آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی ، یک دستسازه خلاقانه برای شما !

تاریخ بروزرسانی : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

خودتان بسازید: من فکر می کنم بهترین بخش در مورد این پروژه ارزان بودن آن است. چرا که هر دو وسیله مورد نیاز – کاموا و میله های چوبی – براحتی در هر خانه پیدا می شوند و تقریبا هزینه ای ندارد. اگر شما مجبور به خرید این موارد از فروشگاه محلی خود هستید، این مقدار مبلغ زیادی نخواهد بود (و از نخ های کاموا می توان در چندین پروژه استفاده کرد). در ادامه با ihome.ir همراه باشید تا شما را با آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی آشنا کنیم.

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

وسایل مورد نیاز ساخت آویز دیوار کاموایی

  • نخ کاموا
  • میله چوبی
  • قیچی

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

مراحل آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی

در اولین مرحله از آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی ، در ایجاد دیوار آویز دست ساز داشتن یک میله چوبی است. من برای ساخت یک مجموعه از سه میله استفاده می کنم، اما شما می توانید هر تعدادی که دوست دارید استفاده کنید. سپس کاموا را به چند تکه تقسیم کنید – برای بلندترین میله کاموا را در حدود 120 سانتیمتر و برای جفت میله های کوچکتر حدود 90 سانتیمتر ببربد. سعی کنید تمام کامواها را در ابتدا ببرید تا هنگام کار بر روی میله چوبی کار سریعتر انجام شود.

نکته

شما می توانید رنگ ها را طبق سلیقه خودتان ترکیب کنید و الگوی رنگی خودتان را بوجود بیاورید.

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

اگر طرز حاشیه گذاشتن را بلدید پس می دانید که چگونه این پروژه را کامل کنید. ابتدا تکه ای کاموا بردارید و از مرکز آن را نگه دارید تا نصف شود. سپس، آن را در یک طرف میله نگه دارید و انگشت شست و سبابه خود را داخل حلقه قرار دهید. سپس، همانطور که در عکس نشان داده شده، انتهای آویزان کاموا را از طرف دیگر میله بالا بیاورید و به کمک انگشتان شست و اشاره خود آن از داخل حلقه رد کنید.

در این مرحله از آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی انتهای کاموا را به آرامی بکشید تا گره محکم شود. این مرحله را روی تمام میله چوبی تکرار کنید، مطمئن شوید تا هر حلقه کاموا بدرستی در کنار حلقه کنارش قرار بگیرد. هر چقدر که گره ها به هم نزدیکتر باشند بهتر است، زیرا نمای زیباتر و پرتری خواهند داشت.

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

یک قیچی فوق العاده تیز بردارید و کامواهای آویزان را درست مانند مو ببرید. می توانید مدل شیب دار را امتحان کنید، طوری که کامواها در یک نقطه به هم برسند یا حتی یک زاویه بزرگ و یک زاویه کوچک برای حالت نامتقارن ایجاد کنید.

آموزش ساخت آويز ديوار کاموايي

در مرحله آخر از آموزش ساخت آویز دیوار کاموایی ، برای آویزان کردن هنر خود را ، کافیست یک یا چند لایه کاموا ببرید و آن را در هر دو طرف میله چوبی گره بزنید. سپس، یک میخ به دیوار بزنید و حلقه کاموا را از آن آویزان کنید. برای خلاقانه تر شدن پروژه می توانید عکس هایتان را با استفاده از گیره های لباس چوبی کوچک، بر روی کامواها قرار دهید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای دستسازه های خلاقانه با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ hunker | مترجم: حدیث حقیقت| تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *