آموزش رنگ آمیزی با شابلون، ارزان ترین روش تغییر مبلمان!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

خودتان بسازید:شاید برای شما هم پیش آمده باشد از وسایل خودتان علارغم سالم و کاربردی بودنشان خسته شده اید و دوست دارید تغییر چشمگیری در ظاهر آن ایجاد کنید و تا حتی حتی به تغییر کلی مبلمانتان فکر کنید. خرید مجدد مبلمان ساده ترین راه و البته پرهزینه ترین ایده برای ایجاد ظاهری جذاب و متفاوت در فضای داخلی شماست، اما امروز در این مطلب از ihome.ir  قصد داریم شما را با آموزش رنگ آمیزی با شابلون آشنا کنیم، این ترفند ساده و البته کم هزینه برای تغییر ظاهر مبلمان منزل تان است، پس با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای آموزش رنگ آمیزی با شابلون

  • شابلون یا استنسیل
  • اسپری رنگ
  • چسب پهن کاغذی
  • مقوا یا کاغذ
  • پیچ گوشتی

آموزش رنگ آمیزی با شابلون

مرحله اول رنگ آمیزی با شابلون

برای رنگ آمیزی هر وسیله ای با شابلون و یا استنسل، پیش از هر اقدامی باید سطح مبلمان تان را تمیز کنید. برای این کار با کمک یک دستمال نانو گرد و غبار اضافی را از سطح لوازمتان پاک کنید و اگر مبلمان چوبی دارید که مدت هاست از آن استفاده نکرده اید می توانید با مراجعه به مطلب 10 روش معجزه آسا برای برق انداختن وسایل چوبی!و استفاده از ترفندهای آن به سادگی وسایل تان را مثل روز اول تمیز و نو کنید.

در این مرحله از رنگ آمیزی با شابلون جزییات اضافی مثل دستگیره ها را با کمک پیچ گوشتی جدا کنید. و شابلون را روی بخشی که قصد دارید تغییر دهید قرار دهید. توجه داشته باشید که شابلون ها را می توانید به سادگی از فروشگاه های عرضه ی لوازم هنری تهیه کنید، اما این شابلون ها را می توانید خودتان با کمک طلق و کاتر در خانه درست کنید،کافی است طرح مورد نظرتان را روی کاغد بکشید و روی طلق پیاده کنید، سپس با کمک کاتذ آن را دور بر کنید.

آموزش رنگ آمیزی با شابلون

مرحله دوم رنگ آمیزی با شابلون

حالا شابلون را با کمک چسب های پهن کاغذی روی سطح مورد نظرتان فیکس کنید. توجه داشته باشید که قسمت های بیشتری از سطح مورد نظر را با چسب بپوشانید که در زمان اسپری کردن، رنگ به سایر بخش ها سرایت نکند. همچنین حتما از چسب های کاغذی استفاده کنید تا در هنگام جدا کردن به بدنه ی مبلمان تان آسیبی وارد نشود.

آموزش رنگ آمیزی با شابلون

در این مرحله از رنگ آمیزی با شابلون با کمک اسپری رنگ از فاصله ی دور سطح شابلون را اسپری کنید تا رنگ دلخواه تان ایجاد شود. دقت کنید که پس از چند دقیقه شابلون را از روی وسیله جدا کنید واجازه دهید رنگ آن به خوبی خشک شود.

حالا جزییات مبلمان مثل دستگیره ها را به آن متصل کنید و تغییر کم هزینه و آسان خود لذت ببرید!

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow |ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *