از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی ،سرکه را دست کم نگیرید!

تاریخ بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی یکی از عواملی است که باید حتما جدی بگیرید، چرا که باعث می شود البسه ی شما پس از شست و شو بوی بدی به خود بگیرند و علاوه بر آن باعث بروز حساسیت های پوستی و بیماری های مختلف خواهد شد، پس باید هر ماه نسبت به ضدعفونی کردن آن اقدام کنید.

نکات خانه داری: یکی از وسایل خانگی که اغلب تمیز کردنش را فراموش می کنیم، ماشین لباسشویی است بیشتر مردم فرض می کنند که خود ماشین لباسشویی هم بعد از شستن لباس ها تمیز می شود. حقیقت این است که رطوبت، جرم ها و سایر قطعاتی که از لباس های ما جدا می شود ممکن است در گوشه و کناره ها، شکاف های دیواره ماشین لباسشویی جمع شوند. بنابراین ماشین لباسشویی باید هر چند ماه یکبار به منظور خارج کردن این قطعات و جرم ها و پاکسازی تمیز شود. در این گزارش از ihome.ir مراحل از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی را با مواد طبیعی در عرض چند دقیقه به شما می گوییم.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

مراحل از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

درون محفظه ماشین لباسشویی را با سرکه اسپری کنید. سرکه را درون ظرف اسپری بریزید و زیر درب، محفظه پلاستیکی دور درب، دور تا دور لبه ها، درون ماشین لباسشویی و تمامی گوشه و کنار و درزهای بالا اسپری کنید.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

به کمک یک اسفنج تمامی قسمت های ماشین لباسشویی را تمیز کنید. برای پاکسازی از بالای ماشین لباسشویی شروع کنید و اسفنج را میان شیار ها و کناره ها، دور تا دور درب و لولا ها و داخل محفظه ماشین لباسشویی بکشید.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

از مسواک برای دسترسی پیدا کردن به پاکسازی فضاهای کوچک و تمیز کردن اجرام ته نشین شده و باقی مانده حاصل از مواد نرم کننده و یا سایر مواد که ممکن است در نقاط غیر قابل دسترس جمع شده باشند استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

تمیز کردن محفظه ی داخلی ماشین لباسشویی

محفظه نرم کننده را جدا کرده و سپس تمیز کنید. اگر ماشین لباسشویی دارای محفظه پودر و نرم کننده ای است که قابلیت جدا شدن از ماشین لباسشویی را دارد پس بهتر است این محفظه را جدا کرده و آن را به خوبی تمیز کنید.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

از یک پارچ آب برای شستشوی تمام محل هایی که با اسفنج و مسواک تمیز کرده اید استفاده کنید. از آن جایی که آب در یک چرخه شستشوی نرمال به بعضی از این قسمت ها نمی رسد، بنابراین شستشوی این قسمت ها قبل از مرحله آخر اهمیت دارد.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی

دو فنجان سرکه درون محفظه ماشین لباسشویی بریزید. سرکه برای تمیز و ضد عفونی کردن به شما کمک می کند و همینطور به خوبی برای از بین بردن جرم ها و کپک ها و بوی بد قسمت های غیر قابل دسترس به شما کمک خواهد کرد.

از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را در یک چرخه منظم به همراه آب گرم به حرکت بیاندازید. زمانی که سرکه درون ماشین است ماشین را در حالت چرخه نرمال به همراه آب گرم به کار اندارید بعد از تمام شدن چرخه ماشین لباسشویی شما تمیز شده و برای استفاده مجدد آماده است.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | مترجم: معصومه دیانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *