آپارتمان در مهرشهر کرج ، ساختمان مسکونی 210 دیدن دارد!

تاریخ بروزرسانی : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

معماری: یک شهر، یک فضا، یک مامن. پروژه مسکونی 210، اثر علی نقوی نمینی، معمار مسئول شرکت نگین شهر آینده، پروژه ای است در جهت پاسخ دهی به چالش های پیش روی بستر و خواسته های کارفرما! این مطلب از ihome.ir سعی در واکاوی در این پروژه 2500 متر مربعی واقع در مهرشهر کرج دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جزییات این آپارتمان در مهرشهر کرج آشنا کنیم.

آپارتمان در مهرشهر کرج

مشخصات کلی پروژه آپارتمان مسکونی 210

 • نام پروژه : آپارتمان 210
 • موقعیت : مهرشهر، کرج، ایران
 • دفتر معماری: نگین شهر آینده
 • معماران مسئول: علی نقوی نمینی
 • تیم طراحی: امیرلکپور، نسترن اسماعیل بیگی، محمد تقی دیبایی، خورشید مظاهری، مرضیه مهرپور
 • کاربری: مسکونی
 • مساحت: 2500 مترمربع
 • سال ساخت: 2014
 • مشاور سازه: سهیل آصف
 • مشاور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی: محمد علی الهیاری
 • شرکت سازنده: گروه سپنتا
 • مدیر اجرایی پروژه: بهزاد منادی زاده
 • تیم اجرایی پروژه: فرزاد منادی زاده، فرشید کریمی
 • نظارت: علی زندیه
 • طراح سه بعدی: امیر لکپور
 • گرافیست: سیاوش قربانی، جواد ناصری، مرضیه نوذری، نهال کاشانی
 • عکاس: استودیو دید، هامون مقدم

آپارتمان در مهرشهر کرج

نگاهی بر بستر طراحی آپارتمان مسکونی 210

شاید بتوان مهرشهر را به عنوان تنها بازمانده بافت باغ شهری کرج به حساب آورد که آن هم از آسیب‌های ناشی از توسعه های پرتراکم شهری محافظت نشده است. با این حال، مهرشهر به دلیل وجود باغ و فضاهای سبز و همچنین فقدان ساخت و ساز، همچنان یکی از بهترین بافت های شهر کرج عنوان می شود. مشکل اصلی این محله، روند پر شتاب توسعه و افزایش تراکم انسانی و ساختمانی در آپارتمان های نو ظهور آن و هم چنین تغییر این فضای شهری است.

آپارتمان در مهرشهر کرج

با این مقدمه در رابطه با این آپارتمان در مهرشهر کرج باید گفت، بهبود کیفیت فضای سکونت گاهی در آپارتمان های مسکونی با تراکم متوسط، به عنوان مهم ترین سوال پروژه مطرح شد و ایده های کلی و جزئی برای پاسخ دادن به این موضوع با راهکارهای معماری پیشنهاد گشت. بنابراین، با بررسی بستر پروژه و همچنین ترکیب و تعادل بین توده و فضای ساختمان، تلاش شد کیفیت و کمیت فضاها را در برابر توده ها در حوزه های عمومی و خصوصی بهبود بخشیده شود.

آپارتمان در مهرشهر کرج

برنامه ریزی فضایی در آپارتمان مسکونی 210

بنابراین، با توجه به پاسخگویی به شرایط محیطی و اجتماعی- اقتصادی استان مهرشهر در زمان حاضر و آینده، این آپارتمان در مهرشهر کرج یک نمونه اولیه برای توسعه محیطی شهر را پیشنهاد می کند. آپارتمان 210 با 11 واحد مسکونی و مساحت کل 2500 متر مربع در زمینی به مساحت 1000 مترمربع، در فاز دوم مهرشهر کرج واقع شده است.

آپارتمان در مهرشهر کرج

متراژ واحدهای آپارتمانی متغییر بوده و از واحد های 115 متری دو خوابه، تا آپارتمان سه خوابه 210 متری دوبلکس در 5 طبقه را شامل می شود. یکی از مهمترین ویژگی های فضاهای مسکونی در مهرشهر، اهمیت فضاهای باز و سبز است. ارتباط فضای مسکونی این آپارتمان در مهرشهر کرج با حیاط و باغ مستقیم و بی واسطه بوده و گذراندن اوقات در فضاهای باز اهمیت زیادی در زندگی روزمره دارد. علی رغم تراکم، فضاهای ساختمان از تعامل فضاهای باز و بسته در حوزه های عمومی و خصوصی سازماندهی شده است.

ایده های طراحی آپارتمان مسکونی 210

راه پله، دسترسی عمودی ساختمان، بهانه ای برای توسعه عمودی فضای باز عمومی بود. وجود گلدان گل، باغ های کوچک، درختچه ها و گیاهان در امتداد این محور عمودی، سبب خلق تراس های سبز و حیاط های مطبق و به عقب رفته شده است تا بتواند رابطه بین آپارتمان ها – حتی در طبقات بالاتر – را با فضای باز عمومی حفظ نماید. هویت درونی فضا با دیوارهای آجری آن، عناصری از فضای طبیعی بیرون را با خود همراه دارد و با ایجاد یک برش در ساختمان، نمای آن به ترکیبی از دو بخش  فضای باز عمومی درونگرا و آپارتمان های خصوصی برونگرا تقسیم شده است.

آپارتمان در مهرشهر کرج

با افزایش روند توسعه در ساخت و ساز شهری و تولید انبوه، پاسخ گویی به نیازهای گوناگون ساکنین یکی از چالش های عمده در برنامه ریزی و طراحی چنین آپارتمان هایی است. انواع الگوها و فضاهای مسکونی در پاسخگویی به تفاوت و تنوع طبقه اجتماعی ساکنین به عنوان یکی از مهم ترین ایده های این پروژه در نظر گرفته شده است. بنابراین، کل مجموعه از یازده واحد آپارتمان منحصر به فرد تشکیل شد.

آپارتمان در مهرشهر کرج

آپارتمان در مهرشهر کرج

آپارتمان در مهرشهر کرج

آپارتمان در مهرشهر کرج

آپارتمان در مهرشهر کرج

بررسی پلان و مقطع پروژه آپارتمان در مهرشهر کرج

اگر شما هم از مشاهده ی این آپارتمان در مهرشهر کرج، توسط نگین شهر آینده، تحت عنوان آپارتمان 210، لذت برده اید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این پروژه منحصر به فرد و خاص آشنا شوید.

گالری تصاویر پروژه آپارتمان مسکونی 210

 

اگر شما هم دوست دارید با طراحی های برجسته و معماری ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

 

منبع: archdaily | مترجم : مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “آپارتمان در مهرشهر کرج ، ساختمان مسکونی 210 دیدن دارد!

 1. پیام نصیری

  با تشکر از مطلب خوبتان ، سیرکولاسیون فضایی پلانها خیلی خوب و روان است ، از لحاظ نورگیری و رعایت مباحث صوت هم جانمایی مناسبی برای فضاها در نظر گرفته شده است

  پاسخ
 2. فرشته عبدالحسینی

  با سلام و احترام
  توضیحات و تصاویر عالی است ، اما در مورد قیمت قطعی و یا قیمت حدودی صحبتی به میان نیامده است.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *