استخر خانگی، چگونه یک بازسازی حرفه ای داشته باشیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

بازسازی: اگر استخر خانه شما قدیمی شده، عمری حدود 30-40 سال از آن می گذرد و دوست دارید آن را کمی به روزتر کنید، همین حالا دست به کار شوید و آن را به شکل مورد نظر خود تبدیل کنید تا در روزهای گرم آتی از آن لذت ببرید. بسیاری از استخرهای قدیمی ساختاری دارند که با ترکیبی از سیمان، ماسه و اسپری آب روی شبکه ای از میله های فلزی مستحکم و سپس گچ کاری روی آن ساخته شده اند. برای سنگفرش اطراف استخر از سنگ های بتنی یا گاهی هم چوب استفاده می شود. ihome.ir در ادامه این مطلب نحوه بازسازی استخر خانگی در نمونه های مختلف را بیان می کند:

استخر خانگی

در بازسازی خانگی استخر خانگی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

دلیل تغییر فرم و بازسازی استخر این است که ساختار توصیف شده در مدل های قدیمی عمرشان را کرده اند و اگر هم نگهداری بسیار خوبی از آنها شده باشد، نهایتا تا چند سال دیگر دوام می آورند. اگر دیواره های استخر گچ کاری شوند، می توان انعکاس آسمان را در آب مشاهده کرد که رنگی خاص و دریایی ایجاد می کند. می توانید پوشش دیواره ها را مجدد گچ کاری کنید یا از کاشی های متنوع استفاده کنید.

استخر خانگی

قبل از بازسازی

تبدیل استخر خانگی قدیمی به استخر مدرن

در نمونه معرفی شده زوج جوانی برای بازسازی استخر مایل بودند که رنگ آبی دریایی را برای نتیجه نهایی مشاهده کنند. این استخر با مقاوم سازی آجرهای بدنه شروع شده و در ادامه فضای محوطه استخر هم به روز شد. تعدادی پله دارای شکست و دستگیره های فلزی در کناره ها، در طراحی استخر در نظر گرفته شده است.

استخر خانگی

بعد از بازسازی

در طول انجام بازسازی استخر، گچ کاری با ترکیب مناسبی تعویض شد که نسبت به یک گچ معمولی، دندانه و مضرس های بیشتری را نشان می دهد. البته این دندانه ها به اندازه ای سخت نیستند که پاهای برهنه را اذیت کنند. اطراف استخر با بتن های جدید مقاوم شده، پوشش داده شد و طراحی آن به صورت اشکال هندسی به شکلی انجام شد که این اشکال با شکاف هایی پر شده از سنگریزه از هم جدا می شوند. باغچه های جدید گیاهان در کناره استخر تعبیه شده و فضایی را برای آبنما ایجاد کرده اند تا باریکه ای از آب را به آرامی درون استخر روانه کند.
در وضعیت پیشین سنگفرش استخر برای راه رفتن سفت و آزاردهنده بود. در زمان بازسازی استخر از محصولی به نام Wet Edge برای جایگزین گچ استفاده شد.

استخر خانگی

قبل از بازسازی

طراحی محوطه اطراف استخر خانگی

نمونه دوم استخر خانگی مربوط به دهه 1980 است و از مصالح مشابه نمونه قبلی استفاده شده است.

استخر خانگی

بعد از بازسازی

در طی روند بازسازی استخر از سنگفرش Oklahoma که نوعی سنگ بتنی جدید است، استفاده شده و ظاهری دعوت کننده ایجاد کرده است. این بتن بافتی متفاوت ایجاد می کند و مشابه پیاده رو به نظر می رسد. رنگ روشن تر سنگ استفاده شده فضا را گرمتر کرده است. گچ کاری قبلی با متریال تیره تر جایگزین شده و به برجسته کردن سنگ کار شده هم کمک می کند. همچین طراحی محوطه سبز، گلذان های بتنی مدرن و قرار دادن آلاچیق در اطراف این استخر به منحصر به فردتر شدن ظاهر آن کمک شایانی کرده است.

استخر خانگی

قبل از بازسازی

بازسازی و تغییر متریال استخرهای خانگی

فرم این نمونه از استخر با نمونه قبلی متفاوت است، ولی متریال و خصوصیات مشترکی دارد. در اطراف این استخر هم از سنگفرش استفاده شده و فضای تقسیم بندی شده ای را خلق کرده است که دو آبنما در اطراف آن قرار گرفته اند. ظاهر طبیعی فضا که به دلیل استفاده از سنگ ایجاد شده، مورد علاقه کودکان است. ابعاد 6 در 12 متر از ابعاد معمول در استخرهای دهه 1950 و 1960 است. گچ طوسی رنگ قدیمی استخر با ترکیبی جدید تعویض شده، ظاهر ایجاد شده آب را هم تحت تاثیر قرار داده است.

استخر خانگی

بعد از بازسازی

پس از بازسازی، کمی تغییر شکل در ساختار استخر اتفاق افتاد. فضای مربوط به اسپا اضافه شده است، باغچه های کناره دیوار در تمام طول دیوار پشتی استخر امتداد پیدا کرده و فضایی را برای کاشت گیاهان و نصب آبنما ایجاد کرده اند. در این استخر تضاد به وجود آمده بین سنگ های با رنگ روشن و خط آب به چشم می خورد. مجددا گچ های قبلی با مصالح تیره تری جابه جا شده اند که عمق بیشتری به آب می دهد.

استخر خانگی

قبل از بازسازی

نورپردازی و بازسازی استخرهای خانگی

در تصویر بالا مشاهده می کنید که پایه های بیرون آمده از لبه های استخر خانگی، فرم مستطیل شکل آن را می شکند. رنگ زغالی دیواره و کف استخر موجب تیره شدن و عمیق جلوه دادن آب می شود.

استخر خانگی

بعد از بازسازی

در زمان بازسازی استخر، پایه های بیرون آمده در لبه برداشته شده، فرم ساده استخر پدید آمده و آبنمای کنار استخر به خوبی با سادگی فرم آن هماهنگ است. فضای اطراف استخر با نوارهای باریک پوشیده از چمن طراحی شده است و محیط را راحت و صمیمی جلوه می دهد. طراحی استخر با نورپردازی چراغ ال ای دی، آرامش بیشتری خلق کرده است.

استخر خانگی

اگر در خانه ای قدیمی و استخردار زندگی می کنید، تغییر مدل و بازسازی استخر یکی از پروژه های مناسب برای نو کردن فضای منزل شماست. برای این کار به سراغ طراح منظر و متخخصان مربوطه بروید و هزینه های بازسازی را پرسش کنید. تخصص در مورد بازسازی و ساخت استخر می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند، به همین منظور ihome.ir متخصصینی نظیر پرشین استخر ،نقش آب و پارسیان استخر  را به شما معرفی می کند، پس به هیچ وجه خودتان دست به کار نشوید. با توجه به میزان بازسازی استخر، مدت زمان انجام پروژه در طول چند هفته متغیر است.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی و تزیینات فضای بیرونی منزل چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *