اتاق خواب کوچک ،15 ترفند بزرگنمایی اتاق های نقلی!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: داشتن فضای کافی در اتاق خواب یکی از مشکلاتی است که بسیاری از ما با آن درگیر هستیم. اما این معضل به این معنی نیست که مجبوریم با تنگ بودن فضا، به هم ریختگی و شلوغی اتاق کنار بیاییم. در مورد اتاق خواب مهم ترین نکته این است که شما در آن احساس راحتی کنید. اتاق خواب شما بدون در نظر گرفتن اندازه، حتی اگر به اندازه یک تخت خواب فضا داشته باشد، باید به عنوان حریم خصوصی شما احساس شود. ihome.ir ۱۵ ایده جالب را معرفی می کند که با کمک آنها اتاق خواب کوچک خود را بزرگتر نشان خواهند داد.

اتاق خواب کوچک

تخت خواب سبک با پایه بلند فقط مخصوص خوابگاه نیست!

برای برخی از افراد تخت خواب های سبک، خاطرات کودکی و خوابگاه های دانشجویی را تداعی می کنند. این تخت خواب ها نه تنها متفاوت هستند بلکه انتخاب آنها برای طراحی های اتاق خواب این اجازه را به شما می دهد تا از فضای زیر تخت برای قرار دادن وسایل مهمتر از گرد و غبار استفاده کنید!

اتاق خواب کوچک

جایگاه تخت خواب حیاتی است.

اغلب تخت خواب بزرگترین وسیله در اتاق خواب است. در نتیجه، جایگاه و محل قرار گرقتن آن مهمترین تصمیمی است که هنگام چیدمان اتاق خواب باید گرفته شود. چیدمان های مختلف را امتحان کنید تا بهترین آن پیدا شود. مهمترین نکته در چیدمان اتاق خوای این است که فضای بیشتری به شما بدهد. جایگاه پنجره، ملزومات برقی و پریزهای برق را در نظر بگیرید.

اتاق خواب کوچک

کمدهای دیواری مزاحم را بردارید.

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که : “اگر این دیوار را بردارم فضای بیشتری خواهم داشت؟” خب باید بدانید که این تنها شما نیستید که این فکر به ذهنش می رسد. یک کمد دیواری اتاق کوچک می تواند فضای قابل توجهی از اتاق را مصرف کند. پس اگر این خانه، ملک شخصی خودتان است و یا صاحب خانه با این کار موافق است، طراحی جدید و هوشمندانه ای انجام دهید و جای این دیوارها را به یک کمد لباس روباز بدهید.

نکته مهم: قبل از اینکه دیواری را تخریب کنید، مطمئن شوید که به دیوار اصلی و تحمل بار آسیبی نمی رسانید.

اتاق خواب کوچک

روی دیوار شلف نصب کنید.

کابینت های بسته یا قفسه کتاب های گرد و خاک گرفته ای که در گوشه اتاق قرار داده شده اند، فضا را محدود می کنند. فضای اتاق خواب کوچک را با استفاده از شلف های دیواری قفسه بندی کنید تا کلکسیون کتاب ها و لوازم دکورای های محبوبتان بهتر نمایش داده شوند.

اتاق خواب کوچک

تخت خواب کوچکتری را انتخاب کنید.

اگرچه غلط زدن در یک تخت خواب بزرگ حس بسیار عالی است، اما برای داشتن خواب راحت وجود تخت خواب بزرگ یک الزام نیست. پس برای اینکه بتوانید میز مورد علاقه خود را هم در اتاق جای دهید، پس باید اندازه تخت خواب را کمتر در نظر بگیرید تا فضایی هرچند کوچک به اتاق اضافه شود.

اتاق خواب کوچک

از دیوارهای تیره نترسید!

به جای فریب دادن چشم ها، راحت بودن اتاق خواب بسیار کوچک تان را بپذیرید. برای دیوار اتاق خواب رنگی کاملا تیره در نظر بگیرید. با این کار نه تنها فضای اتاق شگفت انگیز می شود بلکه اثر آرامش بخش آن ممکن است باعت خوابی راحت هم بشود.

اتاق خواب کوچک

شیشه را جایگزین درب و دیوار کنید!

اگر شما در شهر زندگی می کنید، ممکن است وسوسه شده باشید که فضای آپارتمان تان را با ساخت دیوار تقسیم بندی کنید. برای این کار به جای استفاده از در و پنجره های فولادی، از درهای صنعتی ظریف که یادآور گلخانه ها هم هست، استفاده کنید تا بدون هدر دادن فضا، اجازه خصوصی کردن فضا را به شما بدهد.

اتاق خواب کوچک

از جعبه های ذخیره سازی در زیر تخت استفاده کنید.

در هرخانه عناصری وجود دارند که حتما لازم نیست همیشه در دسترس باشند، از لباس های زمستانی گرفته تا روزنامه های قدیمی. برای پنهان کردن این وسایل کجا می تواند بهتر از زیر تخت باشد؟ مزیت این فضای بدون استفاده این است که می توانید هنگام خانه تکانی، وسایل بیشتری را هم به آنها اضافه کنید. در هر صورت به کار بردن جعبه های مختلف برای نگهداری وسایل در زیر تخت خواب به نفع شماست.

اتاق خواب کوچک

از فضای کنار تخت استفاده کنید.

یک اتاق خواب کوچک یعنی باید خلاقیت خود را بالا ببرید. فضای کنار تخت می تواند یک فرصت استثنایی برای ذخیره سازی وسایل مختلف باشد. گوشه و کنار اتاق خواب را جستجو کنید و از فضاهایی که پیدا می کنید شگفت زده خواهید شد.

اتاق خواب کوچک

فاصله تخت را با زمین کم کنید.

همه افراد این شانس را ندارند که زیر سقف بلند از خواب بیدار شوند. اما خوشبختانه می توان تصور داشتن سقف بلند را با کم کردن فاصله تخت با زمین از طربق کاهش ارتفاع تخت خواب ایجاد کرد.

اتاق خواب کوچک

فضاهای ذخیره سازی را در بالای تخت خواب زیاد کنید.

کم کردن فاصله تخت با زمین علاوه بر اینکه باعث می شود سقف اتاق خواب کوچک بلندتر به نظر برسد، فضای اندکی نیز در بالای تخت خواب برای ذخیره سازی وسایل گوناگون ایجاد خواهد کرد.

اتاق خواب کوچک

از آینه استفاده کنید تا اتاق بزرگتر به نظر برسد.

شاید شنیده باشید که آینه باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد. خب خبر خوب این است که این نه تنها یک شایعه نیست بلکه واقعیت دارد. برای چند برابر کردن این جلوه بصری، دیوارها را با رنگ های روشن نقاشی کنید تا برای بازتاباندن نورهای طبیعی که از پنجره وارد می شوند مناسب تر باشد.

اتاق خواب کوچک

کفپوش های اتاق خواب را با رنگ روشن در نظر بگیرید.

فرش های تیره رنگ یا کفپوش های چوبی باعث می شوند اتاق کسل کننده، غمناک و حتی ترسناک به نظر برسد. روشنایی و نور اتاق خواب را با انتخاب کفپوش روشن افزایش دهید.

گنجه مخصوص به خود را ایجاد کنید.

برداشتن کمدهای دیواری برای ایجاد فضای بیشتر یک راه حل عالی برای از بین بردن مشکل کمبود فضاست. با این حال اگر همچنان کمد دیواری را دوست دارید ولی می خواهید این کمد دیواری مخفی باشد، استفاده از پرده جلوی آن می تواند راه حل ایده آلی باشد.

اتاق خواب کوچک

مینیمالیسم بهترین دوست برای اتاق خواب کوچک است!

اتاق خواب کوچک خود را با لوازم بیش از اندازه تنگ نکنید. اتاق را با پاکسازی لوازمی که مطلقا استفاده ای ندارند، ساده کنید تا فضایی مینیمال تری خلق شود. از اینکه فضا تا این حد بزرگتر به نظر می رسد، شگفت زده خواهید شد.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از دکوراسیون خانه کوچک آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *