آموزش ساخت حلقه آویز در ،خوش‌آمد‌گویی به سبکی جدید !

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ دی ۱۳۹۷

خودتان بسازید: استفاده از وسایل دکوری فصلی کاری بسیار عادی و به روز است. ساخت یک حلقه گل رز گلد با استفاده از قوطی های آلومینیومی استفاده شده، ایده ای شیک و دوست دار محیط زیست است.  آن را در داخل خانه و یا پشت در ورودی به عنوان راهی فوق العاده برای اعلام کردن جشن های زمستانی آویزان کنید. اگر تا به حال از حلقه های گل استفاده نکرده اید، این حلقه گل دست ساز پروژه ای ساده و عالی است. در ادامه با ihome.ir همراه باشید تا شما را با آموزش ساخت حلقه آویز در آشنا کنیم.

آموزش ساخت حلقه آویز در

وسایل مورد نیاز برای ساخت حلقه آویز در

 • حلقه گل مفتولی
 • قوطی آلومینیومی حدود ۱۵ عدد
 • سیم چین
 • قیچی
 • ماژیک
 • کاغذ یا مقوای رنگی
 • فوم یا ماوس پد
 • خط کش
 • قلم سر گرد
 • دستکش مقاوم در برابر برش
 • چسب تفنگی
 • چسب ضد حرارتی
 • اسپرس رنگی رزگلد
 • جوهر رزگلد
 • جعبه مقوایی یا پارچه کلفت

آموزش ساخت حلقه آویز در

 بریدن قوطی های آلومینیومی

اولین مرحله از آموزش ساخت حلقه آویز در ، بریدن و تبدیل کردن قوطی ها به صفحات فلزی است. دستکش های مقاوم در برابر برش را به دست کنید، بخش بالایی قوطی ها را با سیم چین کاملا  ببرید و جدا کنید.

سپس، طول قوطی را نیز تا پایین ببرید و بخش پایینی آن را همانند بخش بالایی جدا کنید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

لبه های برگه آلومینیومی را صاف کنید تا هیچگونه انحنایی نداشته باشند و همانند شکل کاملا صاف شوند.

آموزش ساخت حلقه آویز در

 درست کردن الگوی برگ

یک ورق مقوا را از وسط تا کنید و اطراف آن را به حالت کمانی ببرید. طول آن در بلندترین حالت به اندازه ۸ سانتی متر و عرض حدود ۵/۳ سانتی متر  باشد.

آموزش ساخت حلقه آویز در

وقتی تای مقوا را باز کردید باید الگویی متقارن شبیه به برگ، همانند شکل داشته باشید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

 بریدن برگ ها

همانند شکل با استفاده از ماژیک، از روی الگو سه عدد برگ بر روی یک ورق آلومینیومی بکشید. اگر از قوطی های با اندازه استاندارد استفاده نمی کنید، تعداد برگ هایی که می توانید بر روی یک ورق آلومینیومی بکشید متغیر است.

با استفاده از قیچی دور تا دور برگ ها را ببرید. می توانید از سیم چین نیز برای این کار استفاده کنید اما با قیچی کنترل بیشتر و بهتری خواهید داشت.این کار را بر روی تمام برگه های آلومینیومی تکرار کنید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

برجسته کردن رگه های برگ

وقت برجسته سازی است! اولین کاری که می کنید برجسته کردن رگه میانی برگ است. در برگ واقعی این رگه بطور مستقیم از ساقه، از پایین تا بالا می آید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

در این مرحله از آموزش ساخت حلقه آویز در ، برگ های آلومینیومی را بر روی پد یا فوم قرار دهید. سپس با قلم سر گرد و خط کش و با اندکی فشار خطی صاف از بالا تا پایین برگ بکشید. نیازی نیست قلم را محکم فشار دهید چرا که ممکن است ورق سوراخ شود.

آموزش ساخت حلقه آویز در

سپس با استفاده از قلم سر گرد کلفت تری روی رگه میانی را بکشید تا عمیق تر شود. این بار بیشتر قلم را فشار دهید اما تا حدی که ورق آلومینیومی سوراخ نشود.

آموزش ساخت حلقه آویز در

اکنون برای اینکه رگه میانی در قسمت پشت برگ برجسته شود، آن را بچرخانید و با همان قلم کلفت تر، همانند شکل به صورت موازی چپ و راست خط میانی را خط بکشید. در این حالت رگه میانی باید همانند شکل برجسته تر شده باشد.

نکته: برجسته کردن رگه های میانی به این صورت که یک بخش از جلو و بخش دیگر از پشت برجسته شوند باعث می شود تا برگی بدست آید که یک سمت آن محدب و سمت دیگر آن مقعر است. که به برگ ها و در نتیجه به حلقه گل شما عمق خواهد داد!

آموزش ساخت حلقه آویز در

مرحله ۴ و ۵ را بررای تمام برگ ها تکرار کنید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

رنگ کردن برگ ها و حلقه گل مفتولی

در یک فضای دارای تهویه و یا در فضای باز، برگ ها را داخل یک جعبه مقوایی یا روی یک پارچه قرار دهید و با اسپری به رنگ رزگلد آن ها را در تمام جهات رنگ کنید. ما استفاده از جعبه را پیشنهاد می دهیم.

آموزش ساخت حلقه آویز در

از آنجایی که برگ ها سبک هستند و با رنگ کردن تکان می خوردند، جعبه آن را به درستی نگه می دارد.

 سر هم کردن حلقه گل- لایه اول

قبل از شروع این مرحله از آموزش ساخت حلقه آویز در ، مطمئن شوید حلقه گل مفتولی از 4 لایه سیم بصورت دایره ای و 6 عدد میله که حلقه گل را به 6 بخش تقسیم می کند، تشکیل شده است. این حلقه گل شامل سه لایه برگ است. دو لایه اول شامل 18 برگ در ردیف زیر ( 3 برگ در هر بخش) و 18 برگ در ردیف رو (3 برگ در هر بخش) و مجموعا 36 برگ است.

آموزش ساخت حلقه آویز در

همچنین شما به لایه ای از برگ های پر کننده احتیاج دارید که هر برگ در قسمتی که فضای خالی وجود دارد قرار می گیرد و آن را پر می کند. لزومی ندارد که برگ ها همسطح با یکدیگر قرار گیرند، فقط در فضاهای خالی به اندازه کافی برگ اضافه کنید تا به مقداری که می خواهید پر شود. به همین دلیل تعداد برگ های پر کننده ای که استفاده می شوند متغیر خواهند بود.

آموزش ساخت حلقه آویز در

با قرار دادن برگ ها در لایه اول، سرهم کردن حلقه گل را شروع کنید. آن ها بین حلقه های درونی دوم و سوم حلقه گل و سپس روی درونی ترین لایه همانند عکس زیر قرار می گیرند.

آموزش ساخت حلقه آویز در

تمام برگ ها را دور تا دور حلقه و در هر بخش 3 برگ همانند شکل زیر قرار دهید. هر برگ کمی روی برگ کناری خود قرار می گیرد.

آموزش ساخت حلقه آویز در

چسباندن برگ های لایه دوم به لایه اول

لایه دوم به لایه اول برگ ها چسبانده می شود. همانند شکل توسط چسب تفنگی کمی چسب به نوک برگ ها در لایه اول بزنید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

نوک یک برگ دیگر را به چسبی که زده اید فشار دهید و تا زمانی که چسب کمی خشک شود آن را فشار دهید. این کار را ادامه دهید تا دور تا دور حلقه پر شود.

آموزش ساخت حلقه آویز در

چسباندن برگ های پر کننده

اگر بین برگ ها فضای خالی وجود دارد در این مرحله این فضاها را پر کنید تا سیم ها پوشانده شوند. تعداد برگ هایی که استفاده می شوند نسبت به اندازه ای که دارند متغیر خواهند بود. برگ های پر کننده را روی لایه 2 بچسبانید (همانند قبل بصورت نوک به نوک). این کار را تا جایی که نیاز است تکرار کنید.

آموزش ساخت حلقه آویز در

 چسب زدن پشت حلقه برای محکم کردن برگ ها

هنگامی که چسب کاملا خشک شد، حلقه گل را پشت و رو کنید و پشت برگ هایی را که با سیم تماس دارند همانند شکل، اندکی چسب بزنید و آن ها را به سیم بچسبانید. اجازه دهید چسب خشک شود.

اکنون حلقه گل دست ساز نقش برجسته شما آماده آویزان کردن است.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *