آماده سازی منزل برای شروع مدرسه ، همگی آماده هستید؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: با نزدیک شدن به اواخر تابستان و شروع ماه مهر اعضای خانواده کم کم آماده می شوند که فرزندان خود را راهی مدرسه کنند. اولین بو و حس و حالی که حاکی از آمدن روزهای پاییزی است همیشه هیجان شروع یک سال تحصیلی تازه را در افراد ایجاد می کند. بنابراین بهتر است که با داشتن این حس و حال، همه شرایط را آماده شروع روزهای مدرسه کنیم و کمک کنیم تا فرزندانمان سال تحصیلی جدید را بهتر آغاز کنند. به همین دلیل هم در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم در رابطه با آماده سازی منزل برای شروع مدرسه بگوییم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

مرتب سازی لباس ها

وقتی فرزندانمان آماده مدرسه رفتن می شوند، قطعا با حجمی از لباس های جدیدی در کمد لباس هایشان رو به رو خواهید شد. پس باید سعی کنید که در وهله اول فضایی کافی برای لباس های جدید فراهم کنید. برای این کار می توانید کم کم لباس های تابستانه و خیلی نازک را جمع کنید و جا را برای لباس های پاییزه باز نمایید. به علاوه آن که سایر لباس هایی که در کمد باقی می مانند نیز باید مجددا به شکل مرتب تری چیدمان شوند.

بیشتر بخوانید: مرتب کردن کمد لباس با این اکسسوری های ساده!

به سراغ لباس های موجود بروید و ببینید که کدام یک از آنها هنوز هم قابل استفاده هستند. از آنجایی که فرزندان شما در سن رشد هستند ممکن است که بسیاری از لباس های دیگر اندازه شان نشود و یا به هر دلیل دیگری نخواهند که دیگر آنها را بپوشند، پس بهتر است لباس هایی که پوشیده نمی شوند را جمع کرده و از کمد حذف نمایید.

حالا وقت آن می رسد که برای آماده سازی منزل برای شروع مدرسه ، لیستی از وسایلی تهیه کنید که باید بخرید. برای مثال اگر باید برای فرزند خود سویی شرت و یا کفشی خریداری کنید حتما آن را در لیست بنویسید تا بدانید که برنامه بعدی برای کمد لباس او چه خواهد بود!

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

آماده کردن ورودی خانه

بهتر است که در ورودی خانه خود شرایطی را فراهم کنید تا فرزند شما بتواند وسایل خود را آنجا قرار دهد. برای مثال زمانی که فرزند شما از مدرسه می آید بهتر است که در قیمت ورودی خانه، کیف خود را آویزان کند و جای مشخصی نیز برای چتر و کفش خود داشته باشد. این کار باعث می شود که فرزند شما دقیقا بداند که جای هر وسیله ای کجاست!

در کنار این موضوع شما می توانید صندلی و یا نیمکتی نیز تهیه کنید تا آن را در کنار در و در دکوراسیون راهرو بگذارید تا فرزندتان بتواند در زمان پوشیدن کفش بر روی آن بنشیند و راحت تر راهی مدرسه شود.

بیشتر بخوانید: جالباسی دیواری ، با ورودی های نامنظم خداحافظی کنید!

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

مشخص کردن فضایی برای مطالعه

قطعا دوست نخواهید داشت که فرزند شما دفتر و کتاب خود را در جلوی تلویزیون پهن زمین کند و شروع به انجام تکالیفش نماید. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی بهتر است که فضایی را برای فرزند خود مشخص کنید تا انجام تکالیف و مطالعه درس را در آنجا انجام دهد. برای این کار شما می توانید یک میز تحریر مناسبی تهیه کنید و آن را در اتاق خواب او قرار دهید. بهتر است که در اطراف میز، کمد و یا قفسه هایی قرار دهید تا بتواند وسایل خود را درون آنها قرار دهد و از شلوغی فضا جلوگیری نماید.

بیشتر بخوانید: خرید میز تحریر ،به روزترین جدول قیمت بازار اینجاست!

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

آماده کردن لوازم التحریر

قطعا با شروع شدن مدارس فرزند شما به لوازم التحریر جدیدی نیاز پیدا خواهد کرد. بهتر است که در حین آماده سازی منزل برای شروع مدرسه ، لیستی از وسایل و لوازم التحریری که باید برای او خریداری کنید آماده نمایید تا به طور مشخص از برنامه خود باخبر باشید.

بعد از این نوبت مشخص کردن جای لوازم التحریر و دفتر و کتاب های فرزندتان می رسد. برای این کار شما هم می توانید بر روی قفسه ها و کمدهایی که در مورد بالا به آنها اشاره شد حساب نمایید و هم راه های دیگری را دنبال نماییدو برای مثال اگر فرزند شما در اتاق خود کتابخانه و یا شلفی دارد، بهتر است که دستی به سر و روی آن بکشید و برای کتاب ها و دفترهای جدید جا باز کنید. علاوه بر این فایل های کاغذ نیز می توانند برای قرارگیری پلی کپی های فرزند شما گزینه های مناسبی باشند.

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

تهیه تقویم دیواری

برای آن که فرزند شما از همان ابتدای شروع سال تحصیلی از برنامه های روزانه خود باخبر باشد باید به دنبال راهکار هوشمندانه ای باشید. شما می توانید با تهیه یک تقویم دیواری، برنامه های روزانه فرزندتان را مشخص کرده و بر روی قسمت مربوط به هر روزی یادداشت نمایید. با این کار هم فرزندتان را با یک برنامه ریزی مشخص و منظم رو به رو می کنید و هم این که خودتان نیز در جریان کارها و درس های خود خواهید بود. توصیه ما این است که این تقویم را در جایی قرار دهید که بتوانید به راحتی بر آن دسترسی داشته باشید، فضاهایی مانند دکوراسیون آشپزخانه و یا اتاق خواب فرزندتان.

بیشتر بخوانید: ساخت برد یادداشت فانتزی، دیگه هیچی یادت نمیره!

آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

آماده کردن آشپزخانه

بهتر است که برای راحتی بیشتر فرزندتان و البته خودتان، وسایل مورد نیاز او را در دسترسش قرار دهید. برای مثال، آذوقه هایی را که برای مدرسه آماده کرده اید در سطوح بلند و دارای ارتفاع بالا قرار ندهید تا قد فرزندتان به آن برسد و بتواند به راحتی آن را بردارد. به علاوه آن که صبحانه او را نیز در جایی قرار دهید که خودش بتواند آن را آماده کرده و حتی بدون نیاز به شما نیز آن را میل کند. البته قطعا منظور ما در این رابطه، کتری چای و وسایل پرخطر مشابه دیگری نخواهد بود!

بیشتر بخوانید: نگهداری ظروف پلاستیکی، با این 6 روش دوام ظروف تان را بیشتر کنید!

شما می توانید برای آذوقه ها و غذاهای فرزند خود ظروف مناسبی تهیه کنید و آنها را برای شروع مدرسه آماده نمایید. بهتر است که برای این کار به دنبال ظروفی با شکل متفاوت باشید تا به دلیل شباهت با سایر دانش آموزان در مدرسه جا به جا نشوند. علاوه بر این می توانید نشانه ای نیز بر روی هر یک از ظروف ایجاد کنید تا فرزندتان بداند که ظروف او دقیقا کدام ها هستند. با این کار دیگر خیالتان راحت خواهد شد که دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد. یادتان باشد که هر روز بعد از بازگشت فرزندتان از مدرسه ظروف را در بیاورید و آنها را به خوبی شست و شو دهید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “آماده سازی منزل برای شروع مدرسه ، همگی آماده هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *