اتاق خواب بدون کمد ، 14 ترفند جالب جایگزین کمد دیواری!

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ دی ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی:  یک اتاق خواب بدون کمد می تواند به کابوس شبانه تبدیل شود ولی نیازی نیست هر شب با این ترس از خواب بیدار شوید و حتی اگر در حال حاضر هم اتاق خواب بدون کمد دارید، لزومی نداد برای جابجایی خانه برنامه ریزی کنید. ihome.ir در این مطلب به شما می گوید که روش های هوشمندانه ای برای حل مشکل کمبود فضای نگهداری در اتاق خواب وجود دارد و با اطلاع از آنها داشتن کمد را فراموش خواهید کرد.

استفاده از شاخه درخت

به عناصر موجود در فضای بیرون از خانه توجه کنید حتما در نزدیکی خانه شما درختانی زندگی می کنند. به سراغشان بروید و یک شاخه جدا شده یا شکسته را بردارید. این شاخه به یک جالباسی روستیک تبدیل می شود.

اتاق خواب بدون کمد

یک جالباسی بسازید!

بهترین نکته در مورد این وسیله نظم دهنده این است که لباس هایتان در معرض دیدتان قرار می گیرند و برای انتخاب آنکه کدام لباس را خواهید پوشید، وقت کمتری صرف می کنید.

اتاق خواب بدون کمد

به پشت تخت خواب قکر کنید.

در این تصویر مشاهده می کنید که در اتاق خواب بدون کمد سفید رنگ، لباس های رنگی و آویزان به نوعی نقش تاج نخت را ایفا کرده اند!

اتاق خواب بدون کمد

استفاده از فضای زیر تخت

به جای استفاده کردن از میز پاتختی یا صندوقچه های کنار تخت خواب و در نظر نگرفتن فضای مفید زیر تخت خواب، با استفاده از یک تخته مناسب و تعبیه تجهیزات لازم، از فضای زیر تشک تخت خواب استفاده کنید. این نقطه برای نگهداری لباس های زمستانی و کیف بسیار مناسب است.

اتاق خواب بدون کمد

یک کانسپت روباز را امتحان کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این فضاهای روباز میله دار شما را وادار می کند که کمدی مرتب و منظم داشته باشید چون این فضا به بخشی از دکوراسیون اتاق خواب تبدیل می شود و دربی برای پنهان کردن محتویات وجود ندارد.

اتاق خواب بدون کمد

از سبدهای حصیری استفاده کنید.

این سبدهای حصیری قهوه ای رنگ که در قاب تخت خواب قرار گرفته اند، برای قرار دادن کفش و لباس های پشمی مناسب است. علاوه بر آن در تصویر، پتوی سفید رنگ توانسته است این سبدها را بپوشاند.

اتاق خواب بدون کمد

یک کمد بخرید.

کمدهایی که در فروشگاه ها فروخته می شوند هم مانند کمد دیواری های قدیمی تر کاربرد دارند و می توانند حتی زیبایی هم به دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد اضافه کنند. در تصویر مدلی که مشاهده می کنید، بسیار ساده است ولی شما می توانید مدل های جدید و حتی روستیک را انتخاب کنید تا عنصر خاصی به فضا اضافه شود.

اتاق خواب بدون کمد

از دیوار استفاده کنید.

به نظرتان از ترکیب آویز لباس و یک شلف بزرگ چه چیزی حاصل می شود؟ همانطور که می بینید این ترکیب بی نظیر است و حتی فضای بیشتری نسبت به کمد را به شما اهدا می کند. اگر وسایل را به طور منظم در این آویز و شلف طبقه بندی کنید، دکوراسیون اتاق خواب خود را دگرگون کرده اید.

اتاق خواب بدون کمد

استفاده هوشمندانه از پرده

تصور نکنید که استفاده از پرده فقط و فقط مربوط به پنجره است. در این تصویر مشاهده می کنید که مقداری از فضای پشت تخت خواب را به عنوان فضای نگهداری از وسایل در نظر گفته اند و سپس با نصب پرده در پشت تخت، همه آنچه نگهداری شده را پوشانده اند.

بیشتر بخوانید: جای کیف در خانه ، با این ۱۰ نظم‌دهنده از شر بی‌نظمی خلاص شوید!

اتاق خواب بدون کمد

وسایل را با هم هماهنگ کنید.

برای اینکه ظاهر کمد روباز خود را متنوع کنید، می توانید لباس ها را با هماهنگ کرده و آنها را بر اساس فاکتوری که در نظر گرفته اید، بچینید. برای مثال چیدن آنها به ترتیب رنگ و یا چیدن کفش مناسب هر لباس درست زیر آن، می تواند از عوامل پیشنهادی شما باشد.

کفش ها را به صورت عمودی بچینید!

شاید باورتان نشود ولی آنچه برای یک فرد به وسیله به درد نخور تبدیل می شود، می تواند برای دیگری یک گنج باشد. یک نردبان روستیک و قدیمی می تواند به عنوان میله هایی در نظر گرفته شود که کفش های پاشنه بلند خود را روی آن آویزان کنید. این ترفند جنبه نمایشی بیشتری دارد.

از گوشه ها استفاده کنید.

به جای اینکه یک صندلی بدون استفاده را در گوشه اتاق قرار دهید، به سراغ آویز لباس بروید. این کار باعث می شود لباس ها ارزش بیشتری داشته باشند و درست در جلوی چشمانتان قرار بگیرند. می توانید لباس های مورد علاقه و محبوبتان را در این قسمت قرار دهید.

اتاق خواب بدون کمد

برای کفش ها فضا ایجاد کنید.

در اتاق خواب بدون کمد به جای اینکه فضای زیر تخت خود را پر از کفش های نامنظم کنید، یک کابینت یا جاکفشی باریک را در اتاق قرار دهید که فضای چندانی هم روی زمین اشغال نکند.

از گیره لباس استفاده کنید.

چنانچه روسری، شال گردن و جوراب شلواری های بسیاری دارید، با کمک گیره های لباس آنها را در سیستم نگهداری جدید بیاورید و روی دیوار آویزان کنید. با این کار هم این وسایل را منظم و مرتب کرده اید و هم دارایی های خود را به رخ بیننده می کشید!

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم : صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *