اشتباهات رایج بازسازی خانه ، 12 اصل که باید حتما به آن توجه کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

بازسازی: در بازسازی خانه باید فنگ شویی را با دقت بیشتری استفاده کرد. اشتباهات بزرگ فنگ شویی زمانی اتفاق می افتند که نمی دانید چگونه جریان انرژی در خانه را تغییر می دهید. نتایج فنگ شویی بد در بازسازی خانه می تواند به شیوه های زیادی خود را نشان دهند، از پیچیده شدن رفت و آمد اعضا خانواده گرفته تا مسدود کردن گردش فراوانی در زندگی شما. لیست اشتباهات رایج بازسازی خانه از نظر فنگ شویی را مطالعه کنید و در نوسازی خانه خود از آن ها دوری کنید. با ihome.ir همراه باشید.

اشتباهات رایج بازسازی خانه

 درب جلو هم تراز درب پشت

در اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی بطور کلی در مورد ایجاد جریان متعادل و هماهنگ انرژی در خانه است. تراز مستقیم درب جلو با درب پشتی و همچنین دو یا چند درب باعث ایجاد کیفیت خشن انرژی فنگ شویی می شود.

اشتباهات رایج بازسازی خانه

وجود راه پله روبروی درب جلوی آپارتمان 

هنگامی که راه پله مستقیما روبروی درب اصلی باشد ، انرژی فنگ شویی سریعاً به طبقه پایین یا بالا می رود ، بنابراین طبقه اصلی را بدون تغذیه انرژی فنگ شویی ترک می کند.

دیوار پوش بین کابینت آشپزخانه

وجود آشپزخانه روبروی حمام

چیزی که در مورد روبرو بودن درب حمام با درب آشپزخانه وجود دارد این است که انرژی های حمام (رهایی ، تطهیر ، آزادی و غیره) با انرژی های فوق العاده آشپزخانه (تغذیه ، آشپزی ، حرارت ، عشق و حمایت) آمیخته می شود پس باید حتما در اشتباهات رایج بازسازی خانه به این موضوع توجه داشته باشید .

اصول نورپردازی اتاق خواب

وجود حمام بالای اتاق خواب

حمامی که در بالای اتاق خواب قرار دارد بهترین وضع فنگ شویی نیست. در این حالت فاکتور مهمی که باید در جستجوی راه حل های فنگ شویی در نظر بگیرید این است که حمام طبقه بالا چقدر مشغول خواهد بود یعنی چند بار از آن استفاده می کنید.

بیشتر بخوانید: اصول و قوانین بازسازی ساختمان ، اول بدانید بعد دست به کار شوید!

وجود اتاق خواب مستر روی پارکینگ

اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی باید بدانید که اتاق خواب روی پارگینگ بهترین حالت فنگ شویی نیست. اگر متوجه شدید که به خوبی نمی خوابید ، پیشنهاد می کنم از مشاورین حرفه ای فنگ شویی استفاده کنید ، زیرا راه حل ها باید مخصوص محیط شما باشد.

وجود حمام بالای درب جلوی ساختمان

یکی از نگرانی هایی که ممکن است با فنگ شویی یک خانه مواجه شوید، حمام بالای درب ورودی اصلی است. از آنجایی که درب اصلی در فنگ شویی بسیار مهم است ، آیا خانه ای را که حمام در آن بالای درب اصلی است بدلیل داشتن فنگ شویی بد باید در نظر بگیرید؟

استانداردهای طراحی سرویس بهداشتی

وجود حمام روبروی درب اصلی

اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی به شما می گوید دلیل اینکه درب حمام رو به درب اصلی فنگ شویی بد به حساب می آید ساده است: انرژی جهانی یا انرژی چی از طریق درب جلو وارد خانه می شود. اگر حمام روبروی درب جلو باشد ، مقدار زیادی از انرژی خوب به راحتی از راه حمام فرار می کند و هیچ یا کمی انرژی برای تغذیه خانه باقی می گذارد.

اشتباهات رایج بازسازی خانه

وجود حمام در مرکز خانه

حمام در مرکز خانه معمولاً فنگ شویی بد محسوب می شود. به دلیل اینکه در فنگ شویی مرکز خانه قلب فضا است و به آن نقطه یین یانگ گفته می شود. بنابراین اغلب باید آن را باز ، سبک و با حس زیبایی نشان دهید.

بیشتر بخوانید: هزینه بازسازی آپارتمان ، چقدر پول کنار بذارم؟

اشتباهات رایج بازسازی خانه

راهروی بلند باریک

اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی می گوید در صورت عدم مراقبت صحیح از یک راهروی بلند باریک ، فنگ شویی اشتباه به حساب می آید. دلیل فنگ شویی اشتباه یک راهروی باریک طولانی این است که انرژی یک راهروی طولانی ترکیبی از هجوم انرژی شاچی و در بیشتر موارد انرژی راکد (Si Chi) است.

انتخاب رنگ اشتباه در فنگ شویی

اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی ، رنگ حالتی از یکی از پنج عنصر فنگ شویی محسوب می شود ، بنابراین انتخاب رنگ های مناسب برای نقاط خاص خانه بسیار مهم است (مگر اینکه کل خانه خود را به یک رنگ خنثی رنگ کنید). به عنوان مثال ، حضور قوی رنگ های آبی یا سیاه در بخش جنوبی خانه یا رنگ های بیش از حد نارنجی و قرمز آتشین در بخش شرقی، فنگ شویی بد است. یاد بگیرید که چگونه فنگ شویی خوبی را با رنگ ایجاد کنید و از اشتباهات رنگ فنگ شویی بد در نوسازی خانه اجتناب کنید.

درهای جلوی تمام شیشه ای

درهای جلوی تمام شیشه ای قطعاً بهترین ویژگی فنگ شویی نیستند. از نظر انرژی ، شما همیشه درب جلوی محکم می خواهید . دربی که نه تنها قدرت جذب انرژی قوی و تغذیه خانه را دارد بلکه می تواند خانه را از هرگونه انرژی بالقوه منفی ورودی محافظت کند.

اشتباهات رایج بازسازی خانه

وجود راه پله در مرکز خانه

همچنین از اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی به عنوان یک قاعده کلی ، راه پله در مرکز خانه فنگ شویی بد تلقی می شود و بهتر است از آن اجتناب شود. اگر به خانه ای رفتید که راه پله آن در مرکز است، می توانید از فنگ شویی برای اصلاح اوضاع استفاده کنید. با این حال ، اگر شما در حال بازسازی خانه خود هستید و در نظر دارید که یک راه پله در مرکز داشته باشید ، قطعاً به شما توصیه می کنیم از این ویژگی خودداری کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: thespruce | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

یک دیدگاه در “اشتباهات رایج بازسازی خانه ، 12 اصل که باید حتما به آن توجه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *