از بین بردن بوی بد خانه ، چه طوری یه نفس راحت بکشیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

نکات خانه داری:  همه ما عاشق خانه هایی هستیم که وقتی پا به آنها می گذاریم عطر خوش و لذت بخش آن تمام مشاممان را پر کند و به دنبال خود آرامش ما را فراهم آورد. ولی اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید اعتراف کنیم که چنین چیزی همیشگی نیست و گاهی خانه ما بوهای بدی هم به خودش می گیرد که این بوها می توانند علت های مختلفی داشته باشند که از میان آنها می توان به بوی بد سرویس بهداشتی، بوی سیگار، غذای سوخته، غذای مانده و… اشاره کرد. طبیعی است که هر کدام از این عوامل می توانند راهکارهایی داشته باشند که به کلی برطرف گردند.
در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم در رابطه با از بین بردن بوی بد خانه صحبت کنیم. پس برای آن که هوای خوب و معطر را به خانه های خود بازگردانید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

از بین بردن بوی بد خانه

رفع بوی بد سرویس بهداشتی

طبیعتا یکی از اصلی ترین فضاهایی که باعث بد بو شدن خانه می شود سرویس بهداشتی است. به طور کلی برای آن که بتوان بوی بد سرویس بهداشتی را از بین برد راه های بسیار مختلفی وجود دارد.

یکی از راه هایی که با کمک آن می توان بوی بد سرویس بهداشتی را از خانه دور کرد آن است که در خانه خود از گل و گیاهان خوشبو استفاده کنید و آنها را در تمام نقاط منزلتان قرار دهید. علاوه بر این شما می توانید مقداری سرکه سیب در ظرفی ریخته و آن را در گوشه ای از اتاق قرار دهید. فقط یادتان باشد که هر چند وقت یک بار سرکه را تعویض کنید.

از بین بردن بوی بد خانه

راه دیگری که برای از بین بردن بوی بد خانه  پیش روی شما است آن است که مقداری پنبه را در وانیل و یا هر اسانس دیگری که دوست دارید فرو کرده و قرار دهید. بعد از آن، پنبه ها را در داخل یک ظرف زیبا قرار دهید و آن را در داخل سرویس بهداشتی تان بگذارید. این کار هم می تواند میزان بوی بد سرویس بهداشتی شما را کاهش دهد.

آخربن راه و شاید ساده ترین راهی که برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی به کار شما می آید نیز آن است که در زمان گردگیری خانه، دستمال گردگیری خود را به عطر و یا اسانس های خوشبو آغشته نمایید.

از بین بردن بوی بد خانه

رفع بوی بد خانه :آشپزخانه

یکی دیگر از معضلات افراد برای بوی بد موجود در خانه به محیط آشپزخانه بر می گردد. برای از بین بردن بوی بد خانه در قدم اول باید منبع و منشا بو را پیدا کنید و آن را به طور کامل از محیط آشپزخانه و خانه تان دور کنید.

حالا می توانید با به کار بردن راهکارهایی بوی بد باقی مانده را از بین ببرید. اگر منبع بوی بد از یخچال، بوی سیگار و یا از داخل کشوها بوده باشد شما می توانید از جوش شیرین کمک بگیرید و آن بوی بد را به طور کامل از بین ببرید. ولی اگر بوی بد از ماشین ظرف شویی و سا سطل زباله تان بود وقت آن می رسد که به سراغ سرکه سفید بروید و از آن کمک بگیرید.
بیشتر بخوانید: از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه در کمتر از یک ساعت!

اگر بوی بدی که در فضای آشپزخانه تان پیچیده است از غذای سوخته باشد می توانید اول از همه پنجره ها را به طور کامل باز کنید و هود و یا هواکش را روشن نمایید. بعد از آن باید حوله ای نمناک را بردارید و آن را در فضای آشپزخانه چرخانده و تکان دهید تا بوی سوختگی را به خود جذب کند. حالا باید مقداری سرکه سفید در ظرفی بریزید و آن را بر روی گاز قرار دهید. راه دیگری نیز پیش رویتان قرار خواهد داشت، آن هم اینکه قابلمه را از آب، چوب دارچین و همین طور وانیل پر کنید و بر روی گاز قرار دهید.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن یخچال، فقط در 20 دقیقه!

از بین بردن بوی بد خانه

رفع بوی بد سیگار از خانه

معمولا افرادی که سیگاری هستند به بوی بد خانه شان عادت پیدا کرده اند! ولی لازم نیست چنین اتفاقی بیفتد. شما می توانید با انجام کارها و راه حل هایی بوی بد سیگار را از خانه هایتان بیرون کنید.

قبل از هر چیز برای از بین بردن بوی بد خانه بهتر است که هود و یا هواکش خانه را روشن کنید و پنجره ها را هم به طور کامل باز بگذارید. حالا یک حوله بردارید و آن را در محلول آب گرم و سرکه فرو کنید. بعد آن را بچلانید و در قسمت مرتفعی از خانه بچرخانید تا بوی سیگار را به خود جذب کند.

در کنار این موضوع راهکار دیگری را نیز پیش رویتان قرار خواهیم داد. شما می توانید مقداری سرکه سفید در داخل کاسه ای بریزید و آن را روی میز و یا کابینت آشپزخانه قرار دهید تا بوی بد سیگار را به خوبی به خود جذب کند.

از بین بردن بوی بد خانه

از بین بردن بوی بد خانه : تشک و رختخواب

معمولا بسیاری از افراد از بوی نم و یا ماندگی رختخواب خود شکایت می کنند و نمی دانند که با آن چه کنند! قبل از هرچیز باید بگوییم که یکی از اصلی ترن دلایل بوی بد رختخواب کثیفی آن است؛ بنابراین توصیه می کنیم که هر چند وقت یک بار وسایل رخت خواب خود را به طور کامل بشویید.

برای از بین بردن بوی بد رختخواب شما می توانید به سراغ جوش شیرین بروید با کمک آن مشکل خود را حل کنید. در مطلب از بین بردن بوی بد تشک، راه حل فوری فوتی! با جزییات بیشتری در این زمینه آشنا کرده ایم.

از بین بردن بوی بد خانه

از بین بردن بوی بد فرش

بوی بدی که گاهی از فرش ها می آید قطعا بسیار آزار دهنده است و به نوبه خود می تواند دشمن بویایی شما شود! از علت های اصلی بوی بد فرش می توان به رطوبت، لکه های غذاهای باقی مانده و در بعضی مواقع حیوانات خانگی اشاره کرد. برای آنکه بوی بد را از فرش های خانه خود بگیرید راه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که در اینجا برخی از آنها را برای از بین بردن بوی بد خانه به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی، سرکه را دست کم نگیرید!

شما می توانید برای از بین بردن بوی فرش خود از اسطوخودوس کمک بگیرید. این گیاه خوشبو معمولا در بسیاری از مواقع این چنینی به کمک شما می آید و می تواند به نوبه خود مشکل شما را حل کند. در کنار این ماده شما می توانید به سراغ روغن ضروری و بوراکس هم بروید و با کمک آنها از شر بوی بد فرش خود خلاص شوید .

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت| تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *