از بین بردن بوی بد تشک، راه حل فوری فوتی!

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ مهر ۱۳۹۷

از بین بردن بوی بد تشک هم برای تمیز بودن آن لازم است، به همین منظور بهتر است در این مطلب با ساخت ماده از بین برنده بوی تشک، هر بوی نامطبوعی را جذب کنید و تشک  خود را همیشه تمیز و خوشبو نگه دارید.

نکات خانه داری: تشک تخت خواب معمولا مظلوم واقع شده و با وجود اینکه در طول شبانه روز ساعات زیادی تحت فشار قرار می گیرند، کمتر مورد توجه قرار می گیرد. اغلب افراد می دانند که هر 6 ماه یکبار باید تشک را زیر و رو کنند تا فرم و شکلش از بین نرود. ولی آیا می دانید که از بین بردن بوی تشک هم برای تمیز بودن آن لازم است؟ به طور مثال اگر فرزند کوچکی دارید ترفند از بین بردن بوی ادرار از روی تشک حتما به کار تان خواهد آمد. در این مطلب از ihome با آموزش ساخت ماده از بین برنده بوی تشک، هر بوی نامطبوعی را جذب کنید و تشک را تمیز و خوشبو نگه دارید.

از بین بردن بوی بد تشک

مواد و وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی بد تشک 

  • یک پیمانه جوش شیرین
  • 10 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس
  • ظرف نگهدارنده شیشه ای

نکته: اگر از ظرف شیشه ای مانند شیشه سس یا مربا استفاده می کنید، می توانید با استفاده از چکش و میخ، چند سوراخ روی درب آن ایجاد کنید.

از بین بردن بوی بد تشک

مرحله اول: جوش شیرین را اضافه کنید.

پیش از هر چیز بد نیست بگوییم از این روش برای از بین بردن بوی بد پشم نیز استفاده می شود. جوش شیرین یک جاذب بوی طبیعی است. یک پیمانه از آن را به درون ظرف مورد نظر و البته خالی اضافه کنید.

از بین بردن بوی بد تشک

مرحله دوم: اسانس روغنی را به جوش شیرین اضافه کنید.

10 قطره از اسانس روغنی اسطوخودوس را به جوش شیرین اضافه کنید. این مرحله ضروری نیست و اگر دوست دارید می توانید از اسانس معطر استفاده کنید. ولی این اسانس رایحه خوش به تشک خواب داده و آرامش بخش است.

از بین بردن بوی بد تشک

مرحله سوم: مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید.

در این مرحله از از بین بردن بوی بد پشم تشک درب ظرف را گذاشته و آن را خوب تکان دهید تا مواد با هم مخلوط شوند.

از بین بردن بوی بد تشک

از بین بردن بوی بد تشک

از بین بردن بوی بد تشک

چگونه این خوشبوکننده را روی تشک استفاده کنید؟

مقدار مناسبی از مواد خوشبوکننده را روی سطح تشک بریزید و 15-30 دقیقه صبر کنید. سپس، با استفاده از جارو شارژی یا جاروی دستی با دقت همه مخلوط جوش شیرین را از روی تشک تخت خواب جمع کنید. توجه داشته باشید که همان طور که گفته شد از این روش برای از بین بردن بوی ادرار از روی تشک خوشخواب و یا از بین بردن بوی پشم لحاف نیز استفاده می شود.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *