آموزش تعویض رویه مبل در منزل ، خودت دست به کار شو!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

آموزش تعویض رویه مبل در منزل ، از آن مواردی است که دست کم یک بار در سال به آن نیاز پیدا خواهید کرد، پس بهتر است همین امروز آن را فرا بگیرید تا بتوانید چهره منزل تان را با کمترین هزینه دگرگون کنید.

تعمیرات منزل: اگر تشك يا كوسن مبلمان فضاي باز شما قديمي يا چرك و كهنه شده است، نيازي نيست هزينه بسياري را صرف خريد مدل هاي جديد كنيد. كافي است پارچه مخصوص بوم نقاشي را با قيمت مناسب تهيه كنيد تا بتوانيد ظاهري مدرن به مبلمان فضاي باز خود بدهيد. در اين روش iHome به شما مي گويد كه نيازي به دوخت و دوز اين كوسن هاي ساده نيست و حتي هر زماني مي توانيد آنها را در آورده و بشوييد، پس با آموزش تعمیر مبل در منزل همراه ما باشید.

تعویض رویه مبل در منزل

وسايل مورد نياز برای تعویض رویه مبل در منزل

  • پارچه بوم نقاشي (در ابعاد مناسب براي پوشاندن كوسن و تشك)
  • خط كش يا متر
  • گچ
  • قيچي
  • نوار چسب محكم
  • اتو
  • چسب پارچه اي

نكته: قبل از شروع مراحل كار، اگر برچسب يا نوار اضافي روي كوسن و تشك وجود دارد، آنها را حذف كنيد تا در انتهاي كار سطحي صاف داشته باشيد.

تعویض رویه مبل در منزل

مراحل تعویض رویه مبل در منزل

در مرحله اول آموزش تعویض رویه مبل در منزل ، ابتدا پارچه بوم نقاشي را شسته و آن را خشك كنيد. سپس آن را از وسط به صورتي تا كنيد كه پشت پارچه رو به بيرون باشد. تشك هاي مبلي را روي پارچه قرار دهيد تا قسمت تا شده پارچه مماس با يك ضلع تشك قرار گيرد.

تعویض رویه مبل در منزل

ارتفاع هر تشك را اندازه بگيريد و  به اندازه اين عدد به دست آمده، اطراف تشك را روي پارچه با گچ علامت بزنيد. در قسمتي كه پارچه تا شده نيازي به علامت گذاري نيست.

تعویض رویه مبل در منزل

از روي علامت گچ، پارچه را برش بزنيد ولي قسمت تا شده، نيازي به بريدن ندارد.

تعویض رویه مبل در منزل

تشك را درون پارچه قرار دهيد و آن را كامل به قسمت تا شده پارچه، مماس كنيد. مطمئن شويد كه قسمت هاي اضافه اطراف پارچه از دو سمت به يك اندازه باشد.

تعویض رویه مبل در منزل

در این مرحله از اموزش تعمیر مبل در خانه ، دو تكه از نوار چسب محكم را به اندازه اطراف تشك ببريد. نوعي از نوار چسب كه در نظر داريم، توسط اتو مي چسبد. نوارها را درست در دو لبه تشك و در دو ضلع روبروي هم قرار دهيد. آنها را با اتو و درجه حرارت متوسط بچسبانيد. حتما دستورالعمل چسب را مطالعه كنيد و بر اساس آن پيش برويد. به طور كلي چند ثانيه براي گرم شدن نوار چسب كافي است.

تعویض رویه مبل در منزل

چند دقيقه صبر كنيد تا نوارها سرد شوند و سپس تشك را از وسط پارچه برداريد. كاغذ روي نوارها را جدا كنيد.

تعویض رویه مبل در منزل

پارچه را صاف كنيد. با استفاده از حرارت متوسط، پارچه را در محل نوارها اتو كنيد. (مجدد دستورالعمل نوار چسب ها را دنبال كنيد). چند دقيقه صبر كنيد تا نوارها سرد شده و خوب بچسبند.

تعویض رویه مبل در منزل

در این مرحله از تعویض رویه مبل پارچه را از قسمتي كه چسب ندارد، برگردانيد. تشك يا كوسن را درون كاور پارچه اي قرار دهيد.

تعویض رویه مبل در منزل

حال به سراغ قسمت آزاد كاور مي رويم. پارچه اضافي را تا كرده و روي آن را اتو بكشيد. يادتان باشد كه گوشه ها را هم تا كنيد.

تعویض رویه مبل در منزل

از چسب پارچه اي استفاده كنيد و در چند قسمت با فواصل مشخص، تكه هايي از يك سمت آن را بچسبانيد. براي اين مرحله از نوعي چسب پارچه اي استفاده كنيد كه خودش چسب داشته و نيازي به دوخت نداشته باشد. قسمت دوم چسب را هم درست در مقابل آن و در پارچه روبرويي قرار دهيد.

تعویض رویه مبل در منزل

چسب ها را فشار دهيد تا به خوبي روي پارچه بچسبند.

تعویض رویه مبل در منزل

تشك و كوسن هاي جديد را كنار هم قرار دهيد و از آنها لذت ببريد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *