در این صورت این سؤال پیش می آید که آیا بعد از تولد نوزاد باید برای او مبلغی اضافی در نظر گرفت یا خیر؟

آشنایی با قوانین: برخی از مجتمع‌های مسکونی مبلغ شارژ را بر اساس تعداد ساکنین ساختمان هر واحد مشخص می‌شود. در این صورت این سؤال پیش می آید که آیا بعد از تولد نوزاد باید برای او مبلغی اضافی در نظر گرفت یا خیر؟

در بعضی از مجتمع‌های آپارتمانی مبلغ شارژ بر اساس تعداد ساکنان هر واحد مشخص می‌شود. در این صورت این سؤال همیشه مطرح است که…

آیا بعد از تولد نوزاد باید شارژ اضافی پرداخت کرد یا خیر؟

 

به طور کلی می‌توان گفت که این موضوع بسته به نظر هیئت مدیره و توافق فی ‌ما بین دارد؛ اما از آنجایی که با ورود نوزاد هزینه‌های مربوط به او مانند آب، برق و… نیز افزایش می‌یابد، افزایش پرداخت حق شارژ و هزینه‌های مشترک ساختمان امری غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد.

در این میان لازم به ذکر است که در بعضی از مجتمع‌ها احتمال دارد به دلایلی مختلف از قبیل کم بودن تعداد ساکنان، بالا بودن سطح فرهنگ و… شارژهای ماهیانه برای چند ماه مورد استفاده قرار نگیرند.

در این صورت این مبالغ باید در صندوق مالی آپارتمان ذخیره شوند و این مسئله مانع از پرداخت شارژ در ماه‌های بعدی نخواهد شد؛ به عبارتی دیگر تمامی ساکنان بدون درنظر گرفتن موجودی صندوق، وظیفه دارند که در هر ماه مبلغ شارژ خود را پرداخت کنند تا در صورتی که مجمع با یک مشکل بزرگی برخورد کرد، تا بتوان آن را به ‌راحتی حل کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *