استفاده از آینه در دکوراسیون، کجا نصبش کنم بهتره؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

استفاده از آینه در دکوراسیون از گذشته بسیار پر طرفدار بوده است و به عنوان یکی از لوازم بزرگنمایی فضا مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه نیز این وسیله ی پرکاربرد در تمام خانه ها در اشکال مختلف یافت می شود و یکی از مهمترین مواردی که بعد از خرید آینه باید مورد توجه قرار گیرد، محل صحیح نصب آینه است. 

پرسش و پاسخ : آینه ها از گذشته به عنوان یکی از لوازم بزرگنمایی فضا مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه نیز این وسیله ی پرکاربرد در تمام خانه ها در اشکال مختلف یافت می شود. یکی از مهمترین مواردی که بعد از خرید آینه باید مورد توجه قرار گیرد، محل صحیح نصب آینه است؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد محل مناسب نصب آینه آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

استفاده از آینه در دکوراسیون

سوال: ما به تازگی به منزل 50 متری زیر همکف نقل مکان کرده ایم، فضای پذیرایی ما نور بسیار کمی دارد. قصد داریم برای بزرگنمایی فضا از آینه استفاده کنیم، به نظر شما بهترین محل برای نصب آینه ها کدام دیوار است؟
پاسخ: قبل از هر موضوع باید شکل آینه مورد نظرتان را در نظر بگیرید، به طور مثال یک آینه گرد کوچک برای فضای داخلی شما اصلا کارایی ندارید، پس همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که برای کارایی آینه ها باید از ابعاد بزرگ و مناسب آن ها استفاده کنید، در ادامه شما را با بهترین فضا برای نصب آینه ها آشنا خواهیم کرد.

استفاده از آینه در دکوراسیون

بهترین فضا برای نصب آینه ها

  • در فضاهایی دارای سقف بلند از آینه های عمودی و در اتاق هایی با ابعاد بزرگ بهتر است از آینه های افقی استفاده کنید.
  • در خانه های کم نور که تمایل دارید نور فضای مورد نظرتان را در هنگام عصرگاه بیشتر کنید، باید آینه را مقابل پنجره تان نصب کنید و اگر تمایل به استفاده از نور صبحگاهی دارید آینه را در مجاورت پنجره نصب کنید.

استفاده از آینه در دکوراسیون

  • برای روشن تر کردن فضای داخلی تان می توانید آینه را مقابل لوستر و یا چلچراغ نصب کنید، با این روش می توانید انعکاس جذابی از نور  را در فضای داخلی تان ایجاد کنید.
  • برای راهروهای کم نور و باریک هم استفاده از آینه ها بسیار کارساز است و علاوه بر بزرگنمایی فضا، نور آن را هم دو چندان کنید.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *