اتاق پذیرایی ساده و شیک ، 13 ایده جذاب برای مینیمال دوستان!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: اتاق نشیمن کوچکی دارید؟ فکر می کنید نمی توانید از عهده ی دیزاین آن برآیید؟ خب باید سوال بعدی را این گونه بپرسم: از سبک مینی مال چه میدانید؟ سبک مینی مال یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای دکوراسیون فضاهای کوچک است. سادگی و پرهیز از شلوغی به عنوان یکی از اصول این سبک، بهترین راه برای بزرگ تر جلوه دادن فضاست. با ما در این مطلب از ihome.ir همراه شوید تا با اشتراک گذاشتن بهترین نمونه ها از اتاق پذیرایی ساده و شیک ، شما را با این سبک و استایل بیش تر آشنا کنیم.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

یک پالت تک رنگ و روشن انتخاب کنید!

تصویر بالا یک نمونه عالی از انتخاب یک رنگ روشن برای فضا است. اما چه چیزی باعث می شود از سرد و بی روح جلوه دادن آن جلوگیری شود؟ همان طور که مشاهده می کنید در این مثال قرار دادن گیاهان همیشه سبز، چوب طبیعی و حصیر توانسته است گرمای لازمه را به محیط بخشیده و آن را از بی روحی نجات دهد.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

بافت را دست کم نگیرید!

متوجه منظورم نشدید؟ منظور استفاده از کاغذ دیواری و هر آن چه که دارای طرح و بافت است، می باشد. در طراحی اتاق پذیرایی ساده و شیک ، هرگاه اتاق نشیمن مربعی تان بیش از حد کوچک بود، می توانید با استفاده از حداقل ها به خواسته خود دست یابید. برای مثال در نمونه بالا تنها به یک مبل دو نفره و یک میز حصیری به عنوان مبلمان اصلی اکتفا شده است. در کنار کاغذ دیواری، بافت میز و آباژورها نیز فضای خنثی را از بی روحی و یکنواختی به گونه ای نجات داده است.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

کمی لوکس تر باشید.

برای ایجاد ظاهری لوکس، نیاز به عناصر زیادی ندارید! به تصویر بالا نگاه کنید تا کاملا متوجه منظورم شوید. به میز جلوی مبل که نقش نقطه کانونی را ایفا می کند، به صندوقچه چرمی سبز و مبل آبی رنگ سمت چپ بنگرید که چگونه چشم نواز هستند. تمامی این موارد به همراه فرش، گیاه سبز و آینه ی بالای کاناپه نوعی جنبه ی لوکس به محیط داده اند که نشان می دهد برای داشتن یک دکوراسیون لوکس، تعداد وسایل مطرح نیست بلکه انتخاب درست آن ها مهم است.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

یک کنج دوست داشتنی!

انتخاب مبل L شکل یک انتخاب هوشمندانه برای فضاهای کوچک و اتاق پذیرایی ساده و شیک محسوب می شود. زیرا چنین کاناپه ای فضای بسیار بیشتری برای نشستن فراهم کرده و از طرفی احساس محصوریت و صمیمت بیشتری به افراد می دهد. به میز سه تکه ای کارآمد و فانتزی میان فضا نگاه کنید. هم می توانید آن ها را به عنوان میز عسلی به کار برید هم زمانی که به میز بزرگتری احتیاج دارید با کنار هم قرار دادنشان به هدف خود برسید. دیگر چه چیزی در این تصویر شما را متوجه خودش کرده است؟ بله، گیاه! گویی گیاهان همیشه سبز بهترین گزینه برای تزریق سرزندگی به فضا هستند.

بیشتر بخوانید: خرید مبل ال ، این نکات را هر کسی به شما نمی گوید!

اتاق پذیرایی ساده و شیک

دیوارهای سفید و مبلمان تیره

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که علاقه ای به استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون داخلی خود ندارند! اما بگذارید یک نکته ی طلایی در طراحی اتاق پذیرایی ساده و شیک به شما بگویم: دیوار سفید و مبل تیره همیشه با هم خوب کار می کنند! در حقیقت رنگ تیره به سفیدی دیواره ها عمق می بخشد و در صورت استفاده درست، در فضا تعادل بصری ایجاد می کند. به پرتوهای خورشید که بر روی مبلمان افتاده است بنگرید. این کار باعث شده است رنگ تیره ی مبلمان فضا را بیش از اندازه سنگین نکند. به رنگ فرش دقت کنید که چطور گرما را به محیط تزریق می کند و از ایجاد محیطی خشک و بی روح جلوگیری می کند. اگر سقف بلندی دارید همانند نمونه بالا، با قرار دادن گیاهان بلند تضاد زیبایی با دیوارهای سفید خلق کنید!

اتاق پذیرایی ساده و شیک

دلنشین تر از همیشه!

وقتی ابعاد فضای نشیمن بیش از حد کوچک است، مجبور هستید وسایل جمع و جورتری انتخاب کنید! اما این وسایل کوچک به معنی عدم کارایی و یا دلگیری فضا نیست. بلکه می توانید با انتخاب رنگ های مناسب و طرح های فانتزی تر، فضای نشیمنتان را دلنشین تر کنید. به عبارتی فضای کوچک به خودی خود امکان ایجاد صمیمیت بیشتر را فراهم خواهد کرد؛ کافی است هوشمندانه عمل کنید!

اتاق پذیرایی ساده و شیک

یک اتاق نشیمن کوچک اما منحصر به فرد!

یک اتاق پذیرایی ساده و شیک به فضای بزرگ نیاز ندارد بلکه به مهارت و سلیقه خوب نیازمند است. به تصویر آورده شده در بالا به خوبی دقت کنید. انتخاب درست مبل تکی توانسته است به تنهایی کیفیت فضا را ارتقا بخشد. حتی رنگ برگه های کتاب های چیده شده در گوشه ی فضا نیز در هماهنگی با رنگ کلی دکوراسیون می باشد!

بازی با ابعاد، رنگ و بافت

برای ایجاد تنوع در فضا، با ترکیب درست ابعاد و رنگ های مختلف و نیز افزودن بافت به زمینه، محیط خود را دگرگون کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ترکیب لامپ بزرگ سمت راست و کاناپه ای نسبتا کوچک و نیز تابلوهای متفاوت روی دیوار توانسته است نوعی تنوع به فضا بخشد. فرش موجود نیز وظیفه ی ایجاد بافت در اتاق نشیمن را عهده دار شده است.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

گیاهان همیشه سبز

همان طور که خودتان حدس زده اید قرار دادن گیاهان همیشه سبز در طراحی اتاق پذیرایی ساده و شیک ضروری است! به این تصویر نگاه کنید که چطور با استفاده از گلدان های کوچک محیط خانه را تبدیل به فضایی محکوم به یک فصل، آن هم فصل تابستان کرده است!

اتاق پذیرایی ساده و شیک

گوشه ها یک فرصت هستند نه تهدید!

نمونه بالا یک نمونه ساده و کاملا کاربردی است. شما نیز با الهام گرفتن از آن می توانید از گوشه ی بی استفاده خانه خود چنین فضایی خلق کنید. پنجره به عنوان نقطه کانونی، کاناپه در نقش لنگر در فضا، تصاویر قاب گرفته بر روی دیوار که معرف هویت فضا هستند، فرش و میز مرمر، همگی و همگی در ایجاد یک نشیمن صمیمی و دوست داشتنی اثرگذار هستند.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

برای آن هایی که طرفدار رنگ های زنده هستند!

اگر با رنگ های خنثی که در ابتدای مطلب به عنوان اصول به آن ها اشاره شد موافق نیستید، می توانید ایده ی بالا را برای اتاق پذیرایی ساده و شیک جایگزین آن کنید. تنها نکته قابل توجه انتخاب درست و صحیح رنگ ها در کنار یک دیگر می باشد.

اتاق پذیرایی ساده و شیک

برای خانه هایی با پلان باز

امروزه اکثر خانه ها فاقد دیوار در بخش های پذیرایی و هال بوده تا حداکثر کارایی را برای استفاده کنندگان از فضا به وجود آورد. در این فضاها بخش بندی خانه به وسیله مبلمان انجام می شود. برای مثال در نمونه بالا کاناپه در نقش تیغه جدا کننده و فرش به عنوان معرف فضا ایفای نقش می کنند.

مبلمان با رنگ های تند!

اگر طرفدار استفاده از رنگ های تند هستید برای آن که از استایل معرفی شده خارج نشوید، بهتان پیشنهاد می کنم رنگ دیواره ها و سقفتان را سفید نگه دارید تا از اغتشاش بصری در طراحی اتاق پذیرایی ساده و شیک خود جلوگیری نمایید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: thespruce  | مترجم: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *