آموزش دوخت کاور میز اتو ، هزینه ها رو به همین سادگی کم کن!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

 آموزش دوخت کاور میز اتو با این الگو ساده و راحت خواهد بود و انجام این طراحی زمان زیادی از شما نمی گیرد و می توانید روی تخته اتو با اندازه های مختلف آن را انجام دهید و برای برش پارچه حتما باید تخته اتو را داشته باشید.

خودتان بسازید: آیا تا به حال به دنبال کاور میز اتو با پارچه جذاب و زیبا و شیک بوده اید. از آن جا که اکثر طرح های موجود در بازار طرح گل و گیاه است. شما می توانید پارچه مورد نظر خود را انتخاب کرده و خودتان روکش میز اتو را بسازید. این کار یک کار خیاطی هیجان انگیز و جالب است و اگر شما جزو افرادی هستید که فقط از طرح های صاف و یکدست  استفاده می کنند و تنوعی در کار ایجاد نمی کنند. این یک ایده ی عالی برای ایجاد نوعی تنوع برای شما خواهد بود ، پس با ihome.ir  برای ساخت یک روکش میز اتو زیبا همراه باشید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 وسایل مورد نیاز برای دوخت روکش میز اتو

 •  پارچه طرح دار و  پارچه پنبه ای (زیره) ، هر کدام دو متر
 •  نخ سفید و سوزن
 •  سنجاق
 •  قیچی
 •  خط کش
 •  قلم علامت گذاری مخصوص پارچه یا صابون خیاطی
 •  چرخ خیاطی
 • ریسمان نایلونی، سه متر
 •  گیره پلاستیکی، یک عدد
 •  تخته اتو
 •  نوار پارچه، یک متر

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 مراحل دوخت کاور میز اتو

در مرحله اول آموزش دوخت کاور میز اتو ابتدا پارچه زیره ی پنبه ای را روی زمین پهن کنید. تخته اتو را به صورت برعکس و در وسط پارچه قرار دهید. به اندازه ی 2.5 سانت از هر طرف تخته را خالی بگذارید. به وسیله یک خط کش تا 5 سانتیمتر فاصله از تخته را با قلم علامت بزنید. برای دور تا دور تخته این کار را انجام دهید. علامت گذاریتان مانند شکل زیر به صورت نقطه به نقطه باشد.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 تمام نقاطی را که کشیده اید به وسیله یک خط به هم وصل کنید، دقت داشته باشید که خط کشیده ی شما حتما صاف و یکدست باشد.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

حالا از روی خطی که کشیده اید پارچه را ببرید، توجه داشته باشید که حتما از یک قیچی خوب و مناسب برش پارچه استفاده کنید . هیچ گاه از قیچی کند برای برش استفاده نکنید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 پارچه ی اصلی خود را روی زمین پهن کنید و پارچه زیره و پنبه ای را روی آن پهن کنید همانند شکل زیر مطمئن شوید که پارچه به اندازه  5 سانتیمتر از هر طرف خالی است و سپس با سنجاق  پارچه زیری را به رویی بچسبانید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

در این مرحله از دوخت کاور میز اتو همانند کاری که برای پارچه پنبه ای کردید دور تا دور را به اندازه 5 سانت علامت بزنید. نقطه ها را با قلم به هم وصل کنید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 در این مرحله پارچه را از قسمت علامت زده شده ببرید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 سپس پارچه پنبه ای را از محلی که به پارچه اتصال دادهاید به صورت دوخت زیگزاگی بدوزید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 از لبه ی پارچه به اندازه 2.5 سانت را به داخل بزنید و این عمل را مجدد با دقت تکرار کنید. برای اینکه چین دور کار را از بین ببرید تا سطح صافی داشته باشید. لبه ی کار را باید به درستی تا بزنید و از محل های مناسب آن را با سوزن به پارچه وصل کنید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

همانند شکل زیر دوباره به اندازه 2.5 سانتیمتر پارچه را بپیچاند تا روی زیره ی پنبه ای قرار بگید و با سوزن دو پارچه را به هم متصل کنید. پارچه  اصلی دقیقا باید دور پارچه زیره را پوشش دهد.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 با چرخ خیاطی شروع به دوختن دو پارچه به هم از قسمت اتصال کنید و در انتهای کار به اندازه 7.5  سانتیمتر از انتهای محل تخته اتو را باز بگذارید و ندوزید. سعی کنید دوخت شما کاملا نزدیک به لبه توزدگی باشد.

 

 آموزش دوخت کاور میز اتو

ریسمان نایلونی که از قبل آماده کده اید از قسمتی که باز گذاشتید وارد کنید و دور تا دور کار آن را بکشید تا از از هر دو طرف یک سر از ریمان بیرون بیاورید و  یک گیره مخصوص گرفتن بند به انتها دو رشته اضافه کنید.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 نوار چسبی مخصوص که از قبال آماده کرده اید در انتها و ابتدای کار وصل کنید . این نوار برای اطمینان داشتن جهت محکم بودن کار نهایی روی تخته اتو است.

 آموزش دوخت کاور میز اتو

 حالا کار نهایی آماده شده را روی تخته اتو بکشید و از جلد تخته اتویی که خودتان با سلیقه خودتان ساخته اید لذت ببرید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | مترجم: معصومه دیانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *