آموزش بافت فرش فانتزی، به همین سادگی قالیچه گرد ببافید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

آموزش بافت فرش فانتزی، از دوست داشتنی ترین آموزش هایی است که می توانید با توجه به سلیقه ی خود آن را برای فضاهای مختلف منزلتان خودتان ببافید و از هنر خود لذت ببرید.

خودتان بسازید: فرش های کوچک در خانه به منزله اتصال فضاهای مختلف هستند، می توانند فضایی را تعریف کنند، به عنوان نقطه عطف باشند یا بافتی جذاب را در یک فضای وصف ناپذیر خانه معرفی کنند. می توانید برای گرما بخشیدن به دکوراسیون خانه خود یک فرش کوچک یا پادری که اتفاقا ساخته دست خودتان هم هست، وارد فضا کنید. برای ساخت این پادری می توانید از پارچه های تازه استفاده کرده و یا به سراغ پارچه های قدیمی با حتی لباس های از مد افتاده و کهنه تان بروید. آموزش بافت فرش فانتزی از iHome به کمکتان می آید:

آموزش بافت فرش فانتزی

وسایل مورد نیاز برای بافت فرش فانتزی

  • 5 متر پارچه
  • قیچی نوک تیز
  • دو بسته نخ 6 میلیمتری
  • سوزن خیاطی
  • سه قرقره نخ
  • طناب

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله اول: نوارهای پارچه ای را ببرید.

پارچه ها را به نوارهایی با عرض 5 سانتیمتر برش بزنید. می توانید از طرح و رنگهای مختلف پارچه استفاده کنید که الگوی نهایی پادری لایه لایه و متفاوت باشد. البته برحسب سلیقه شما، می توان برای ظاهر یکدست از پارچه مشابه و تک رنگ هم استفاده کرد.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله دوم: نوار پارچه ای را بپیچید.

از یک سر طناب شروع کرده و نوار پارچه ای را به دور آن بپیچید. مطمئن شوید که انتهای طناب کاملا با پارچه پوشانده شده باشد و سپس نوارها را تا طول 30 سانتیمتر از طناب بپیچید. زاویه پارچه را در حین پیچیدن کج نگه دارید.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله سوم: طناب پارچه پیچی شده را چرخ کنید.

برای بافت فرش فانتزی بعد از آنکه 30 سانتیمتر از طناب با پارچه پوشانده شد، با استفاده از سوزن ضخیم، روی آن را با چرخ خیاطی، بدوزید. حال پارچه سر جای خودش فیکس می شود و نگران جدا شدن و یا باز شدن پارچه از طناب نخواهید بود.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله چهارم: نوارهای پارچه ای را اضافه کنید.

مرحله دو را ادامه داده و نوارهای 5 سانتیمتری پارچه را در ادامه قبلی و دور طناب بپیچید تا زمانی که تنها 2 سانتیمتر از نوار باقیمانده باشد. دوختن با چرخ خیاطی را ادامه داده و سوزن را درون طناب نگهدارید. یک نوار پارچه ای دیگر را در زیر طناب و روی اولین نوار قرار دهید و چیپیدن و دوختن را ادامه دهید. اگر از ترکیب متفاوت پارچه ها استفاده می کنید، به گونه ای استفاده کنید که روی طرح پادری مشخص باشد. روش پیچیدن و دوختن را ادامه داده تا حدود 6 متر از طناب پیچیده حاصل شود.چرخ خیاطی را کنار بگذارید.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله پنجم: دوخت ماشین چرخ خیاطی را به زیگزاگ تغییر دهید.

در این مرحله از آموزش بافت فرش فانتزی ، دوخت زیگزاگ با بزرگترین اندازه را از روی ماشین چرخ خیاطی انتخاب کنید. انتخاب ابعاد بزرگ برای پوشش دهی بیشتر سطح پارچه است.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله ششم: نوار را مانند مار بپیچید.

از ابتدای طناب پارچه پیچی شده شروع کرده و در جهت عقربه های ساعت آن را مانند مار چنبره زده بپیچید. از دوخت زیگزاگ استفاده کرده و بین حلقه ها را بدوزید. این روند را برای طناب ادامه دهید تا به انتهای آن برسید. آن را از چرخ خیاطی جدا کنید. باقیمانده طناب که خام است را هم با نوار پارچه ای بپیچید. سپس حلقه زدن و دوختن را انجام دهید. این کار را تا جایی انجام دهید که پادری یا فرش کوچک شما به ابعاد مورد نظرتان برسد.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله هفتم: طناب بیشتری اضافه کنید.

اگر طول طنابی که دارید به انتها رسید ولی همچنان دوست دارید سایز پادری بزرگتر باشد، یک طناب دیگر برداشته و روند قبلی را انجام دهید و ابتدای طناب جدید را به انتهای طناب قبلی وصل کنید.

آموزش بافت فرش فانتزی

مرحله هشتم بافت فرش فانتزی را تمام کنید.

زمانی که بافت فرش فانتزی به ابعاد مورد نظر رسید، نوار پارچه ای را در انتهای طناب گره بزنید (مانند اولین مرحله) و آن را زیر فرش قرار دهید. برای اطمینان بیشتر آن را بدوزید. پادری زیبای شما آماده است.

ویدئو آموزش بافت فرش فانتزی

برای اینکه بتوانید با روند آموزش بافت فرش فانتزی برای خانه تان بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *