آموزش ساخت لوستر مدرن ،سبک بوهو را به خانه بیاورید!

تاریخ بروزرسانی : ۶ بهمن ۱۳۹۷

خودتان بسازید: اگر بخواهید دکوراسیون خانه را به آرایش کردن صورت تشبیه کنید، لوستر و لوازم روشنایی مانند رژلب عمل می کنند که آخرین مرحله را انجام می دهند و موجب می شود چیدمان خانه بهتر و منسجم تر دیده شود. ihome.ir در این مطلب آموزش ساخت لوستر مدرن به سبک بوهو و با زنگوله های آویزان را آموزش می دهد که زیبایی خاصی به منزل شما می بخشد. رنگهای به کار رفته در این لوستر خنثی است و با دیگر وسایل طراحی و المان ها تداخلی ایجاد نمی کند. شک نکنید که این لوستر با هزینه کم تاثیر بسزایی بر روشنایی منزل می گذارد.

آموزش ساخت لوستر مدرن

وسایل مورد نیاز برای ساخت لوستر مدرن

 • نخ بافندگی به رنگ کرم، 4 کلاف
 • قاب عکس خالی 5 در 7 سانتی متر
 • قیچی
 • رنگ پارچه سیاه
 • سطل یا کاسه بزرگ
 • دستکش پلاستیکی
 • پارچه ضد آب پلاستیکی
 • حلقه گل 48 سانتی متر
 • حلقه گل 35 سانتی متر
 • حلقه گل 25 سانتی متر
 • اسپری رنگ برنز یا نقره ای
 • زنجیر پیوند فلزی بیضی، 2.5 متر
 • انبردست، 2 عدد
 • کیت لامپ
 • قلاب

نکته: برای انتخاب نخ های ریس یا کناف مانند می توانید از ضخامت های مختلف استفاده کنید. نخ های گلدوزی و مانند آن هم قابل استفاده است.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مراحل آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله اول

در مرحله اول از آموزش ساخت لوستر مدرن ، نخ یا کلاف خود را 30 دور اطراف قاب عکس خالی بپیچید (اگر ضخامت نخ باریک است این تعداد را به 50 بار برسانید) و سپس آن را از کلافش برش بزنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله دوم

20 سانتی متر از نخ را ببرید. آن را از زیر نخ های پیچیده شده اطراف قاب عکس در یک سمت رد کنید و آن را مانند تصویر به دور نخها گره بزنید تا محکم شود. قسمت آویزان نخ را قطع نکنید چرا که در مراحل بعد مورد نیاز است.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله سوم

در این مرحله از آموزش ساخت لوستر مدرن ، سمت آزاد نخ ها که در قاب عکس پیچیده شده اند را ببرید و آن را از قاب بیرون بیاورید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله چهارم

دسته نخ های جدا شده را از وسط تا کنید و نخی که به دور آن گره زده اید را به مرکز بیاورید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله پنجم

30 سانتی متر نخ را از کلاف جدا کنید و آن را مانند تصویر 2.5 سانتی متر پایین تر از سر آن، به دور دسته نخ ها گره بزنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله ششم

نخ گره زده در مرحله قبل را 5 تا 6 بار دور دسته نخ بپیچید و سپس قسمت کوتاه تر را به قسمت آویزان بلندتر گره بزنید. بخش بلند نخ گره زده را لابه لای دسته نخ ها بپوشانید و اگر بلندتر است، آن را به اندازه دیگر نخ ها کوتاه کنید.

این زنگوله یکی از ساخته های شماست، 99 عدد دیگر هم نیاز دارید. پس این مراحل را برای ساخت 100 زنگوله تکرار کنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله هفتم

 رنگ پارچه سیاه را با توجه به دستورالعمل نوشته شده بر روی آن آماده کنید. دستکش های پلاستیکی را دست کنید و زنگوله ها را به اندازه نیمی از ارتفاع شان درون رنگ فرو کنید. شاید مجبور باشید که این کار را چند بار تکرار کنید تا به خوبی رنگ بگیرد.

صبر کنید تا رنگ اضافی از زنگوله ها بچکد و سپس آن را روی پارچه پلاستیکی ضدآب خود پهن کنید. یک شب صبر کنید تا کاملا خشک شود.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله هشتم

در حالی که زنگوله ها در حال خشک شدن هستند، دو طرف حلقه های گل و زنجیره اتصال را با رنگ برنز یا نقره ای رنگ، اسپری کنید و اجازه دهید کامل خشک شود. می توانید سرپیچ مربوط به اتصال لامپ که به زنجیره می رسد را هم با استفاده از اسپری رنگ کنید. این کار باعث می شود پوشش لوستر به انسجام برسد.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله نهم

بعد از آنکه همه زنگوله ها و حلقه های گل خشک شدند، همه زنگوله ها را به دور سه حلقه گره بزنید. فواصل این زنگوله ها را به گونه ای تنظیم کنید که هر سه حلقه به طور کامل با آنها پوشیده شود.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله دهم

حالا در این مرحله از آموزش ساخت لوستر مدرن ، 8 برش 30 سانتی متری از نخ را جدا کنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله یازدهم

بزرگترین حلقه را روی سطح صاف بگذارید و حلقه متوسط را درون آن قرار دهید. زنگوله ها را صاف کنید و سپس بزرگترین حلقه را توسط 4 نخ بریده شده در مرحله دهم، به حلقه متوسط گره بزنید. سپس حلقه کوچکتر را هم درون حلقه متوسط قرار دهید و آن دو را هم توسط 4 نخ باقی مانده گره بزنید. دقت داشته باشید که گره هر سه حلقه در یک راستا باشد.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله دوازدهم

لوستر را برگردانید. با استفاده از انبردست سه زنجیره 50 سانتی متر را به بزرگترین حلقه وصل کنید. بهتر است از یک انبردست برای نگه داشتن حلقه و از انبردست دیگری برای اتصال زنجیره به آن استفاده کنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله سیزدهم

یک زنجیره 1.5 متری جدا کنید و با استفاده از انبردست آخرین حلقه زنجیره را باز کنید. سه زنجیره کوتاه تر متصل شده را درون این حلقه باز قرار داده و سپس آن را محکم کنید.

آموزش ساخت لوستر مدرن

مرحله چهاردهم

لوستر را در ارتفاع مورد نظر و با استفاده از قلاب مقاوم وصل شده به سقف، آویزان کنید. سپس می توانید کیت مخصوص لامپ و سرپیچ و سیم ها را به آن وصل کنید و سیم را مانند نصب هر لوستر دیگر به سیم برق درون سقف ببندید. حال می توانید با روشن کردن لامپ از این لوستر زیبای دست ساز لذت ببرید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *